Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym skrótem ubiegłego tygodnia.

PARASOL VAV – Nowe rozwiązanie w systemach klimatyzacji zależnej od potrzeb.
Parasol VAV jest rozwiązaniem, które bazuje na standardowym sufitowym module chłodząco-grzewczym Parasol, ale dodatkowo wyposażonym w funkcje regulacji zależnej od potrzeb. Moduł sufitowy posiada wbudowaną przepustnicę regulacyjną z siłownikiem, która zmienia płynnie wydatek powietrza w zależności od potrzeb związanych z temperaturą, obecnością lub jakością powietrza w pomieszczeniu. Specjalna konstrukcja przepustnicy zapewnia wysoką indukcję i szybkie mieszanie się z powietrzem w pomieszczeniu, nawet przy małym wydatku powietrza.
Czytaj więcej o module Parasol VAV

Obiekt EIT Stabłowice z nawilżaczami CAREL.
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wzbogaciło się o nowe nawilżacze parowe - centrale 9 sztuk, parowe - kanałowe 13 sztuk oraz pomieszczeniowe 15 sztuk.
Przyjrzyj się bliżej realizacji Alfaco

Systherm ChiK podaje oficjalną datę tegorocznej XLVII edycji Dni Chłodnictwa.
Mamy już oficjalną wiadomość od organizatora Systherm Chłodnictwo i Klimatyzacja, że XLVII edycja Dni Chłodnictwa odbędzie się 24-25 listopada 2015 w Poznaniu. Tegorocznej edycji towarzyszyć będzie hasło: "Aktualne trendy w rozwiązaniach technicznych urządzeń i systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych oraz pomp ciepła".
Sprawdź szczegóły XLVII edycji Dni Chłodnictwa

Co zrobić, gdy w domu z rekuperacją zabraknie prądu?
Rzadko się zdarza, by w domu zabrakło prądu - jednak się zdarza. W ostatni weekend - w związku z wichurami i uszkodzeniami linii energetycznych - prądu nie było w kiludziesięciu tysiącach domów w całej Polsce. Co dzieje się wtedy z rekuperatorem? Jak zachowuje się system rekuperacji, gdy w gniazdku, do którego podłączony jest rekuperator, zabraknie prądu?
Zobacz co zrobić w takim wypadku

Gotowy na pierwszą polską edycją Aqua-Therm Warsaw?
Czego możemy spodziewać się podczas targów? Jest to miejsce, gdzie masz do czynienia z najnowszymi produktami i technologiami, światowymi trendami w zakresie systemów wodno-kanalizacyjnych, saun i basenów, rozwiązań grzewczo-chłodniczych; wewnętrznych instalacji sanitarnych, a także konferencje i spotkania z ekspertami branży – to tylko część atrakcji pierwszej polskiej edycji Aqua-Therm Warsaw.
Zobacz czego możesz się spodziewać podczas I edycji Aqua-Therm Warsaw

Rosnąca popularność pomp ciepła.
Prawie dwie trzecie zainstalowanych w Polsce pomp do ogrzewania wykorzystuje ciepło ziemi jako źródło ciepła, podczas gdy pompy ciepła na wodę gruntową mają marginalne znaczenie. Wysoki wzrost odnotowują natomiast pompy typu powietrze/woda. Rynek pomp ciepła notuje niezwykle intensywny rozwój w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi zdobyli już spore doświadczenie w wykorzystaniu pomp, ale nadal widoczny jest tu potencjał na rozwój. Przewodniczący stowarzyszenia PORT PC, Paweł Lachman, prognozuje, że już 2015 r. może nastąpić przełom w masowym zainteresowaniu Polaków pompami ciepła. – Choć w porównaniu z rynkami zachodnimi Polska pozostaje jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, to perspektywy są szalenie obiecujące. Na podstawie analiz dotyczących sprzedaży za pierwszą połowę roku 2015 możemy spodziewać się wzrostu rynku o ponad 10 – 15 proc. w stosunku do 2014 r. Polacy dostrzegają coraz więcej korzyści wynikających z takich inwestycji.

