Domowe systemy chłodzenia pomieszczeń coraz częściej łączą się ze smartfonami Klimatyzatory również dołączą do trendu, a jednym z pierwszych kompatybilnych z naszymi telefonami będzie chiński Haier w produkcie Tianzun. Dodatkowo klimatyzator będzie pierwszym, który otrzyma certyfikat MFi od Apple.

Haier Tianzun – pierwszy na świecie inteligentny klimatyzator z MFi
Haier
MFi, czyli oznaczenie „Made for iPhone/iPod/iPad”, to symbol certyfikatu Apple, gwarantujący komunikację z gadżetami mobilnymi amerykańskiego lidera elektroniki na świecie. To pierwszy na świecie inteligentny klimatyzator! Prezentacji możliwości nie zabrakło oczywiście na targach CES 2014. Tianzun otwiera zatem erę nowoczesnych systemów chłodzenia z opcją połączenia z chmurowym systemem i domową siecią Wi-Fi. Obsługę i sterowanie otrzymamy z poziomu smartfonów i tabletów z systemem iOS, gdzie zainstalowana będzie specjalna aplikacja mobilna.

Certyfikat MFi dotyczył zwykle różnego rodzaju akcesoriów dla iPadów i iPhone’ów: stacji dokujących, adapterow, ładowarek i kontrolerów do gier, tymczasem okazuje się, że można też przygotować coś większego. Chiński producent już pracuje nad kolejnymi modelami, mogącymi skorzystać z oznaczenia Apple. Mają to być systemy grzewcze i kuchenki, czyli produkty w których specjalizuje się marka. Z pewnością poszerzy to jeszcze inteligentne możliwości nowoczesnego domu. Świat inteligentnych domów nadejdzie szybciej niż myślimy.