Już od kilku lat firma PPHU CENTRUM KLIMA Sp. z o.o. z sukcesem wprowadza na krajowy rynek urządzenia klimatyzacyjne marki GALANZ. Dotychczas zaprezentowane klimatyzatory ścienne spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Skłoniło to firmę do poszerzenia oferty o klimatyzatory kanałowe oraz szafę klimatyzacyjna GALANZ. Duża niezawodność oraz cicha praca sprawiły, że GALANZ gości w wielu domach, sklepach i biurach.
fot. 1 - Jednostka wew.
Doskonała estetyka szafy klimatyzacyjnej o wypukłej powierzchni w kolorze kości słoniowej (fot. 1) sprawia, że szafa prezentuj się okazale i elegancko. Wentylator odśrodkowy o dużej średnicy i piankowy tunel aerodynamiczny znacznie redukują poziom hałasu urządzenia. Sprawia to, że szafa klimatyzacyjna zapewnia klientom komfortowe i ciche otoczenie.
Bardzo duży wymiennik ciepła i wysokowydajny rozdzielacz czynnika chłodzącego zapewniają bardziej racjonalne rozdzielanie dynamiczne czynnika chłodzącego, wyższą wydajność wymiennika
ciepła oraz bardziej znaczący efekt chłodzenia i grzania. Wydajne chłodzenie i bardziej naturalny przepływ powietrza zapewniają chłodne, zdrowe i prawie naturalne otoczenie. Kiedy klimatyzator jest używany do ogrzewania, pompa cieplna o wysokiej sprawności, funkcja uniemożliwiająca przepływ zimnego powietrza oraz funkcja gorącego startu przepływu powietrza (HOT-START) zapewniają zawsze komfortowe ciepłe powietrze.
Filtry o wysokiej skuteczności podwajają powierzchnię zwykłych filtrów i dokładniej eliminują pyły w powietrzu, co zapewnia lepszą czystość powietrza, zapobiega awariom urządzenia i zwiększa dwukrotnie trwałość użytkową. Ponadto, filtr redukuje dwukrotnie potrzeby czyszczenia w porównaniu ze zwykłymi filtrami, ułatwiając znacznie konserwację urządzeń.
Mikrokomputerowa funkcja „inteligentnej autodiagnostyki” precyzyjnie podaje przyczyny awarii spowodowanych przez nieprawidłowe użytkowanie i instalację, wyświetlając je na sterownikach, co jest przydatne dla obsługi i konserwacji.
Specjalna dwufazowa konstrukcja rury przyłączeniowej chłodzenia umożliwia zwiększenie odległości lub wysokości instalacji jednostek zewnętrznych i wewnętrznych do 30 metrów bez wpływu na ich normalne działanie, co zapewnia dużą swobodę wyboru miejsca instalacji. Pod tym względem produktowi GALANZ-a nie dorównuje żaden inny klimatyzator.
Wahadłowy przepływ powietrza

Deflektory pionowe automatycznie zmieniają kierunek przepływu powietrza w płaszczyźnie 120 stopni. Szybkie chłodzenie i nagrzewanie zapewnia równomierną temperaturę i prawie naturalny przepływ powietrza. Regulację przepływu w płaszczyźnie pionowej zapewniają ręcznie nastawiane deflektory poziome
Automatyczne przełączanie

Regulator czasowy nastawia czasy włączania/wyłączania, co zapewnia bezobsługową, inteligentna pracę urządzenia.
Łatwość obsługi

Regulacja odbywa się za pomocą sterownika (fot. 3). Ponadto, wyświetlacz temperatury umożliwia łatwy odczyt temperatury otoczenia i regulację temperatury według własnego uznania. Istnieje możliwość blokowania ustawień tak aby nie mogły one być zmienione przez przypadkowe osoby.


fot. 2 - Jednostka zew.


fot. 3 – panel sterujący
Wysoka trwałość użytkowa

Dzięki surowej kontroli klimatyzatorów w trakcie całego procesu wytwarzania, począwszy od projektowania, poprzez zakup materiałów aż po sam proces produkcji, zapewniana jest ich wysoka jakość i niezawodność oraz trwałość użytkowa.
Duże zdolności przeciwzakłóceniowe

Kiedy występują gwałtowne wahania napięcia zasilającego, dobrze zaprojektowany system sterowania może chronić maszynę przed uszkodzeniem. Dodatkowo, jednostka sterowania elektrycznego posiada metalowe elementy ekranujące, które skutecznie chronią przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, zapewniając stabilność urządzenia.

Źródło: CENTRUM KLIMA