Lindab szkoli.
Mamy przyjemność zaprosić wszystkich chętnych podnieść swoje kwalifikacje oraz poszerzyć swoją wiedzę z branży HVACR do wzięcia udziału w Akademii Lindab. W ramach Akademii uczestnicy biorą udział w wielu szkoleniach, które opracowane zostały przez ekspertów Lindab.
Zapisz się do Akademii Lindab

Rusza II edycja panelu technicznego i szkoleń aboutAir.
Po sukcesie I edycji szkoleń i panelu technicznego aboutAir, firma Harmann rozpoczyna właśnie ich II edycję. Spotkanie dedykowane jest inżynierom, technikom, praktykom i pasjonatom wentylacji. Pierwsze z nich odbędzie się w Warszawie już 24 września. Zapoznaj się ze szczegółami.
Sprawdź szczegóły pierwszego spotkania w Warszawie

Zdążyć na boom fotowoltaiczny w Polsce.
Na boom fotowoltaiczny w Polsce wpływa kilka czynników. Motorem napędowym przemian jest uchwalona w lutym 2015 r. Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE), która wejdzie w życie 1 stycznia 2016 r. Najbardziej oczekiwane zmiany, które wprowadza, to taryfy gwarantowane doprowadzania energii do sieci. Za wyprodukowaną i odsprzedaną energię elektryczną w domowych mikroinstalacjach OZE o mocy do 3 kW ekwiwalent wynosić będzie 0,75 zł/kWh, a 0,65 zł/kWh w instalacjach do 10 kW. Cena jest prawnie gwarantowana przez okres 15 lat od chwili uruchomienia instalacji. Prosumencka część ustawy o OZE i programy NFOŚiGW, wpłyną pozytywnie na rynek pracy. Zwiększony popyt na systemy solarne skutkuje koniecznością tworzenia nowych miejsc pracy nie tylko w sektorze fotowoltaiki, ale także w branżach optoelektroniki i mikroelektroniki, informatyki oraz telekomunikacji. Tematy dotyczące m.in. wyzwań jakie czekają branżę fotowoltaiczną będą podejmowane podczas V Międzynarodowej Konferencji Fotowoltaiki w Polsce, która odbędzie się już 24 września br. w godzinach 8:00-17:00. Zapraszamy!

Izolacja instalacji HVAC – klucz do bezpieczeństwa pożarowego budynków.
Nowoczesne budownictwo poznajemy nie tylko po śmiałych projektach architektonicznych, ale też po tym, czego nie widać gołym okiem: po rozwijających się technologiach instalacyjnych. „Wszędobylskie” systemy HVAC – od rurociągów ciepłej i zimnej wody, aż po kanały klimatyzacyjne, wentylacyjne i oddymiające – pełnią dziś wiele kluczowych dla budynku funkcji. Istotna kwestia, jaka łączy wszystkie elementy instalacyjne, to problem ochrony przeciwpożarowej budynku. Dlaczego to właśnie systemy instalacyjne powinny stanowić priorytet w rozmowach o bezpieczeństwie ogniowym obiektów?
Sprawdź!

Polpharma z pompami serii 620 firmy Watson-Marlow. Czym sie charakteryzują?
Seria 620 firmy Watson-Marlow to perystaltyczne pompy o średnim i dużym przepływie, idealnie nadające się do pracy w sterylnych warunkach. Pompy z tej serii posiadają wydajne bezszczotkowe silniki, a unikatowe konstrukcje głowic pozwalają na delikatne i praktycznie bezpulsacyjne pompowanie cieczy. Są bardzo wytrzymałe i oferują mnogość nowatorskich rozwiązań bardzo przydatnych w procesie pompowania. Firma Watson-Marlow słynie z produkcji pomp perystaltycznych oraz jednorazowych komponentów przepływu płynów dla firm z sektora biofarmacji. Aktualnie producent pomp zaopatruje największe koncerny produkujące leki i kosmetyki na całym świecie. Pompy Watson-Marlow wyróżnia  bardzo wysoka dokładność dozowania wynosząca nawet +/-0,5%, dzięki czemu urządzenia zapewniają stabilność procesów i najwyższą jakość produktu końcowego. Kluczowa jest też sterylność procesu przepompowywania cieczy, gwarantująca całkowitą izolację od wszelkich źródeł skażenia. Pompy objęte są pięcioletnim okresem gwarancji.Promocje, które zwróciły naszą uwagę:


Już dziś zgarnij tablet Hisense Sero 8 Pro!

Regulator temperatury Eliwell EWRC 500LX w najniższej cenie. 

Wybrane izolacje ROCKWOOL już od 14,50 zł. Taniej już nie będzie! 
 
Nie daj się upałom!

Konkurs dla instalatorów - miłośników sportu!