Zapraszamy do skrótu najważniejszych wydarzeń ubiegłego tygodnia w naszym cotygodniowym cyklu "Co za tydzień w branży HVACR"

Spiesz się i już dziś zgłoś się na bezpłatne szkolenie Akademii Wentylacji Lindab!
Nie czekaj na ostatnią chwilę i już dziś zgłoś się na bezpłatne szkolenie Akademii Wentylacji Lindab, które odbędzie się już 26 listopada w Wieruchowie. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z szeroką ofertę produktów i urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
Zgłoś swój udział


Był w programie telewizyjnym, teraz czas na nas! Przedstawiamy kolejną sylwetkę Prezesa branży HVACR - Adam Jędrzejczak, Prezes Zarządu Danfoss Poland.
Po ogromnym sukcesie jednego z programów telewizyjnych, postanowiliśmy przedstawić sylwetkę głównego bohatera - Adam Jędrzejczyk, Prezes Zarządu oraz Dyrektor Generalny Danfoss Poland, z firmą związany od 2000 roku. Jednak natłokowi jego obowiązków nie widać końca! Od czerwca 2015 r. pełni funkcję szefa regionu Europy Wschodniej i odpowiada za sprzedaż we wszystkich 17 krajach regionu. Jest także Prezesem spółki joint venture Danfoss Saginomiya.
Czytaj cały wywiad z Adamem Jędrzejczakiem

W Krakowie smog zmniejszył się po deszczu.
9.11.15 deszcz i wiatr oczyściły powietrze w Krakowie. Według pomiarów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w centrum miasta stężenie PM10 wynosiło 25 mikrogramów/m3, w Nowej Hucie 18 mikrogramów/m3. Dopuszczalna norma to 50 mikrogramów/m3.

KAN-therm z godłem "Teraz Polska" podczas XXIV edycji konkursu.
Godło "Teraz Polska" przyznawane zostaje na okres 1 roku. Tym razem otrzymał go system KLIMA-therm Press i będzie się nim szczycić do czerwca 2016. Najwyższa jakość, dbałość o wszelkie detale zarówno na etapie projektowania jak i produkcji, profesjonalna obsługa posprzedażowa – to wszystko sprawia, że certyfikat KAN został wydłużony na kolejny rok.
Sprawdź wyniki konkursu

Etykiety dla starszych urządzeń grzewczych od 2016 w Niemczech
niemiecki rząd uchwalił zapowiadaną ustawę dotyczącą etykiety efektywności energetycznej dla starszych kotłów grzewczych. Od 1 stycznia 2016 roku instalatorzy systemów grzewczych, kominiarze i doradcy energetyczni będą mogli wystawiać etykiety energetyczne dla starszych niż 15 lat urządzeń grzewczych w Niemczech. Dla ułatwienia zrezygnowano w niej ze szczegółowych oznaczeń. Rząd niemiecki nie wprowadza obowiązku wymiany starych kotłów, wyraża jednak nadzieję, że poprzez zwiększanie świadomości społecznej właściciele domów korzystający z nieefektywnych rozwiązań sami wymienią je na nowe urządzenia grzewcze. Przewiduje się, że roczna stopa wymiany będzie na poziomie od 3,1 do 3,7 procent. W Niemczech szacowana liczba urządzeń grzewczych starszych niż 15 lat to ok. 13 mln (są to głównie kotły gazowe i olejowe).

KLIMOR Air Designer z możliwością generowania rysunków urządzeń w formacie 3D.
Firma KLIMOR rozszerzyła swój program doboru urządzeń KAD o nową funkcjonalność. Tym razem użytkownicy mogą także generować rysunki urządzeń w formacie 3D. Rysowanie brył przestrzennych w programie KAD to rozwiązanie doskonale wpisujące się w aktualny trend nowoczesnego projektowania w technologii BIM.
Sprawdź program doboru KAD


Nowe materiały związane z automatyką PROONE od ATT.

Firma ATT Automatyka zachęca wszystkich do zapoznana się z materiałami dotyczącymi zestawów PROONE.
Zobacz wszystkie materiały PROONE

Outlet wentylacyjny?! Jasne - sprawdź!
Już dziś zapraszamy na nową stronę www.outlet-lindab.pl. Znaleźć tam można bogaty wybór artykułów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w bardzo atrakcyjnych cenach, a rabaty mogą sięgać nawet 94% ceny katalogowej!
Aktualnie najciekawsze promocje:


Kup klimatyzator Haier a otrzymasz zwrot 5% wartości zakupów w bonach Sodexo!

Nowe sterowanie nagrzewnicami LEO FB V w taniej linii produktów FLOWAIR Basic.

Miedź chłodnicza w najlepszej cenie tylko w ofercie Wienkry!

Sprężarka HG44E w niesamowicie korzystnej ofercie cenowej.