Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem ubiegłego tygodnia. Cały tydzień w jednym miejscu - tylko u nas!

Precyzyjny pomiar strumienia objętości powietrza w budynkach użyteczności publicznej za pomocą balometru testo 420.
Aby w pomieszczeniu człowiek czuł się komfortowo, spośród wielu czynników, które trzeba zapewnić, jednym z podstawowych jest jakość powietrza. Wysoka jakość powietrza w zamkniętym pomieszczeniu jest wynikiem optymalnej ilości wymian tego powietrza, a co się z tym wiąże, z odpowiednim całkowitym natężeniem przepływu w zainstalowanym systemie VAC. Aby wypełnić wytyczne dotyczące jakości powietrza wewnętrznego, należy regularnie kontrolować natężenie przepływu powietrza.
Zobacz pełną specyfikację barometru testo 420


Wywiad na temat nowej technologii Daikin VRV-i z Krajowym Koordynatorem Systemów VRV Arturem Pezdą.
Rynek Europejski, ale również coraz częściej w Polsce, to nie tylko nowe inwestycje budowlane z nowymi systemami HVAC, ale także adaptacje już istniejących obiektów, często zabytkowych kamienic do nowej funkcji. Rozmowa z z Krajowym Koordynatorem Systemów VRV Arturem Pezdą na temat nowej technologii Daikin VRV-i .
Zobacz wywiad z Arturem Pezdą


Projektanci z wizytą w fabryce LG Electronics w Korei Południowej.

W drugiej połowie września br. LG Electronics zaprosił grupę projektantów oraz instalatorów do głównej siedziby firmy LG w Korei Południowej. Najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta w jednej z najnowocześniejszych fabryk LG na świecie usytuowanej w mieście Changwon. W fabryce goście mogli zobaczyć pełen cykl produkcyjny  agregatów VRF – LG Multi V serii IV, czyli urządzeń, którymi nasi gości byli najbardziej zainteresowani. Pełen przekrój oferty urządzeń klimatyzacyjnych oferowanych przez LG uczestnicy mogli zobaczyć w gigantycznym showroom’ie –  LG Whisen Park oraz w LG Seocho R&D Campus, czyli w centrach szkoleniowo-badawczych w Seulu. Dodatkową atrakcją wyjazdu była wizyta w kilku prestiżowych obiektach referencyjnych LG, wyposażonych w systemy klimatyzacji LG  – m.in. grupa mogła zobaczyć aktualnie piąty najwyższy budynek na świecie, 123-piętrowy -  Jamsil Lotte World Tower w Seulu, który zostanie oddany do użytku już w przyszłym roku. Obok części oficjalnej agendy był również czas na zwiedzanie najpiękniejszych zabytków Korei Południowej oraz poznanie fascynującej kultury, tradycji oraz, przede wszystkim - egzotycznej kuchni tej części świata.

UWAGA! Lindab rekrutuje! Sprawdź jakich pracowników poszukują.
Lindab Sp. z o.o. to wiodący producent materiałów ze stali dla budownictwa, zarówno w Polsce, jak i w Europie. W dziedzinie wentylacji Lindab zaznacza swoją obecność jako producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i urządzeń klimatyzacyjnych. Ponadto firma działa w obszarze profili budowlanych z bogatym portfolio pokryć dachowych, systemów rynnowych, konstrukcji szkieletowych.
Sprawdź jakich pracowników poszukuje Lindab

Z wizytą w centrum badawczo-rozwojowym Haier.
Haier od początku swojej działalności zwraca uwagę na jakość urządzeń. W tym celu utworzył centrum badawczo-rozwojowe o powierzchni 20 000m2.
Weż udział w zwiedzaniu centrum Haier

PROONE - autorskie rozwiązanie układów automatycznej regulacji firmy ATT.
W czasach, kiedy układy automatycznej regulacji systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych przeżywają znaczący rozwój firma ATT proponuje Państwu interesującą alternatywę. Jej autorskie rozwiązanie PROONE, bazujące na sterownikach firmy UCS, daje potencjalnym klientom szeroką gamę możliwości technicznych.
Zobacz na czym polega autorskie rozwiązanie ATT

