Po zakończonych targach ENERGETAB w Bielsku-Białej D+H może być szczególnie zadowolona z ich przebiegu. Podczas imprezy firma otrzymała wyróżnienie za centralę panelową RZN 43xx-E produkowaną w Polsce. Centrala D+H została uznana za jeden z najciekawszych produktów 30. edycji Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich.

Nagroda dla centrali D+H „made in Poland”

Tegoroczne targi odbyły się 12-14 września 2017 r. i jak co roku przyciągnęły ogromną liczbę zwiedzających. ENERGETAB to impreza półplenerowa, część firm wystawia się w budynku, część w halach namiotowych, jeszcze inne na stoiskach zewnętrznych, dlatego tak istotna jest pogoda. Tym razem deszczowy był tylko pierwszy dzień, a kolejne przyniosły już zadowalającą frekwencję.

 

Oddymianie i naturalna wentylacja
Na stoisku D+H zaprezentowane zostały urządzenia wchodzące w skład systemów sygnalizacji pożarowej oraz systemów oddymiania. Zwiedzający byli zainteresowani szczególnie tym, czym zajmują się na co dzień. Uwagę odwiedzających przykuło rozwiązanie pozwalające na sterowanie systemem oddymiania i naturalnej wentylacji, w oparciu o sygnały przekazywane z czujki pogodowej - centrala RZN 43xx-E, która otrzymała nagrodę jako najbardziej wyróżniający się produkt 30. targów ENERGETAB. 

 

Centrala RZN 43xx-E z wyróżnieniem
Centrala panelowa RZN 43xx-E ma za zadanie sterować urządzeniami w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Dzięki panelowej konstrukcji możliwe jest włączenie do systemu różnych funkcji, np. ustawiania czułości na intensywność wiatru, zamknięcie klap i okien podczas deszczu czy też regulacji czasu i stopnia przewietrzania. Podczas oddymiania otwierane są okna od strony zewnętrznej, a zamykane od nawietrznej. Ma to znaczący wpływ na efektywność usuwania dymu i trujących gazów z budynku, a także na optymalizację przewietrzania. 

 

Nagrody za najbardziej wyróżniające się produkty były wręczane podczas uroczystej gali organizowanej pierwszego dnia targów. Wyróżnienie w imieniu D+H odebrali: dyrektor generalny Mariusz Ziemecki, dyrektor techniczny Przemysław Knura oraz International Sales Manager Mario Hubert z centrali firmy w Niemczech. 

 

Dowiedz się więcej