Samsung przedstawił pełną ofertę systemów klimatyzacji Wind-Free™, obejmującą innowacyjne rozwiązanie kasety czterokierunkowej (4Way Cassette), podczas tegorocznej edycji AHR Expo.

Międzynarodowa wystawa klimatyzacji, ogrzewania i chłodzenia (AHR Expo) co roku przyciąga największych specjalistów z branży. W tym roku odwiedzający mogli na własnej skórze poczuć działanie jednostki Wind-Free™*. Specjalna prezentacja pokazała, w jaki sposób zaawansowana technologia chłodzenia generuje nieruchome powietrze, które schładza przestrzeń oraz jak - przy wykorzystaniu tysięcy mikrootworów – zimne powietrze rozprowadzane jest po pomieszczeniu. W odpowiednio przygotowanej strefie można było poczuć różnicę pomiędzy zwykłą technologią chłodzącą, a zaawansowanym rozwiązaniem Wind - Free™.

Samsung zaprezentował także całą linię klimatyzatorów Wind-Free™ przeznaczonych do użytku domowego i komercyjnego, skupiając się na kasecie czterokierunkowej (4Way Cassette).

Pokazane po raz pierwszy urządzenie posiada łopatkę aż o 31% większą niż te, które znaleźć można w jednostkach konwencjonalnych oraz wynoszący 10°, rozszerzający się kąt otwarcia, generujący nawiew na odległość do 5m. To dwukrotnie dalej niż w przypadku standardowych urządzeń tego typu. Ponadto kaseta czterokierunkowa posiada czujnik ruchu, który wykrywa, gdzie znajduje się osoba i automatycznie dostosowuje kierunek nawiewu. Może być także wykorzystany, gdy w pomieszczeniu nikt nie przebywa.

Podczas trwania tegorocznej edycji targów AHR Expo, firma Samsung zaprezentowała także inne nowości. Odwiedzający mogli zobaczyć agregaty zewnętrzne DMV S Eco HR, z funkcją odzysku ciepła, oferujące niezrównane grzanie oraz skuteczność przy temperaturze wynoszącej nawet -25°C. To jednak nie koniec hitów, na stoisku nie mogło zabraknąć 360 Cassette, DVM Chiller czy rozwiązań dla branży hotelarskiej.

*Urządzenie Wind-Free™ zapewnia strumień powietrza, którego prędkość w trybie Wind-Free™ wynosi mniej niż 0,15m/s. Zgodnie z definicją ASHARE (American Society of Heating, Refrigerating, and Air-Conditioning Engineers – Amerykańskie stowarzyszenie inżynierów z dziedziny ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji) powietrze poruszające się z prędkością poniżej 0,15m/s klasyfikowane jest jako „nieruchome”.Dowiedz się więcej