Ponad 1700 m2 powierzchni ... 128 wystawców ... 4500 zwiedzających ... Do tego seminaria, pokazy porady ekspertów. Tak właśnie przedstawia się bilans drugiej edycji Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz SIBEX Jesień, która odbyła się w dniach 15 – 16 września 2012 r. w Expo Silesia w Sosnowcu.

Można z całą pewnością stwierdzić, że jesienna edycja targów budowlanych SIBEX odniosła ogromny sukces!
Podczas tegorocznej drugiej edycji targów dominowały stoiska z zakresu systemów instalacyjnych oraz grzewczych. Temat nawiązywał do przygotowań związanych z nadchodzącą zimą. Ponadto znajdowały się oferty zajmujące się tematyką stolarki, pokryć dachowych, aranżacji wnętrz, ogrodzeń, rynku mieszkaniowego oraz renowacji. Nie zabrakło również produktów ekskluzywnych: ręcznie malowanych kafelek czy bogatej oferty kamienia ozdobnego.


Targi miały również charakter poradnikowy. Wydawnictwo Publikator przygotowało dla zwiedzających bezpłatne konsultacje architektów wnętrz w ramach Akademii Dobrze Mieszkaj. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także seminarium, którego uczestnicy mieli okazję obejrzeć liczne projekty nowoczesnych łazienek oraz różne oblicza wnętrz mieszkalnych.


Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy było organizatorem seminarium Śląska Strategia Ograniczania Wypadków przy Pracy w Budownictwie, którego prelegenci skupili się m. in. na nowelizacji prawa budowlanego, pracy na wysokościach i zagrożeniami z tym związanymi oraz bezpieczeństwie pracy podczas montażu systemów kominowych. Oprócz tego na stoisku stowarzyszenia można było zasięgnąć porad fachowców.


Atrakcje przygotowało także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. W ramach praktycznej strefy pokazowej prezentowano układanie parkietów, został także spontanicznie zorganizowany konkurs rzutu klepką.
Już po raz drugi targom SIBEX Jesień towarzyszył Salon Obiektów Zabytkowych i Sakralnych RENOVATIO pod patronatem księdza Grzegorza Kaszaka, biskupa Diecezji Sosnowieckiej. Jego tematyka przyciągnęła do Expo Silesia liczne grono fachowców, administratorów obiektów zabytkowych i sakralnych z regionu Śląska i Zagłębia.


Targową ofertę uzupełnili producenci bram, rolet i ogrodzeń zgrupowani w części pod nazwą Salon BRAMexpo.


Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału w kolejnych wystawach o tej samej tematyce. Targi Budowlane SIBEX oraz Targi Wyposażenia Wnętrz SilesiaINTERIOR odbędą się w dniach 22 – 24 lutego 2013 r., tradycyjne w Expo Silesia w Sosnowcu. Szczegóły wkrótce na stronach: [url]http://www.sibex.pl, [url]http://www.silesiainterior.pl

Źródło: Expo Silesia Sp. z o.o.