Zapraszamy do zapoznania się z naszym cyklem "Co za tydzień w branży HVACR", czyli podsumowanie ubiegłego tygodnia.

LG Multi V - IV-generacja technologii w systemach klimatyzacji VRF.
Wykorzystując nowe i rewolucyjne technologie w celu maksymalnego ograniczenia strat energii, LG Electronics stworzyło system klimatyzacji MULTI V IV, niekwestionowanego lidera systemów VRF czwartej generacji. MULTI V IV oferuje jedną z najwyższych na świecie wydajności energetycznych. Przełomowe rozwiązania technologiczne LG czynią go absolutnie innowacyjnym na rynku. Wysokie parametry systemu Multi V IV zostały potwierdzone prestiżowym certyfikatem efektywności energetycznej, który został przyznany przez europejską organizację Eurovent.
Czytaj więcej o LG Multi V IV

Ekspert wskazuje: wentylacja grawitacyjna w budynkach mieszkalnych - wymagania.
Każdy budynek dla prawidłowego funkcjonowania wymaga odpowiedniej wentylacji. W zależności od przeznaczenia budynku i znajdujących się w nim pomieszczeń, zmieniają się minimalne wartości powietrza wentylacyjnego dla zapewnienia odpowiednich warunków higienicznych.
Zobacz jakie są wymagania odnośnie wentylacji grawitacyjnej

Venture Industries wypuszcza nowość - wentylator przeciwwybuchowy ILT EX.
Nowy wentylator przeciwwybuchowy ILT EX to jednostka o prostokątnym kształcie stosowana w kanałach. Może on być montowany w dowolnej pozycji, dzięki czemu zapewni maksymalną elastyczność instalatorowi.
Zapoznaj się z wentylatorem przeciwywbuchowym ILT EX

Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych dla klap odcinających typu V370.
Prostokątne klapy odcinające typu V370 produkcji FRAPOL uzyskały znowelizowany Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych nr 1488-CPR-0352/W na zgodność z europejską normą zharmonizowaną EN 15650.
Zobacz klapy odcinające V370

Nowe osiowe wentylatory oddymiające AXEL i AXEL.L - porównanie.
Harmann prezentuje nowość, którym są osiowe wentylatory oddymiające AXEl i AXEL.L odporne na wysoką temperaturę. Wykonane są w wysokiej klasie odporności ogniowej F300 lub F400 (120min).
Sprawdź jak wypadło porównanie wentylatorów

Panasonic prezentuje jednostkę kanałową VRF.
Jednostka kanałowa E2 to uzupełnienie oferty wysokowydajnych systemów VRF i PACi. Ich dużą zaletą jest fakt, że są one w stanie wytworzyć wysokie ciśnienie statyczne oraz pracują z funkcją dopływu 100-procentowego świeżego powietrza z zewnątrz, zapewniając szeroki zakres regulacji temperatur wewnątrz pomieszczeń i oszczędność energii.
Jednostka kanałowa E2 od Panasonic

Nowość od Rosenberg - wentylator kanałowy R 355 M.5FA .
Do rodziny wentylatorów kanałowych R dołączył model R 355 M.5FA, spełniający wymagania rozporządzenia wykonawczego Dyrektywy ErP (2009/125/WE) obowiązujące od 01.01.2016 r.
Czytaj więcej o nowych wentylatorach R 355 M.5FA

IT SOLUTIONS czyli profesjonalne narzędzia wspomagania projektowania.
Firma Lindab przedstawia najnowocześniejsze narzędzia wspomagania projektowania. Wśród nich możemy znaleźć CADvent (projektowanie instalacji w środowisku AutoCAD), lindQST (platforma on-line do doboru produktów Comfort), DIMsilencer (dobór tłumików akustycznych), Vent Tools (aplikacje doborowe na smartfony) oraz TEKNOsim (szybka symulacja klimatu).
Poznaj nowe narzedzia IT SOLUTIONS

Przepustnica szczelna AL-JHZ-IV-nowość.
Frapol wprowadza kolejną nowość do swojej bogatej oferty produktowej. Tym razem są to aluminiowe przepustnice szczelne AL-JHZ-IV.
Poznaj przepustnicę szczelną AL-JHZ-IV

Trane RTWD HSE - nowy agregat chłodzony wodą.
Firma Trane dostarcza rozwiązania właścicielom energooszczędnych budynków, którzy oczekują osiągnięcia najwyższej sezonowej sprawności swoich agregatów chłodzonych wodą. Wprowadza on też agregaty RTWD HSE ze sprężarką śrubową o wysokiej sprawności sezonowej, wyposażone w nowy napęd o częstotliwości adaptacyjnej (AFD). Agregat Trane o wysokiej sprawności sezonowej RTWD HSE stanowi połączenie najwyższej w swojej klasie niezawodności agregatów Trane RTWD z innowacyjnym udogodnieniem w postaci napędu AFD. Rozwiązanie to zmniejsza zużycie energii poprzez zwiększenie wydajności agregatu podczas pracy z niższym obciążeniem, zapewniając oszczędności energii do 20% w porównaniu z agregatami ze sprężarkami o stałej prędkości.  W nowej konstrukcji wyeliminowano również wysokie prądy rozruchowe, co przekłada się na niższy koszt instalacji i wyższą niezawodność. Agregaty RTWD są wyposażone w najnowocześniejszy sterownik cyfrowy Tracer™ CH530 z algorytmami Trane Adaptive Control™ i własnymi planami sterowania, które reagują na wiele różnych warunków, aby utrzymać wydajną pracę i znacznie skrócić czasy reakcji. Algorytmy zapewniają pracę agregatu nawet w najtrudniejszych warunkach, w których inne agregaty zostałyby wyłączone. Cały asortyment chłodzonych wodą agregatów ze sprężarkami śrubowymi Trane RTWD HSE o zwiększonej sprawności sezonowej jest już dostępny i oferuje najwyższy na rynku współczynnik wydajności chłodniczej (EER), europejski współczynnik średniosezonowej efektywności energetycznej (ESEER) oraz wydajności chłodnicze nawet do 1000 kW.Aktualne promocje:

Coldteam czyści magazyn! Sprawdź atrakcyjne ceny.

Wyścig do SPA na półmetku.


Lato z pompami ciepła Panasonic.


Wigmors rozdaje pendrive 8 GB! Zgłoś się po jednego z nich.
 

Agregaty MTA prosto z magazynu!