Nowe rozwiązanie LG zostało wyposażone w technologię Dual Sensing Control oraz sprężarkę Ultimate Inverter Compressor, dzięki czemu zapewnia najwyższą efektywność energetyczną, wydajność i niezawodność.

Polska premiera nowego systemu z wyjątkowym przepływem czynnika chłodniczego (VRF) MULTI V 5 odbyła się w Warszawie 1 grudnia. Urządzenie z serii LG MULTI V jest jeszcze bardziej funkcjonalne ze względu na optymalizację efektywności energetycznej i maksymalne zwiększenie komfortu użytkownika. Innowacyjna technologia Dual Sensing Control monitoruje poziom wilgotności i temperatury, dzięki czemu można jeszcze efektywniej zarządzać chłodzeniem i ogrzewnictwem. Nowe rozwiązanie jest doskonałe i niezawodne w zakresie kontroli warunków otoczenia. Umożliwia to sprężarka inwerterowa LG Ultimate Inverter, a także wysokowydajne jednostki zewnętrzne systemu MULTI V 5.

- Jesteśmy niezwykle dumni z MULTI V 5, naszego nowego flagowego rozwiązania dla systemów klimatyzacji" - powiedział Jarosław Jóźwiak, Dyrektor Działu Klimatyzacji LG Electronics Polska. - Nasza 5. generacja systemu VRF realizuje szereg innowacyjnych technologii, które oferują klientom niezrównaną efektywność energetyczną i komfort. To wiodące w branży rozwiązanie znacznie przybliża naszym klientom  zaawansowaną technologię kontroli klimatu oraz zapewnia znaczne oszczędności podczas eksploatacji, a także jeszcze większy komfort - dodał.

Dual Sensing Control
Sterowanie Dual Sensing wspomaga system klimatyzacji w bardzo dokładnej ocenie warunków klimatycznych. Dotychczasowe, konwencjonalne klimatyzatory rejestrują jedynie temperaturę. W odróżnieniu od nich, MULTI V 5 mierzy wartości temperatury i wilgotności dla warunków wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki tak wszechstronnej analizie wielu czynników klimatycznych, istnieje możliwość bardziej precyzyjnego ustalenia parametrów pracy, a co za tym idzie, osiągnięcia optymalnej efektywności energetycznej oraz maksymalnego poziomu komfortu w pomieszczeniu.

Dodatkowo za pomocą inteligentnego sterowania obciążeniem Smart Load Control możliwe jest sterowanie temperaturą czynnika chłodniczego rozprowadzanego z jednostek zewnętrznych, a co za tym idzie zwiększenie efektywności energetycznej o 15-31%, w zależności od wilgotności otoczenia. W odróżnieniu do standardowych systemów VRF, urządzenia MULTI V 5 wyposażone są w funkcję DUAL SENSING, która w przypadku niskich zysków ciepła w pomieszczeniach nie przerwa pracy klimatyzatora, lecz podnosi temperaturę powietrza nawiewanego przez wzrost temperatury odparowania czynnika chłodniczego. Skutkuje to utrzymaniem ciągłego komfortu użytkowników. Jednocześnie podniesienie temperatury odparowania czynnika chłodniczego drastycznie zwiększa efektywność energetyczną jednostki zewnętrznej.

 

Zobacz zalety LG Multi V 5

 

Sprężarka inwerterowa Ultimate Inverter Compressor
Nowa sprężarka LG Ultimate Inverter Compressor systemu MULTI V 5 zapewnia wyjątkową niezawodność, wydajność i trwałość. Nowy system posiada ulepszony zakres pracy od 10Hz do 165Hz, w porównaniu do zakresu 15-150Hz swojego poprzednika. Tak szeroki zakres pracy wpływa na efektywność przy obciążeniu częściowym i umożliwia MULTI V 5 szybkie osiągnięcie żądanej temperatury pomieszczenia. Ponadto nowy system cechuje się udoskonalonym układem łożysk wykonanym z polimeru PEEK (polieteroeteroketonu) – jednego z najtwardszych znanych materiałów o właściwościach samosmarujących, na co dzień stosowanego w silnikach lotniczych. Tak przygotowana konstrukcja MULTI V 5 umożliwia pracę przez pewien czas zupełnie bez oleju. Dodatkowe czujniki inteligentnego zarządzania olejem systemu MULTI V 5 w czasie rzeczywistym sprawdzają poziom oleju w sprężarce, minimalizując w ten sposób zbędne operacje odzyskiwania oleju. 

 

 

Jednostka zewnętrzna o wysokiej wydajności
Wyjątkowy, innowacyjny wentylator oparty na technologii biomimetycznej, zwiększona wydajność sprężarki oraz 4-stronny wymiennik ciepła, dały szansę na stworzenie pojedynczej jednostki zewnętrznej o wydajności 26 HP (72,8 kW). Wykorzystując badania prowadzone na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Kosmicznej Państwowego Uniwersytetu w Seulu, inżynierowie pracujący nad MULTI V 5 podczas projektowania wentylatora inspirowali się unikalnym kształtem płetw wieloryba (humpbacka). Pozwoliło to stworzyć wentylator z zaawansowanymi rozwiązaniami biomimetycznymi, który znacznie zwiększył swoją wydajność nawiewu przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu.

 


Dowiedz się więcej

 

Wymiennik ciepła Ocean Black Fin
Technologie LG Ocean Black Fin oraz Dual Protection (dwuwarstwowa, antykorozyjna i hydrofilowa, powłoka wymiennika ciepła) zabezpieczają urządzenia MULTI V 5 przed substancjami korozyjnymi, solą, piaskiem, zanieczyszczeniami przemysłowymi, a co ważne, można je stosować w strefach przybrzeżnych i przemysłowych. Specjalna, czarna powłoka wymiennika ciepła Ocean Black Fin chroni przed gromadzeniem się wody, co minimalizuje osadzanie się wilgoci. Wyjątkowa trwałość wydłuża żywotność systemu i obniża koszty konserwacji, pozwalając na wyjątkowo długotrwałe działanie.

 

 

Ciągłe grzanie
Funkcja ciągłego grzania dotychczas oparta była na technologii częściowego odszraniania wymiennika. Nowy system rozwinął się o technologię opóźnienia odszraniania, która do oceny warunków wilogotności powietrza zewnętrznego wykorzystuje dane pomiarowe z systemu Dual Sensing. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest utrzymanie komfortowych warunków w pomieszczeniu w sposób ciągły, przy skrajnie niskich temperaturach powietrza zewnętrznego oraz redukcja poboru energii elektrycznej. W standardowych systemach VRF Energia cieplna gubi się poprzez przerwy w ogrzewaniu, podczas procesu defrostu agregatu, a po zakończeniu tego procesu układ pracuje intensywniej, zużywając więcej energii elektrycznej, w celu ponownego wygrzania pomieszczenia. Nowe rozwiązania wykorzystane w systemie MULTI V 5 zapewnią wzrost dziennego czasu ogrzewania o 11% oraz redukcję poboru energii elektrycznej na poziomie 7%. Flagowe rozwiązanie systemu klimatyzacji, MULTI V 5, będzie dostępne w Polsce w pierwszym kwartale roku 2017. Wielka polska premiera najnowszego systemu klimatyzacji LG Multi V 5 zgromadziła w ATM Studio w Warszawie ponad 200 Partnerów Biznesowych oraz Pracowników firmy LG Electronics.

 


Zobacz relację z konferencji