Nowe możliwości tłumików SLC Alnor produkowanych po 25.10.2015.
Firma Alnor rozpoczyna produkcję tłumików SLC w nowym wykonaniu. Oznacza to, ze tłumiki będą miały nowe możliwości:
kulisy środkowe z wyprofilowanym noskiem - zmniejszają opory w tłumiku,
boczne kulisy 1 szerokości środkowej - poprawiają parametry akustyczne, 
badania tłumików wykonane w Niemieckim instytucie akustycznym Fraunhofer,
badania wykonane wg DIN EN ISO 7235.
Czytaj więcej o tłumikach akustycznych SLC

Systemy ECOi i PACi Panasonic z nowym sterownikiem.
Firma Panasonic po raz kolejny poszerza swój asortyment jeśli chodzi o systemy ECOi i PACi. Tym razem nowością w ofercie jest sterownik CZ-RTC4 przeznaczony właśnie do tych jednostek. Panel współpracuje z systemem Econavi, który monitoruje obecność i aktywność osób w pomieszczeniach.
Sprawdź szczegółowe informacje odnośnie sterownika

Znamy już oficjalną datę Aqua-Therm Tashkent 2016.
Już w dniach 2-4 marca 2016 zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w targach Aqua-Therm w Tashkent.Te targi to największe na terenie Uzbekistanu wydarzenie poświęcone branży HVAC, ​WOD-KAN, ochrony środowiska, basenów oraz energii odnawialnej. Jednocześnie w tym samym czasie odbędzie się 17. edycja targów budowlanych UzBuild, które od lat przyciągają profesjonalnych zwiedzających z całego kraju.
Zapoznaj się ze szczegółami odnośnie targów

Agregaty i rewersyjne pompy ciepła chłodzone wodą Galletti seria LEW - charakterystyka.
Agregaty wody lodowej i rewersyjne pompy ciepła serii LEW są przeznaczone do instalacji wewnątrz budynku. Zostały zaprojektowane z myślą o budynkach mieszkalnych i przemysłowych gdzie konieczna jest praca całodobowa i szczególne wymogi dotyczące hałasu.
Czytaj wiecej o agregatach Galletti LEW

Zmiana lokalizacji oddziału Iglotech w Rzeszowie.
Od dziś siedziba oddziału Iglotech zmienia swój dotychczasowy adres. Nowa siedziba znajduje się przy ul. Przemysłowej 13A. Oddział został urządzony i wyposażony zgodnie ze standardami firmy Iglotech. Znajduje się on w dogodnej lokalizacji wraz z miejscami parkingowymi dla klientów.  Klienci dokonujący zakupów w oddziale mają dostęp do większej ilości produktów,  który zapewnia magazyn wysokiego składowania. Oddział Iglotech w Rzeszowie czynny jest od poniedziałku do piątku godz. 8.00 do 16.00

Komfovent wprowadza nowy panel sterowania C3.1 w centralach KOMPAKT RECU oraz OTK.
Od początku października 2015r. wszystkie centrale wentylacyjne z typoszeregu KOMPAKT z automatyką C3 będą mogły zostać wyposażone w nowy panel C3.1. Wygląd panelu jest identyczny jak sterownika dotykowego C5.1, który został pozytywnie przyjęty przez naszych klientów. W związku z tym proponujemy Państwu nowoczesny panel C3.1 do central KOMPAKT RECU oraz OTK, które dotychczas były wyposażone w sterownik C3.
Sprawdź pełną prezentację nowego sterownika

Jak wyglądały targi Aqua-Therm w Kazachstanie oczami KLIMOR.
Targi Aqua-Therm Almaty (Targi Systemów Grzewczych, Wentylacji, Klimatyzacji, Systemów Wodnych, Sanitarnych i Basenów) w Kazachstanie miały miejsce w dniach 2-5 września. Podczas tych targów jednocześnie odbywają się także targi KazBuild - targi branży budowlanej.
Zobacz jak było na targach Aqua-Therm Almaty
Aktualne promocje:

Extra rabat na Flexo System - tylko do końca listopada!

Specjalna cena na urządzenie do przeprowadzania testu szczelności Lindab przedłużona do końca grudnia!

Ventia oferuje specjalne ceny na materiały montażowe do wentylacji. Sprawdź!

Tylko teraz akcesoria odblaskowe w prezencie!

NOWY regulator temperatury Eliwell EWRC 500 NT ColdFace w super cenie!