Zapraszamy do zapoznania się ze skrótem najważniejszych wydarzeń.

Spiesz się i już dziś zgłoś się na bezpłatne szkolenie Akademii Wentylacji Lindab!
Nie czekaj na ostatnią chwilę i już dziś zgłoś się na bezpłatne szkolenie Akademii Wentylacji Lindab, które odbędzie się już 26 listopada w Wieruchowie. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z szeroką ofertę produktów i urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
Zapisz się już dziś

 

Danfoss planuje zmniejszenie zużycia energii o 50%.
Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej, wydajność energetyczna może zapewnić wymaganą redukcję gazów cieplarnianych na poziomie 38%.Danfoss już odnotował znaczny postęp w realizacji tych celów. Pomiędzy 2007 a 2014 r. wielkość sprzedaży netto spółki wzrosła o 55%, podczas gdy zużycie energii w porównaniu ze sprzedażą spadło o 29%. w fabryce w Grodzisku Mazowieckim zrealizowano już 9 projektów energooszczędnych, które dały łącznie 20% poziom oszczędności zużycia energii. Przed polską fabryką kolejne projekty, a dzięki zrealizowaniu ich wszystkich, w 2017 r. zakład ograniczy emisję CO2 aż o 680 ton rocznie i zmniejszy zużycie energii (łącznie elektrycznej i gazu) o ponad 1,6 GWh. Dotychczasowe inwestycje w energooszczędne rozwiązania dla grodziskiego zakładu, to także duże oszczędności finansowe, które wyniosą w przyszłym roku ponad 440 000 zł i będą wyższe o około 100 000 zł w porównaniu z rokiem 2015. Dodatkowo procesy produkcyjne są systematycznie badane pod kątem dalszego ograniczenia zużycia energii. W dalszym ciągu spółka Danfoss planuje wprowadzanie źródeł zielonej energii.
Zapoznaj się z ofertą Danfoss

 

Miano produktu, firmy i reklamy branży HVACR 2015 - pomóż rozstrzygnąć plebiscyt!
Po raz pierwszy w niespełna 50-letniej historii konferencji Dni Chłodnictwa połączone zostaną z plebiscytem, w którym specjaliści HVACR wraz z Internautami, uhonorują najbardziej wartościowe i innowacyjne przedsięwzięcia oraz firmy działające w branży chłodniczej i klimatyzacyjnej. Decyzję podjąć należy w trzech kategoriach Produkt Roku branży HVACR, Firma Roku Branży HVACR, Reklama Roku produktów i usług HVACR. Sprawdź kto bierze udział w plebiscycie.
Oddaj swój głos

 

Nowa gruntowa pompa ciepła DHP-H Varius PRO+ .
Danfoss przedstawia jedną z najbardziej efektywnych pomp ciepła na świecie - gruntową pompę ciepła DHP-H Varius PRO+. Częścią tajemnicy tej pompy jest nowo opracowana sprężarka sterowana przez falownik, która dostosowuje swoją moc w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło.
Czytaj więcej na temat DHP-H Varius PRO+

 

FG Poland S.A. oficjalnie połączone z przejętą EURO-CLIMA sp. z o.o.
W imieniu spółki FG Poland S.A. z siedzibą w Warszawie wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000376075, pragniemy poinformować, że dnia 30.10.2015r. nastąpiło połączenie spółki FG Poland S.A. jako spółki przejmującej ze spółką EURO-CLIMA sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie wpisaną do KRS pod numerem 0000032426 jako spółką przejmowaną.
Czytaj całe pismo

 

Alnor wprowadza nową gamę wentylatorów dachowych do swojej oferty.
Nowe wentylatory dachowe w ofercie firmy Alnor. Sprawdź co się zmieniło i jakie korzyści przyniesie inwestycja z nowymi urządzeniami.
Zobacz pełną ofertę wentylatorów

 

Fluke TiX500 - nowa kamera termowizyjna.
TiX500 uzupełnia tę linię kamer, dołączając do wprowadzonych na początku roku do sprzedaży modeli TiX560 i TiX520.
Wszystkie kamery termowizyjne Fluke z serii eksperckiej – zarówno debiutująca właśnie na rynku TiX500, jak i modele Fluke TiX520 i TiX560 – wyposażone są w obiektyw przegubowy o kącie widzenia 180° oraz jedyny w swojej klasie, czuły ekran dotykowy LCD o przekątnej 5,7 cala*, dzięki czemu ułatwiają one szybsze diagnozowanie problemów w terenie.  Wszystkie modele współpracują z systemem Fluke Connect™, umożliwiającym łączność bezprzewodową ze smartfonami, przechowywanie danych w chmurze oraz współpracę całego zespołu techników bez względu na dzielące ich odległości.Obiektyw przegubowy o kącie widzenia 180° i 5,7-calowy ekran dotykowy nowej kamery termowizyjnej Fluke TiX500 (jak i wprowadzonych wcześniej TiX520 i TiX560) sprawiają, że operatorzy mogą z łatwością nawigować ponad, pod lub wokół obserwowanych obiektów i bez problemu rejestrować obrazy. Kamery nadają się idealnie do konserwacji prognostycznej, prac badawczo-rozwojowych, do zastosowań w rafineriach i zakładach chemicznych oraz w infrastrukturze użytkowej, gdzie elastyczność i wyższa rozdzielczość są kluczowe. Kamery TiX500, TiX520, TiX560 zostały wyposażone w 5,7-calowy, czuły ekran dotykowy LCD – największy w swojej klasie, zapewniający 150% większy obszar podglądu w porównaniu z ekranami 3,5-calowymi. Tak duży ekran umożliwia operatorom szybsze diagnozowanie problemów w terenie oraz łatwą edycję obrazów bezpośrednio w kamerze – skrócony zostaje czas pracy w biurze  –  czas, który można lepiej wykorzystać na rozwiązanie problemu. Tryb SuperResolution zwiększa rozdzielczość czterokrotnie do wartości 640 x 480 (307 200 pikseli) względem standardowej rozdzielczości 320 x 240 (76 800 pikseli) i zapewnia rejestrowanie szczegółów, które do tej pory nie były możliwe do uchwycenia. Przyrząd z opcjonalnym teleobiektywem lub obiektywem szerokokątnym zwiększa wszechstronność zastosowań.


 

 

 

 

Aktualne promocje:

Zgarnij wysokiej klasy słuchawki SMS AUDIO za 1zł!

Chcesz być właścicielem Forda Mustang GT350 Eleanor V8 Cobra '67 - weź udział w promocji Onninen.

Zaprojektuj układ z wykorzystaniem co najmniej 50 zaworów Kombi-QM Honeywell i przygarnij smartwatcha marki SONY.