Firma Darco zajmuje się realizacją elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej; posiada aż cztery silnie rozwinięte gałęzie produkcji: nasady kominowe do wspomagania wentylacji i odprowadzania spalin, systemy kominowe, systemy dystrybucji DGP oraz produkty małej i dużej wentylacji.

Darco – innowacyjna wentylacja hybrydowa.

Firma specjalizuje się we wprowadzaniu nowatorskich produktów w celu pozyskiwania pewnych nisz rynkowych. Najwięcej zysków generują nasady kominowe, równie wysoką sprzedażą cieszą się systemy kominowe, choć jest to związane z dużą ceną tych wyrobów. Nieco mniejsze zarobki zapewniają przyłącza z blachy czarnej do kominków; pozostałe związane są z systemami DGP oraz z wentylacją.


Firma może pochwalić się także zorganizowanym parkiem maszynowym i bazą technologiczną. Dotacje z UE przyczyniły się do tego, że urządzenia są innowacyjne i rozwinięte technologicznie – zautomatyzowano proces produkcji, poczynając od zwykłego cięcia blachy, na malowaniu w malarni mokrej lub proszkowej kończąc. Końcowy montaż odbywa się zaś głównie ręcznie, a parametry produktów sprawdzane są w laboratorium. Jednym z najnowszych projektów jest wentylacja hybrydowa, która ma na celu wspomaganie wentylacji grawitacyjnej wentylacją mechaniczną. Jest to szczególne istotne wówczas, gdy różnice ciśnień utrudniają pracę wentylacji grawitacyjnej. Następuje uruchomienie silników elektrycznych, które w następnej kolejności zmniejszają przypływy wentylacyjne i przyczyniają się do zmniejszenia wychładzania pomieszczeń. Dodatkowym plusem jest możliwość montażu wentylacji hybrydowej w zabudowanym domu przy niewielkich zmianach w jego konstrukcji.


Firma Darco wciąż dąży do dalszego rozwoju – planuje nowe inwestycje, rozbudowuje park maszynowy korzystając ze środków unijnych, wykorzystuje wysokowydajne linie technologiczne i planuje powiększenie asortymentu o nietradycyjne produkty (m.in. wentylator kominkowy z niekonwencjonalną konstrukcją).

Potężny kryzys, jakiego firma doświadczyła w 2008 roku był jedynie swoistym „kopniakiem”, który przyczynił się do tak wysokich wyników sprzedaży. Już w 2009 dało się wyczuć zmiany na lepsze, 2010 zaś okazał się naprawdę znakomity, podobnie jak rok 2011. Nie da się przewidzieć sytuacji, jaka czeka korporację w tym roku, prognozy są jednak bardzo optymistyczne – w naszym kraju, mimo kryzysów, wciąż panuje duże zapotrzebowanie wewnętrzne, a firma działa również na rynkach zagranicznych. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że braki w kraju zostaną zrekompensowane wpływami podchodzącymi z eksportu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Darco.

www.darco.com.pl