Od połowy kwietnia, dostępne od ręki z magazynu VENTIA pod Warszawą, są cenione wśród wykonawców nagrzewnice elektryczne HAVACO ECH w wersji NI PTX/PSX.

Nagrzewnice elektryczne HAVACO ECH NI PTX/PSX od VENTIA – teraz dostępne od ręki
HAVACO ECH NI PTX/PSX, to seria elektrycznych nagrzewnic kanałowych z wbudowanym układem automatyki zawierającym regulator mocy nagrzewnicy oraz czujnik przepływu (PTX) i presostat (PSX).

Regulacja odbywa się na zasadzie pulsacji. Czas pomiędzy włączeniem, a wyłączeniem grzałek jest dostosowany przez regulator tak, aby zapewnić utrzymanie zadanej wartości temperatury. Nastawa temperatury odbywa się za pomocą potencjometru umieszczonego na obudowie nagrzewnicy. W przypadku braku przepływu powietrza funkcja grzania zostaje wyłączona, niezależnie od temperatury powietrza za nagrzewnicą.

HAVACO ECH NI PTX.PSX należy do rodziny nagrzewnic ECH - przystosowanych do montażu w kanałach okrągłych.

nagrzewnice ECH

Występują w typowych średnicach wentylacyjnych od 100 do 500 mm i mocach od 0,3do 24,0 kW. Każda nagrzewnica posiada dwustopniowe zabezpieczenie przed przegrzaniem: I stopień przy 50°C – reset automatyczny. II stopień przy 100°C – wymagany reset ręczny. Obudowa nagrzewnicy jest wykonana z blachy stalowej pokrytą wysokiej jakości powłoką alucynkową, która gwarantuje wysoką odporność na korozję. Króćce przyłączeniowe są wykonane w tolerancji ujemnej i posiadają uszczelkę EPDM. Elementy grzejne są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304.Skrzynka przyłączeniowa posiada stopień ochrony IP44.

Nagrzewnice HAVACO ECH występują w następujących wersjach:

  1. bez wbudowanej automatyki – ECH
  2. z wbudowanym układem automatyki zawierającym regulator mocy nagrzewnicy - ECH NI/NV/NIS
  3. z wbudowanym układem automatyki zawierającym regulator mocy nagrzewnicy oraz czujnik przepływu (PTX) i presostat (PSX) - ECH NI PTX/PSX
rysunek techniczny HAVACO ECH NI PTX/PSX

Wyłącznym dystrybutorem marki HAVACO w Polsce jest firma VENTIA sp. z .o.o.