XStream™ to wyjątkowa sprawność chłodzenia i ogrzewania, różne rodzaje czynnika chłodniczego oraz największy zakres mocy na rynku.

Nowe agregaty XStream™ od Trane

Firma Trane®, czołowy globalny dostawca usług związanych z zapewnianiem komfortu i rozwiązań przemysłowych oraz marka Ingersoll Rand, poszerza swoją ofertę urządzeń XStream™ i wprowadza nowe chłodzone wodą agregaty wody lodowej o małej mocy oraz pompy ciepła typu woda-woda. Nowe produkty oferowane są z trzema typami czynnika chłodniczego, spełniającymi oczekiwania dotyczące zrównoważonego rozwoju w usługach związanych z zapewnianiem komfortu i chłodzenia procesowego.

Nowe agregaty XStream RTWF dostępne są w zakresie mocy od 340 do 920kW i obejmują modele z czynnikami chłodniczymi o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) R-513A i R-1234ze. Zastosowanie czynnika chłodniczego R-1234ze o potencjale GWP poniżej 1 powoduje, że agregat XSTREAM RTWF może dostarczać ciepło o temperaturze do 80°C. Dzięki temu jest doskonałą alternatywą dla konwencjonalnych instalacji grzewczych opalanych paliwami kopalnymi, a także stanowi bezpieczne i zrównoważone rozwiązanie kwestii chłodzenia i ogrzewania.

Poszerzenie oferty o nowe produkty - agregaty śrubowe XStream - gwarantuje klientowi uniwersalne, wysokiej sprawności i zrównoważone rozwiązanie w najszerszym dostępnym na rynku zakresie mocy od 340 do 3700kW.

- Różnorodność oferty Trane XStream zapewnia naszym klientom wyjątkowy i bogaty wybór produktów, które spełnią ich rozmaite potrzeby w zakresie zrównoważonego chłodzenia, ogrzewania, komfortu i zastosowań procesowych – mówi Jose La Loggia, wiceprezes i dyrektor generalny Trane w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. - Właściciele budynków patrzący w przyszłość i nastawieni na zrównoważone inwestowanie będą zadowoleni z wydajności i sprawności, które zapewnia technologia Trane XStream w połączeniu z różnego rodzaju czynnikami chłodniczymi – dodaje.

Konstrukcja agregatów wody lodowej i pomp ciepła XStream pozwala na pracę w krytycznych warunkach wewnątrz pomieszczeń, takich jak centra danych, szpitale i duże biurowce oraz w procesach przemysłowych.

Rozwiązania gwarantują optymalną sprawność przy minimalnym wsadzie czynnika chłodniczego, nie wpływając na niezawodność systemu, i wyróżniają je:

  • Najlepsze w branży wymienniki ciepła. 
  • Opatentowana konstrukcja parownika Trane CHIL o niskim wsadzie czynnika chłodniczego.
  • Zarówno sprężarki śrubowe, jak i odśrodkowe wyposażone są w bezolejowe łożyska magnetyczne.
  • Pełna kompatybilność z zastosowaniem zmiennego przepływu w celu obniżenia zużycia energii i większej sprawności instalacji.
  • Trane Adaptive Control™ z opatentowanymi najlepszymi w branży algorytmami i wieloma funkcjami diagnostycznymi.

Produkty Trane XStream z czynnikami chłodniczymi o niskim potencjale GWP wchodzą w skład linii produktów Ingersoll Rand EcoWise, zaprojektowanych z myślą o zmniejszeniu oddziaływania na środowisko, dzięki zastosowaniu czynników chłodniczych najnowszej generacji o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i wysokiej sprawności. 

 

Dowiedz się więcej