Data rozpoczęcia
2018-10-11
Data zakończenia
2018-10-13
Miejsce
Opole

W najbliższy czwartek (11.10.2018 r.) w Opolu odbędzie się trzydniowa konferencja naukowo-techniczna „Bezpieczne Ciepło 2018”. To już VI edycja wydarzenia skierowanego do całego środowiska z branży kominowej, budowlanej i instalacyjnej.

Konferencja „Bezpieczne Ciepło 2018”

Tegoroczne spotkanie specjalistów pozwoli poruszyć tematy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, czystego powietrza, niskiej emisji, roli służb kominiarskich oraz systemów grzewczych, wentylacyjnych i kominowych. Organizatorami konferencji są Cech Kominiarzy Polskich w Opolu, Politechnika Opolska – Wydział Budownictwa i Architektury, Korporacja Kominiarzy Polskich Stowarzyszenie Zawodowe, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, zaś Partnerem firma Jawar. 

Emisja spalin do atmosfery, ochrona środowiska, bezpieczeństwo pożarowe – to najgłośniej omawiane tematy nie tylko wśród ekspertów z branży, ale i w mediach. Coraz więcej instytucji i firm poszukuje rozwiązań, które przyczynią się do poprawy kondycji środowiska oraz jakości powietrza. Co zrobić, aby palić czyściej, zachowując przy tym bezpieczeństwo, a tym samym zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza? Odpowiedzi udzielą prelegenci zbliżającej się konferencji „Bezpieczne Ciepło 2018”. 

Konferencja „Bezpieczne Ciepło” to istotny punkt na mapie wydarzeń poświęconych tematyce kominiarskiej, budowlanej, a także instalacyjnej. Jej podstawowym celem jest zwiększenie świadomości społecznej i przedstawienie nowoczesnych technologii urządzeń grzewczych, odprowadzania spalin, a przy tym poprawy bezpieczeństwa pożarowego budynków komunalnych. Podczas spotkania omówione zostaną wyniki badań i nowoczesne technologie,  działania prewencyjne, prowadzące do polepszenia jakości i bezpieczeństwa spalania paliw w urządzeniach grzewczych, a tym samym i poprawy jakości powietrza. Wydarzenie zorganizowane zostało dla władz krajowych, samorządowych, środowisk naukowych, projektantów, przemysłu paliwowego, ciepłowniczego i urządzeń grzewczych, strażaków oraz kominiarzy.

Konferencja zostanie podzielona łącznie na trzy sesje:

  • „Czas na czyste powietrze”
  • „Niska emisja, zdrowie człowieka, rola służb kominiarskich”
  • „Systemy grzewcze, wentylacyjne i kominowe”.

Zaproszeni goście podczas sesji plenarnej poruszą kwestie zagrożeń zdrowotnych wynikających z zanieczyszczenia powietrza, czystego powietrza dla zdrowia dzieci, z perspektywy UNICEF, a także zewnętrznych kosztów zdrowotnych emisji zanieczyszczeń powietrza z sektora komunalno-bytowego na podstawie raportu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Kolejne dwa panele dyskusyjne będą dotyczyły tematyki związanej z korelacją pomiędzy niską emisją, a jakością urządzeń grzewczych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz kolejny będziemy częścią tego ważnego dla całej branży wydarzenia. Jako Partner, ale i prelegent chcemy pokazać, dlaczego tak istotny jest właściwy odbiór kominiarski w kontekście późniejszej eksploatacji komina. Naszą misją jest zapewnienie bezpiecznego funkcjonowania instalacji grzewczych w domach użytkowników, z tego względu przyłączamy się do wielu inicjatyw i przedsięwzięć, w celu propagowania wiedzy w tym temacie – skomentował Paweł Jarzyński, Prezes zarządu Jawar. 

Spotkanie będzie idelaną okazją do szerokiej dyskusji, a także wymiany doświadczeń ekspertów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. 

Ubiegłoroczna V, a tym samym jubileuszowa konferencja powiązana była z obchodami 60-lecia Cechu Kominiarzy Polskich. W wydarzeniu wzięło udział niemal 200 osób.

 

Dowiedz się więcej na temat konferencji