Z początkiem Nowego Roku, stanowisko Prezesa Zarządu w D+H Polska sp. z o.o. obejmuje Mariusz Ziemecki, dotychczasowy dyrektor generalny spółki. W związku z tym po raz pierwszy w historii firmy ustanowiony został w pełni polski zarząd.

W dotychczasowym składzie zarządu znajdowały się osoby z firmy matki z Niemiec. W ostatnim czasie funkcję prezesa pełnił Christoph Kern, współwłaściciel grupy D+H Mechatronic AG. Stery firmy w rękach polskiego zarządu to wyraz dużego zaufania i dowód uznania dla pracy wykonanej przez spółkę w ostatnich latach.

D+H Polska działa w Polsce od 2000 r., jako oficjalny przedstawiciel grupy D+H Mechatronic AG z siedzibą w Ammersbek w Niemczech. Firma posiada w swojej ofercie produkty i rozwiązania z zakresu oddymiania, sygnalizacji pożarowej oraz naturalnej wentylacji. W 2016 r. wprowadziła do produkcji własne, autorskie rozwiązanie w zakresie oddymiania mechanicznego, a w 2017 r. przejęła także część produkcji do tej pory realizowanej przez zakład niemiecki. 

Firma D+H rozwija się w ostatnich kilkunastu latach bardzo intensywnie, w związku z czym D+H Polska stała się obecnie największą spółką spośród całej grupy D+H. Tak ważny awans osoby wywodzącej się z Polski, to już kolejny, po uruchomieniu produkcji, kamień milowy w rozwoju firmy. Następnym istotnym wydarzeniem będzie otwarcie nowej siedziby D+H Polska we Wrocławiu. Zakończenie budowy zaplanowano na I kwartał 2018 r.

Mariusz Ziemecki, 
Prezes Zarządu 
D+H Polska sp. z o.o.

Fot. D+H Polska

 

Dowiedz się więcej