Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym cyklem "Co za tydzień w branży HVACR" czyli skrótem najważniejszych wydarzeń branży HVACR.

Już dziś przyłącz się do akcji "Gwiazda dla Dzieci" czy coroczna akcja VTS.
Święta to wyjątkowy czas, kiedy panuje mnóstwo miłości, ciepła, radości i wzajemnej życzliwości. W związku z tym szczególnym dla wszystkich okresem, województwo pomorskie zapoczątkowało szlachetną akcję. Organizowana jest ona w 51 domach dziecka i placówkach opiekuńczych, gdzie mieszka prawie 2000 dzieci i polega na ofiarowaniu darów, prezentów.
Dołącz do akcji "Gwiazda dla Dzieci"

 

Wentylacja.com.pl poleca: przegląd najpopularniejszych central wentylacyjnych sekcyjnych o dużej wydajności.
Centrala wentylacyjna to urządzenie złożone z zespołu elementów składowych. W najprostszej formie zbudowana jest z wentylatora nawiewnego i wywiewnego, filtrów i sekcji z wymiennikiem ciepła. Występuje jako urządzenie realizujące funkcje chłodzenia, ogrzewania, nawilżania, odzysku ciepła, filtrowania. Podzespoły mogę być umieszczone w dowolnej konfiguracji w zależności od potrzeb użytkownika.
Sprawdź, które centrale są rekomendowane przez Wentylacja.com.pl

 

Zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell.
Zestaw przeciwoblodzeniowy został stworzony z myślą o zabezpieczeniu rur z wodą przed jej zamarzaniem. Składa się on z kabla grzewczego, włącznika wyposażonego w czujnik temperatury oraz przewodu zasilającego. Dzięki bardzo wysokiej elastyczności można go bezproblemowo zainstalować nie tylko na rurach, ale również na wszystkich innych elementach takich jak kolanka, kryzy czy zawory, co daje nam pewność, że nasza instalacja jest zabezpieczona na całej swojej długości. Na jednym z końców kabla znajduje się moduł sterujący pracą, wyposażony w bimetaliczny włącznik z czujnikiem temperatury, dzięki któremu nie musimy samodzielnie uruchamiać i kontrolować zestawu.   Gdy temperatura osiągnie 14°C system zostanie automatycznie wyłączony, co zapobiegnie zbędnemu pobieraniu energii elektrycznej.

 

Danfoss podczas COP21.
Podczas największego wydarzenia towarzyszącego COP21 w Paryżu głos zabrał CEO Danfoss, który podkreślił, jak bardzo jest to ważne i wezwał do zawarcia trwałego globalnego porozumienia. Bardziej efektywne wykorzystywanie energii mogłoby spowodować obniżenie emisji o 38%. Rozwiązania technologiczne, takie jak zaawansowane technologicznie sprężarki, napędy elektryczne, zawory regulacyjne i termostaty grzejnikowe mogą obniżyć zużycie energii przez systemy ciepłownicze i chłodnicze nawet o 40%. Jeszcze przed szczytem COP21 Danfoss zadeklarował chęci podjęcia konkretnych działań w związku z klimatem i połączył siły ze Światowym Forum Gospodarczym oraz zaangażował się w inicjatywy ONZ i innych międzynarodowych organizacji. Do 2030 r. spółka planuje zużywać o połowę mniej energii oraz emitować o połowę mniej dwutlenku węgla.

 

Pompy ciepła na ekologiczny czynnik CO2.
Pompy ciepła Q-ton wykorzystujące CO2 jako czynnik chłodniczy, to wysokowydajne urządzenia do produkcji c.w.u. w obiektach typu hotele, apartamenty, restauracje, centra fitness, akademiki, szpitale, domy opieki.
Czytaj więcej o pompie Q-ton

 

BUDMA 2016. Spotkanie z architekturą.
Mamy zaszczyt przedstawić sylwetki gości specjalnych targów BUDMA 2016.

  • Zvi Hecker – The House as the City
    Zvi Tadeusz Hecker urodził się w 1931 roku w Krakowie, lata wojny spędził w Samarkandzie. Edukację architektoniczną rozpoczął na wydziale architektury Akademii Górniczej w Krakowie. Spod jego ręki wyszły projekty określane mianem „architektury wielościanu” jak np. Ratusz w Bam Yat czy dom mieszkalny Dubinera w Ramat Gan. W efekcie zafascynowania strukturą słonecznika powstał słynny dom Spirala, czy także szkoła żydowska im. Heinza-Galińskiego w Berlinie.
  • Robert Konieczny
    Autor „szytych na miarę” domów jednorodzinnych (wszystko rozpoczęło się od Domu z Ziemi Śląskiej) jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. House of the Year 2006 za projekt Domu Atrialnego, uznanego za najlepszy dom mieszkalny na świecie, w konkursie portalu World Architecture News. Robert Konieczny był ośmiokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe, a od 2012 roku został niezależnym ekspertem Fundacji.
  • Tomasz Konior
    Na „koncie” Tomasza Koniora znajdują się takie projekty jak m.in. Nowy ratusz we Wrocławiu, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej Symfonia w Katowicach, czy także Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach. 

Sprawdź szczegóły Budma 2016


Wyższy poziom bezpieczeństwa pożarowego z Roto.
Jednym z ważniejszych aspektów każdego projektu jest bezpieczeństwo pożarowe. Rozwiązaniem, które obecnie stanowi standardowe wyposażenie obiektów, takich jak centra handlowe, sale koncertowe czy szpitale, jest system oddymiania. Marka Roto, producent okien dachowych, dbając o komfort i bezpieczeństwo swoich klientów, wprowadziła do oferty specjalne okna oddymiające – Roto WRA Designo R5, które  spełniają wymagania normy europejskiej EN 12101-2. W wypadku pożaru WRA Designo R5 otworzy się automatycznie, tworząc optymalny przewód kominowy, efektywnie odprowadzający dym. Z kolei konstrukcja okna z zawiasami umieszczonymi w dolnej części skrzydła zapewni skuteczne działanie w każdych, nawet ekstremalnych warunkach – na przykład przy niskich temperaturach, obfitych opadach śniegu czy silnych wiatrach.


 


 

Nowy rok z nową jakością klap ppoż - zgarnij praktyczne prezenty od Lindab!

Termostaty mechaniczne RANCO W35 w niższej cenie.

Odliczaj dni do Świąt z Kalendarzem Adwentowym Danfoss i DEVI.