Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem minionego tygodnia.

Przejęcie EURO-CLIMA Sp. z o.o. przez FG Poland S.A. - pismo przewodnie.
W imieniu spółki EURO-CLIMA Sp. z o.o., pragniemy poinformować, że dnia 21.09.2015r Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki FG Poland S.A. oraz Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki EURO-CLIMA Sp. z o o. podjęły uchwały w przedmiocie połączenia spółki FG Poland S.A. jako spółki przejmującej ze spółką EURO-CLIMA Sp. z o o. jako spółką przejmowaną.
Czytaj więcej


Nowa siedziba poznańskiego oddziału Firmy Elektronika S.A.
ragniemy poinformować o zmianie siedziby oddziału handlowego Firmy Elektronika S.A. w Poznaniu, bez zmiany adresu. Nowe biuro, przeniesione zostało do odnowionych pomieszczeń po lewej stronie wejścia głównego do budynku MERKATOR przy ulicy św. Michała 43. Zapraszamy do nowej siedziby.


www.my-ecodesign.com - czyli wszystko o Dyrektywie ErP w jednym miejscu.
W związku z nieustannie wdrażanymi zmianami związanymi z wprowadzaniem na rynek urządzeń grzewczych, firma Mitsubishi Electric postanowiła stworzyć nową platformę, dzięki której każdy będzie mógł zapoznać się z nowymi wytycznymi, jak i przypomnieć sobie wcześniejsze zmiany. Nowa strona www.my-ecodesign.com to strona poświęcona idei ekoprojektowania dzięki wprowadzeniu Dyrektywy ErP.
Sprawdź funkcjonalność strony

Fabryka KOMFOVENT otwiera się dla projektantów i instalatorów z Polski.
W dniach 24-26 września, firma Ventia, wyłączny przedstawiciel marki KOMFOVENT, ponownie zaprosiła swoich klientów – projektantów oraz instalatorów HVAC, na 3-dniową wycieczkę na Litwę.
Czytaj więcej

1 października zmarł Heinz Trox.
W dni 1 października zmarł Heinz Trox, który miał 81 lat. Bardzo mocno był związany z firmą Trox, ponieważ był on szefem Rady Nadzorczej, głownym udziałowcem oraz synem założyciela firmy Heinricha Troxa. Firma Trox posiada silną pozycję firmy w zakresie akustyki, ochrony ppoż. i filtracji.

Relacja po zakończonej I edycji targów Aqua-Therm Warsaw.
Właśnie zakończyła się I edycja targów Aqua-Therm Warsaw, na której miało okazję uczestniczyć 40 wystawców z 6 krajów. Targi te obejmowały zakres tematyczny związany z instalacją wodną, grzewczą, wentylacyjną oraz klimatyzacyjną. Odwiedzający warszawską halę EXPO XXI w dniach 16-18 września 2015 r. mieli okazję uczestniczenia w licznych w panelach i wykładach, poświęconych zagadnieniom energooszczędności i modernizacji budynków, zmianom w prawie budowlanym oraz termomodernizacji.
Zobacz pełną relację z targów

Generator etykiet energetycznych Panasonic.
Panasonic udostępnił generator etykiet energetycznych (Energy Label Generator), czyli narzędzie online, które pomoże instalatorom w przestrzeganiu zapisów Dyrektywy ErP, obowiązujących od 26 września br. Rozwiązanie umożliwia generowanie etykiet z informacją o klasie energetycznej poszczególnych produktów oraz obliczenie efektywności całych systemów. Pozwala on uzyskać charakterystykę danego produktu, pobrać odpowiednią etykietę, a także obliczyć efektywność układu grzewczego. Narzędzie jest dostępne online i bardzo proste w użyciu - wystarczy wybrać odpowiednią strefę klimatyczną oraz model pompy ciepła, by system automatycznie wygenerował etykietę z informacją o klasie energetycznej. Z kolei w przypadku systemów obejmujących również rozwiązania innych dostawców, należy wprowadzić wymagane informacje z karty produktu, a generator oblicza efektywność energetyczną całego systemu.


Przypominamy nowości w ofercie Alnor.
Rok 2015 dla firmy Alnor to przede wszystkim rozwój. W tym roku firma wzbogaciła swoją ofertę o wiele nowych produktów, tj. owalne przewody wentylacyjne HDPE, rekuperator wewnątrzścienny HRU-WALL, zawór wewnątrzścienny ELZ / ELZ-I, nagrzewnice wodne i elektryczne HDE & HDW, wentylatory dachowe oraz rury Spiro i kształtki. Ale to nie wszystko!
Zobacz wszytskie nowości

Weź wentylację sprytem!
Norweski producent urządzeń wentylacyjnych Covent kilka lat poszukiwał optymalnej sprężarki z regulacją wydajności. Wreszcie znalazł właściwe rozwiązanie: to sprężarka tłokowa ECOLINE z systemem regulacji wydajności CRII firmy BITZER.
Czytaj więcej o sprężarce tłokowej

Podpisanie umowy antysmogowej.
Nowelizacja Prawa Ochrony Środowiska ma na celu stworzenie poprawy jakości powietrza, dodatkowo ma ona chronić przed hałasem. Dzięki takim zmianom samorządy będą mogły wprowadzać w określonym miejscach własne standardy definiujące m.in.rodzaje i jakość paliw stałych dopuszczonych do stosowania. Ponadto samorządy będą miały możliwość określać parametry urządzeń grzewczych. Dzięki nowelizacji będzie można nawet zakazać stosowanie określonych rodzajów instalacji i urządzeń. - Ustawa ta umożliwi m.in. zastosowanie na szczeblu lokalnym prawnych rozwiązań, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza i ochrony przed hałasem. Władze lokalne, uwzględniając potrzeby zdrowotne mieszkańców oraz oddziaływanie na środowisko, będą mogły wprowadzać na konkretnym terenie normy techniczne, emisyjne i jakościowe dla instalacji spalania paliw. Takie rozwiązania powinny przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji - można przeczytać na stronie Kancelarii Prezydenta.

 

Aktualnie obowiązujące promocje:

Pompowe ceny tylko z pompkami ZetFlow! Sprawdź!

Jakość i atrakcyjna cena tylko w zestawie urządzeń współpracujących z centralami ME!


Nowe niższe ceny nagrzewnic elektrycznych.


Skrzynia nagród w promocji Ventia została otwarta.