Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze specjalnie wyselekcjonowanym podsumowaniem wydarzeń ubiegłego tygodnia.

Kolejna sylwetka z branży HVACR - Waldemar Joński
Waldemar Joński związany jest z firmą KOMPLEKS S.A. od samych jej początków, czyli 1991 roku. Swoją karierę w branży rozpoczął już w roku 1983, kiedy to był jeszcze studentem Politechniki Wrocławskiej Wydział Inżynierii Środowiska, specjalność: Ogrzewnictwo, Ciepłownictwo i Klimatyzacja. Rozmawiamy z nim o sukcesie tworzyw sztucznych w branży wentylacyjnej.

Zobacz wywiad z Waldemarem Jońskim

 

Nasz ekspert radzi.
Na naszym rynku wybór central wentylacyjnych dla domów jednorodzinnych jest bardzo szeroki. Różnią się przede wszystkim wydajnością, sposobem montażu (podwieszane, stojące), sposobem odzysku ciepła (wymiennik krzyżowy, przeciwprądowy, regenerator obrotowy), sprawnością itp., a przede wszystkim ceną. Na co więc należy zwracać uwagę podczas wyboru? Jak wybrać odpowiedni model? Nasz ekspert porównuje podwieszane rekuperatory dla domu jednorodzinnego.

Zobacz porównanie rekuperatorów

 

Konkurs od Danfoss!
Weź udział w konkursie dla projektantów organizowanym przez Danfoss! Przygotuj projekt wykorzystujący innowacyjne rozwiązanie – zawór Dynamic Valve ™ i wygraj voucher na 2-dniowy event sportowy ze szkoleniem i wejściem na mecz piłki ręcznej w Krakowie!

Sprawdź szczegóły konkursu Danfoss

 

Szkolenia 2015/2016.
Nowy plan szkoleń Kujawsko-Pomorskiego Centrum Szkoleń i Certyfikacji w Bydgoszczy na rok 2015/2016.

Zobacz wszystkie szkolenia

 

Rekuperator w domu z bali - prawda czy mit?
Kilka dni temu ekipa Rekuperatory.pl ukończyła montaż systemu rekuperacji w domu z drewnianych bali. Dom jest nie tylko piękny, ale również energooszczędny. Można w nim zamontować najnowocześniejsze instalacje - dokładnie te same, które stosuje się w domach z pustaków.

Zobacz realizację rekuperatory.pl

 

Purmo wprowadza nową serię grzejników.
Co wspólnego mogą mieć ze sobą nowoczesne grzejniki i wakacyjne kierunki podróży? Marka Purmo czerpie z dokonań największych odkrywców europejskich i na cześć znanych letnich destynacji nadaje nazwy liniom grzejników dekoracyjnych. Po powrocie do domu namiastkę greckich upałów zagwarantuje minimalistyczny grzejnik dekoracyjny Purmo Tinos V. Jest to grzejnik płytowy w którym ozdobny panel czołowy, wraz z osłonami bocznymi, tworzy jeden element. Kos H charakteryzuje się minimalistycznym designem, na który składa się idealnie płaska płyta czołowa, łagodnie zaokrąglone krawędzie oraz czyste, proste linie. Pionowy grzejnik Paros V to model posiadający wysoką moc grzewczą i cztery rodzaje szerokości, dzięki czemu niezwykle łatwo dopasowuje się do otoczenia. Niskie grzejniki pokojowe, takie jak grzejnik ozdobny Faro H, to świetny wybór dla zwolenników mniej surowych. Z kolei pionowy grzejnik Faro V idealnie nadaje się do montażu na wąskiej ścianie. Płyty czołowe grzejników Faro są ozdobione delikatnym profilowaniem, które dodają konstrukcji lekkości i elegancji.

Poznaj inspiracje PURMO

 

Węzeł cieplny DSE Flex nowością od Danfoss.
DSE Flex to nowy, elastyczny węzeł cieplny łatwy do instalacji i uruchomienia. Dzięki najnowszym technologiom wykorzystanym w tym modułowym węźle, DSE Flex jest oczywistym wyborem dla kolejnego projektu ciepłowniczego w budynkach wielorodzinnych, komercyjnych lub przemysłowych. Przede wszystkim jest to produkt o mniejszej masie, dzięki czemu ułatwia transport i skraca czas dostawy.

Czytaj więcej o DSE Flex

 

Nowość - jonizator Samsung Virus Doctor.
Samsung Virus Doctor to zaawansowany system oczyszczania powietrza, który zapewni komfort świeżego, czystego powietrza w najbliższym otoczeniu. Skuteczność Virus Doctor została potwierdzona przez międzynarodowe organizacje oraz specjalistyczne ośrodki i instytuty badawcze na całym świecie, w tym TÜV Rheinland Polska. Również Samsung jako jeden z nielicznych producentów ma własną aplikację Smart Air Conditioner.

Sprawdź, gdzie można kupić klimatyzatory marki Samsung z jonizatorem Virus Doctor  

 

Klima-Therm podsumowuje realizacje I kwartału.
Pierwsze półroczne wypadło bardzo korzystnie, jeśli chodzi o wykorzystanie zarówno rozwiązań klimatyzacji freonowej FUJITSU, jak i Urządzeń wody lodowej Klima-Therm by Clint i Sabiana w wielu realizacjach.

Sprawdź wszystkie realizacje Klima-Therm

 

Alfaco zaprasza na drzwi otwarte!
Firma Alfaco, wyłączny dystrybutor marki Sanhua, zaprasza na drzwi otwarte. Odbędą się one w 6-ciu polskich miastach. Na spotkaniu prezentowana będzie oferta marki Sanhua. Ponadto będzie można skorzystać z doradztwa technicznego i wielu atrakcyjnych promocji.
Zapraszamy na drzwi otwarte:
21 lipca - Rumia
28 lipca - Wrocław
4 sierpnia - Katowice
20 sierpnia - Białystok
25 sierpnia - Lublin
3 września - Warszawa


W ubiegłym tygodniu dodano oferty pracy:

Monter wentylacji Warszawa
Monter wentylacji Kraków
Podwykonawca na terenie Niemiec
Specjalista ds. Klimatyzacji - praca stacjonarna Wrocław
Monter / Serwisant instalacji chłodniczych Warszawa
Projektant Warszawa
Instalator / Serwisant urządzeń z zakresu: klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania Żory
Instalator / Serwisant urządzeń z zakresu: CO, WOD-KAN Żory
Manager produktu Warszawa 
Manager produktu WrocławPromocje, które przykuły naszą uwagę:


W wakacje Multi RE Panasonic w wyjątkowej promocji

Lindab wietrzy magazyn!
 
Wygraj wycieczkę do Tajlandii - tylko z LG!

Maxair wyprzedaje klimatyzatory Midea!

Wakacje All Inclusive!
Akcja promocyjna obejmuje urządzenia serii Mr. Slim, tj.: 4-stronne urządzenia kasetonowe PLA-RP i PLA-ZRP, urządzenia podstropowe PCA-RP, urządzenia kanałowe PEAD-RP JAQ oraz urządzenia ścienne PKA-RP HAL i PKA-RP KAL. W zależności od wybranych jednostek w czasie trwania promocji klienci otrzymają do nich wybrane akcesoria gratis. Dodatkowo do każdego urządzenia zewnętrznego zakupionego w ramach promocji Mitsubishi Electric dodaje urządzenie diagnostyczne PAC-SK52ST.
Skontaktuj się z reprezentantem ME

Kup klimatyzację LG z oferty Ventia i tankuj za darmo.