Zapraszamy Państwa do zapoznania się z podsumowaniem wydarzeń ubiegłego tygodnia.


Rekrutacja jeszcze trwa!

Nasz skrót rozpoczynamy od przedłużonej rekrutacji na darmowe studia podyplomowe "Pompy ciepła i magazynowanie energii ciepła" na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Choć zajęcia rozpoczynają się już pod koniec czerwca, to władze uczelni zdecydowały się na przedłużenie rekrutacji.
Zobacz więcej szczegółów.


Certfikat SAM dla Grupy Klima-Therm
.
Grupa KLIMA-THERM wdrożyła zaawansowane rozwiązanie informatyczne z obszaru zarządzania oprogramowaniem - Software Asset Management (SAM). SAM jest kilkuetapowym procesem polegającym przede wszystkim na weryfikacji i optymalizacji infrastruktury IT, jak również wdrożeniu spójnej polityki zarządzania oprogramowaniem.Do przeprowadzenia procesu została wybrana firma Auditoria, doświadczony Partner Microsoft w obszarze SAM w Polsce. Projekt został podzielony na trzy etapy. W pierwszej kolejności przeprowadzono pełną weryfikację zgodności licencyjnej oprogramowania. W kolejnym kroku dokonano przeglądu istniejących w firmie procedur i procesów dotyczących przede wszystkim planowania, zakupów, wdrożeń, zarządzania i wycofania oprogramowania. Ostatnia faza projektu uwzględniała doradztwo w zakresie migracji części usług (Exchange, Sharepoint) do Office365.


Technologia zero-cross w nowych sterownikach.

Kolejnym newsem zeszłego tygodnia jest wprowadzenie na rynek sterowników ERC 211, ERC 213, ERC 214 od Danfoss, gdzie zastosowana została technologia zero-cross.Technologia zero-cross to nic innego jak przełączanie przekaźnika przy przejściu sinusoidy napięcia przez zero, co ogranicza do minimum obciążenie i iskrzenie styków.
Sprawdź czym charakteryzują się nowe sterowniki.


System LG Multi V S.
Ten zaawansowany system VRF jest idealnym wyborem dla małych i średnich przestrzeni, zapewniając całoroczny komfort chłodzenia oraz ogrzewania wraz z maksymalną wszechstronnością, oszczędnością energii i niezawodnością działania.
Czytaj więcej odnośnie nowego systemu LG Multi V S.


Nagroda dla BerlinerLuft.
Podczas Międzynarodowej Konferencji „Deutsche Investitionen in Nordpolen” („Niemieckie Inwestycje w Polsce Północnej) BerlinerLuft. uzyskała nagrodę Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego za długoletnią, efektywną działalność w Polsce. Hasłem konferencji w Białogardzie były sukcesy w relacjach gospodarczych między Polską a Niemcami.


Swegon w biurowcu Bałtyk Tower.
Zaprojektowany przez holenderskie biuro MVRDV nowoczesny biurowiec Bałtyk Tower w Poznaniu zostanie wyposażony w system wentylacyjny Swegon. Budynek będzie liczył 16 kondygnacji o łącznej powierzchni biurowej 18 000 m2. Swegon zainstaluje w budynku 19 central wentylacyjnych GOLD o łącznym przepływie powietrza ponad 135 000 m3/h, a także wyposaży budynek w nawilżacze Condair.
Zobacz opinie użytkowników odnośnie central GOLD.
Zobacz inne inwestycje z zastosowaniem central GOLD.


Frapol zakończył dwie inwestycje.
Frapol wspiera budowę domy dla rodziców chorych dzieci ufundowaną przez Fundację Ronalda McDonalda w Prokocimiu. W tej inwestycji firma przekazała 7 urządzeń o łącznym wydatku 18610 m3/h. Drugą zakończona realizacją było dostarczenie central wywiewno-klimatyzacyjnych dla obiektu Warsaw Spire w Warszawie. Dostarczonych zostało 16 sztuk central MINI o łącznym wydatku 48 000 m3/h.
Zobacz inne realizacje Frapol.Najciekawsze promocje:


Kup klimatyzator LG i odbierz bony zakupowe SODEXO.

Zgarnij klimatyzator Fuji Electric - tylko do 19 czerwca!


Kanał instalacyjny CANALPLAST już od 5zł za mb.

Urządzenie MSZ-HJ Mitsubishi Electric w super cenie. Skontaktuj się z dystrybutorem.