Firma LG Electronics Polska, w dniach 6-7 czerwca 2014 r. zorganizowała kolejny event z serii „LG Racing 2014”. Zaproszeni goście, tym razem firmy partnerskie z regionu wielkopolskiego oraz pomorskiego - mieli okazję poznać prawdziwych rajdowców i ich maszyny, przejść szkolenie z jazdy sportowej oraz wziąć udział w wyścigu na specjalnie przygotowanym torze na lotnisku wojskowym.

LG Racing 2014 rozpędził się na dobre, kolejne wyścigi za nami!
„LG Racing 2014” to prawdziwe emocje i adrenalina, która się rodzi już na sam widok maszyn biorących udział w imprezie. To także okazja dla uczestników, by zwiększyć i sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym szkoleniu ze sportowej jazdy. Na wstępie każdy z gości przeszedł kurs poprawnej pozycji za kierownicą, o której kierowcy bardzo często zapominają. Następnie każdy mógł poprowadzić rajdowe BMW 330i e46. Samochody te posiadają 3 litrowe silniki o mocy 231 koni mechanicznych, sportowe zawieszenie oraz całe wyposażenie rajdowego auta, miedzy innymi: klatkę bezpieczeństwa, fotele kubełkowe, 5 punktowe pasy bezpieczeństwa czy hydrauliczny hamulec ręczny. Instruktor sportowej jazdy siedzący na prawym fotelu rajdowego auta, miał za zadanie zapoznać każdego z technikami efektywnej jazdy samochodem, która na koniec umożliwiała osiągnięcie jak najlepszego przejazdu podczas rywalizacji na czas.

LG Racing 2014

Dla wiarygodności wyników, ustawiono profesjonalny elektroniczny pomiar czasu. Zwycięzcą rywalizacji został Łukasz Gross (firma BOMAX O/Ostrów Wlkp.) z czasem przejazdu 40,04. Następne stopnie podium zajęli kolejno Patryk Pieprzycki (KINA) z czasem 40,71 oraz Bartłomiej Skąpski (BART IMPORT) z czasem 41,40.

Wyjątkową gwiazdą spotkania była Karolina Pilarczyk – przez media zwana Królową Polskiego Driftu. Razem z jedyną polską licencjonowaną zawodniczką biorącą czynny udział w zawodach driftowych, za kierownicą samochodu Nissana 200 SX, uczestnicy przeżyli prawdziwe emocje podczas rasowych kontrolowanych poślizgów. Warto też wspomnieć o spotkaniu z kierowcami: Maciejem Oleksowiczem, zawodnikiem ścigającym się w czołówce Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w Fordzie Fiesta R5 oraz Bartkiem Ostałowskim, jedynym licencjonowanym  zawodnikiem na świecie prowadzący auto nogami. Ręce stracił w wypadku motocyklowym jednakże nie przeszkodziło mu to w kontynuowaniu swojej pasji.

Zdjęcie grupowe

Najbliższe spotkanie w ramach „LG Racing 2014” odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

Osoba kontaktowa:
Aleksandra Rawska
e-mail: aleksandra.rawska@lge.com
tel.: +48(22)48 17 406

Źródło: ''