Zapraszamy wszystkich do zapoznania się ze specjalnym skrótem wydarzeń ubiegłego tygodnia.

aboutAir - zakończenie I edycji.
Nasz przegląd zaczynamy od podsumowania pierwszej edycji panelu technicznego aboutAir. Cykl odbył się w trzech polskich miastach: Kraków, Wrocław i Poznań. kierowane było ono do inżynierów, techników, praktyków i pasjonatów wentylacji. Organizatorem spotkania była firma Harmann Polska.
Zobacz podsumowanie panelu technicznego aboutAir.

Zawory ELZ nowością w ofercie Alnor.
Zawory, które wzbogaciły ofertę firmy Alnor przeznaczone są do nawiewania świeżego powietrza do pomieszczeń. Dedykowane są one do stosowania w domach jednorodzinnych, mieszkaniach oraz budynkach wielorodzinnych.
Pobierz kartę teczhniczną zaworów.

Danfoss udostępnia raport.
Z raportu firmy Danfoss Poland wynika, że wymiana starych zaworów i głowic termostatycznych na te z ograniczeniem temperatury +16°C pozwala na znaczące, się¬gające 23,5%, obniżenie zużycia energii cieplnej budynków. Utrzymanie temperatury na poziomie nie niższym niż 16°C, np. podczas dłuższego wyjazdu, to również mniejsze zużycie energii i niższe rachunki przy ponownym dogrzewaniu pomieszczeń do temperatury komfortu. Badanie zrealizowano na 5 parach budynków Pszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie wymieniono 12 000 starych zaworów z głowicą gazową na nowe z dolnym ograniczeniem temperatury minimalnej do +16°C.  Oznacza to, że grzejniki we wszystkich pomieszczeniach włączają się samoczynnie, gdy temperatura spadnie do 16°C.
Zobacz też:
Sterownik zespołu sprężarkowego skraplacza AK-PC 551 od Danfoss.
Zawór ICV Flexline z kołnierzami.

Alfaco autoryzowanym dystrybutorem Mitsubishi Electric.
Miło nam poinformować, że Mitsubishi Electric - jeden z czołowych producentów i dostawców urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, poszerza swoją autoryzowaną sieć dystrybucji o kolejnego dystrybutora, którym jest firma Alfaco Polska.
Sprawdź szczegóły.


Nowe agregaty Sintesis od Trane.
Firma Trane wprowadziła ostatnio rodzinę chłodzonych powietrzem agregatów Trane® Sintesis™. Agregaty Sintesis wchodzą w skład linii produktów Rand® EcoWise™, zaprojektowanych
z myślą o zmniejszeniu oddziaływania na środowisko dzięki zastosowaniu najnowszej generacji czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i wysokiej sprawności. W przypadku agregatów Sintesis klienci mogą wybrać, czy zastosować czynnik R-134a, czy też DuPont Opteon® XP10 (R-513A), najnowszej generacji produkt o niskim GWP, aby realizować swoje cele związane ze zrównoważonym rozwojem.
Zobacz pełną ofertę firmy Trane.Tylko do końca czerwca:

Kup klimatyzator LG, a bony SODEXO otrzymasz w prezencie.

Klimatyzatory Kaisai FOCUS w super cenie!

Kup kamerę termowizyjną Fluke Ti100, Ti200, Ti300 lub Ti400, a tablet iPad Air lub iPad Mini otrzymasz w prezencie.Naszą uwagę zwróciły także:

Wygraj pobyt w SPA!

Nagrzewnice elektryczne HCD, HRD Harmann już od 165,60 zł.