Mimo iż tegoroczna jesień rozpieszcza nas pogodą, już wkrótce rozpocznie się sezon grzewczy z prawdziwego zdarzenia. Niestety co roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla (potocznie nazywanym czadem) umiera kilkadziesiąt osób. MK Systemy Kominowe po raz kolejny chce uświadomić Polakom, że z czadem nie ma żartów – w tym celu organizuje konkurs, które podstawowym celem jest nagłośnienie problemu i skłonienie ludzi do większej dbałości o własne bezpieczeństwo.

Tlenek węgla (zwany czadem) jest silnie trującym gazem, który miesza się z powietrzem i wraz z nim rozprzestrzenia. Czad powstaje w wyniku niecałkowitego spalania wszelkich paliw, co jest spowodowane brakiem odpowiedniej ilości tlenu potrzebnego do procesu spalania. Co gorsza, tlenek węgla jest bezbarwny i bezwonny, a zatem niezwykle podstępny. Zabija po cichu i bez świadków.

- Każdego roku ofiarą czadu pada wiele osób, w tym osoby starsze i dzieci. Tymczasem by zapobiec takim tragediom wcale nie trzeba wiele wysiłku – wyjaśnia Anna Rotkis-Dziadul, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu firmy MK Systemy Kominowe. – Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie konkursu, który ma na celu skłonienie ludzi do samodzielnego odszukania odpowiedzi na pytanie: jak uchronić się przed czadem? Uważamy, że samodzielnie zdobyta wiedza lepiej zapada w pamięć, a w tym przypadku wiedza może uratować życie! Dla osób, które zaangażują się w ten projekt przewidzieliśmy atrakcyjne i bardzo praktyczne nagrody.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wykonać trzy proste kroki:
1. Poszperać w sieci i znaleźć odpowiedź na zadanie konkursowe – Wymień co najmniej trzy działania, które uchronią Cię przed czadem.
2. Wysłać odpowiedź na adres e-mail: mkzary@niebieskiocean.pl
3. Polubić fanpage: www.facebook.com/MowimyoKominach - w którym znajduje się mnóstwo przydatnych informacji na temat systemów kominowych, bezpieczeństwa, a także porad ekspertów.

Na autorów najlepszych (i oczywiście poprawnych) odpowiedzi będą czekać następujące nagrody:
1. Autor najbardziej adekwatnej odpowiedzi otrzyma stację pogodową Conrad W232P, która nie tylko pokazuje najświeższe dane meteorologiczne, ale również umożliwia przeglądanie wybranych fotografii w cyfrowej ramce oraz czujnik czadu Kidde, który może nawet uratować życie
2. Autorzy trzech kolejnych odpowiedzi, które zostaną docenione przez jury otrzymają czujniki czadu Kidde.

Jury w swojej ocenie będzie brało pod uwagę poprawność odpowiedzi, jej jakość, stopień zaangażowania w znalezienie najważniejszych działań, które mogą zapobiec tragediom spowodowanym przez czad.

Konkurs będzie trwał do 16 grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone do końca 2013 roku. Udział w konkursie jest równoznaczny z potwierdzeniem zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie: http://www.mkzary.pl/files/Regulamin%20konkursu%20-%20Nie%20dawaj%20czadu.pdf

W projekt zaangażowały się także czołowe media branżowe: Fachowy Instalator, Świat Kominków, ogrzewnictwo.pl i kominki.org. Wymienione redakcje objęły konkurs swoim patronatem.