Marka Danfoss otrzymała tytuł Business Superbrands 2013/2014. Oznacza to, że uznano ją za jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku.

Danfoss otrzymał tytuł Business Superbrands 2013/2014.
logo

Danfoss jest globalnym liderem, który koncentruje się na energooszczędnych rozwiązaniach umożliwiających obniżanie kosztów oraz ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Szeroki asortyment produktów i usług jest wykorzystywany w takich obszarach jak chłodnictwo spożywcze, klimatyzacja, ogrzewanie budynków, sterowanie silnikami elektrycznymi i zasilanie mobilnych maszyn. Firma jest także aktywna w dziedzinie energii słonecznej i wiatrowej, jak również infrastruktury centralnego ogrzewania i chłodzenia dla miast. Firma Danfoss została założona w 1933 r. w Nordborg w Danii. Obecnie Grupa zatrudnia ok. 23 000 pracowników i sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach na świecie.

W Polsce znajdują się 4 zakłady produkcyjne Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim oraz Tuchomiu, a także we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich. Dwa ostatnie reprezentują dywizję Danfoss Power Solutions. Łącznie zatrudnienie wszystkich fabryk wynosi ok. 1400 osób, a wyniki sprzedaży kształtują się na poziomie 860 mln złotych. Więcej o firmie Danfoss można przeczytać na stronie www.danfoss.pl


Dyplom