FLOWAIR Basic to tania linia produktów, która została stworzona dla Klientów szukających na rynku dobrej ceny, a jednocześnie produktów najlepszej jakości. Już od maja firma FLOWAIR wprowadza do niej nową kurtynę powietrzną ELiS C.

Nowa gama kurtyn ELiS C to urządzenia dedykowane do obiektów użyteczności publicznej gdzie wysokość otworu drzwiowego nie przekracza 3 m. Podstawowym zadaniem urządzenia jest wytworzenie bariery powietrznej ograniczającej straty związane z wymianą ciepła pomiędzy pomieszczeniem a otoczeniem, dodatkowo  kurtyna chroni przed insektami, spalinami oraz kurzem. W standardzie urządzenia posiadają wspornik umożliwiający montaż bezpośrednio nad otworem drzwiowym.

Kurtyny występują w dwóch wersjach: z wymiennikiem wodnym lub grzałkami elektrycznymi oraz dostępne są w trzech długościach: 1 m, 1,5 m i 2 m. Konstrukcja urządzenia wykonana jest ze stali malowanej proszkowo. Ponadto w kurtynie zaadoptowano trzy biegowy wentylator wykonany z tworzywa, dzięki czemu obniżona została masa urządzenia – 14,5 kg.


Do sterowania kurtyny ELiS C dedykowany jest 3-stopniowy regulator obrotów z termostatem, który umożliwia pracę urządzenia w trybie ciągłym oraz termostatycznym. Dodatkowo możliwe jest podłączenie czujnika drzwiowego i praca kurtyny względem otwarcia drzwi. W kurtynie z wodnym wymiennikiem ciepła możliwe jest podłączenie zaworu dwu lub trój drogowego i jego praca względem termostatu. Dla kurtyny z grzałkami elektrycznymi urządzenie wyposażono w zabezpieczenia termiczne oraz układ automatyki, który wychładza elementy grzejne po sygnale wyłączenia kurtyny.

 

Kurtyna ELiS C to wydajne urządzenie w kompaktowej obudowie o małych gabarytach, a do tego bardzo wydajne i efektywne. Regulacja strumienia powietrza oraz niski poziom głośności to dodatkowe zalety kurtyny.


Zapytaj o kurtynę ELiS C