Data rozpoczęcia
2014-04-08
Data zakończenia
2014-04-08
Miejsce
Poznań

II Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych
Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych oraz Izba Gospodarcza Gazownictwa zaprasza na II Konferencję Rynku Urządzeń Grzewczych.

8 KWIETNIA 2014 ROKU

Rozwój i wdrażanie technologii umożliwiających wytwarzanie ciepła ze źródeł odnawialnych oraz rozwój tradycyjnych urządzeń grzewczych jest ważnym czynnikiem zapewniającym zaopatrzenie w ciepło i chłód w przyszłości. W tym celu podejmuje się różne inicjatywy i kieruje niebagatelne nakłady na rzecz badań naukowych i rozwoju w branży przemysłowej oraz w placówkach naukowo-badawczych. Dotyczy to także sfery regulacji prawnych i instrumentów wsparcia dla nowych technologii stosowanych w technice grzewczej. Równocześnie, w ostatnim okresie widać coraz bardziej intensywne działania skierowane przeciwko dynamicznemu rozwojowi rozproszonych źródeł ciepła, zasilanych czystą Energia, zarówno odnawialną jak i gazem ziemnym.

Zainicjowana przez Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, obecnie we Współpracy z Izbą Gospodarczą Gazownictwa przy wsparciu organizacyjnym Międzynarodowych Targów Poznańskich, oraz patronackim szeregu Instytucji i Urzędów, Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych ma na celu ożywienie, wsparcie, oraz towarzyszenie funkcjonującego rynku urządzeń grzewczych w dziedzinie rozwoju i innowacji – w oparciu o różne rodzaje technologii i sposobów działań. Istniejący w Polsce silny potencjał należy bowiem wykorzystać w celu znalezienia nowych, konkurencyjnych rozwiązań prowadzących do wytwarzania, dystrybucji oraz efektywnego wykorzystywania ciepła i chłodu pochodzącego ze źródeł odnawialnych oraz zasilanych gazem ziemnym, oraz bardziej efektywnych rozwiązań opartych o dotychczas stosowane technologie. W centrum uwagi Konferencji znajdą się zarówno interesy i potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw działających na rynku instalacyjno - grzewczym, jak też producentów urządzeń obecnych na rynku polskim.


Udział w Konferencji jest bezpłatny, konieczne jest jednak wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa z uwagi na ograniczoną ilość miejsc.
Udział w Konferencji jest bezpłatny. Konferencja odbędzie się dnia 08 kwietnia 2014 r. (rozpoczęcie godz.: 11:00) w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich , podczas targów INSTALACJE 2014. Centrum Konferencyjne, pawilon 15, sala 1F.

program
Źródło: ''