Jak co poniedziałek zachęcamy do zapoznania się z naszym skrótem wydarzeń z ubiegłego tygodnia.

Rozwiązania transparentne w wentylacji chemoodpornej.
Rozbudowany i wciąż modernizowany park maszynowy oraz wysokie kwalifikacje personelu, które wykorzystywane są przez CHEMOWENT do produkcji elementów wentylacji chemoodpornej z tworzyw sztucznych, pozwalają również na produkcję wielu elementów nietypowych.
Czytaj więcej o rozwiązaniach transparentnych

 

Ustawa z dnia 15 maja 2015r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych.
Informacja dla Operatorów dotycząca Ustawy z dnia 15 maja 2015r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych.
Czytaj całość

 

Trane otwiera Europejskie Centrum Badań i Rozwoju HVAC w Épinal we Francji
Ośrodek będzie stanowił centrum weryfikacji nowo opracowanych produktów, umożliwiając symulację wszystkich warunków roboczych napotykanych w okresie użytkowania sprzętu do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Zwykle klientom musi wystarczyć kwalifikacja nowego produktu dokonana w standardowych ośrodkach badawczych, które często nie są w stanie prawidłowo zweryfikować wyników ze względu na brak technicznej możliwości odtworzenia warunków roboczych. Dzięki nowemu ośrodkowi badań Trane klienci mogą również obserwować testy swoich rozwiązań HVAC w określonych zastosowaniach i szczególnych warunkach. Ośrodek badawczy w Épinal umożliwia Trane weryfikację wydajności całej oferty sprzętu, w tym agregatów o dużej pojemności i systemów wielorurowych. Kontrolowane warunki otoczenia obejmują temperaturę od -25°C do +60°C i umożliwiają doskonałe rozprowadzanie powietrza wokół badanego sprzętu. Ośrodek jest w stanie je odtworzyć w standardowym środowisku niezależnie od warunków pogodowych, co stanowi o jego wyjątkowości w branży HVAC. Badania prowadzone w ośrodku Trane w Épinal dadzą klientom pewność, że rzeczywista wydajność agregatu w określonych warunkach spełni oczekiwania stawiane wobec sprzętu w fazie wyboru. Lokalizacja ośrodka na francuskim obszarze produkcyjnym wzmocni proces rozwoju nowych platform agregatów w Europie.

Niezawodny i szybki plan kwalifikacji jest możliwy dzięki:

  • Komorze klimatycznej o pojemności 5000 m3 z zaawansowaną kontrolą temperatury otoczenia i wilgotności powietrza, umożliwiającą symulację szerokiego zakresu warunków roboczych:
    strona powietrza: -25°C /+60°C, 10–90% wilgotności względnej (RH);
    strona wody: -12°C /+65°C;
  • Szybkiemu i dokładnemu systemowi kontroli zapewniającemu stabilne i jednorodne warunki badań w ramach EN 14511 i wymogów normy Eurovent;
  • Wielu trybom roboczym obejmującym różnorodne produkty Trane, w tym agregaty chłodzone powietrzem i wodą oraz systemy wielorurowe od 200 do 1700 kW, pompy ciepła od 200 do 1000 kW.

Zrównoważony rozwój oraz efektywność operacyjna i kosztowa ośrodka badawczego w Épinal są możliwe dzięki temu, że 70% silników posiada napęd o zmiennej prędkości, a ośrodek jest w stanie odzyskać i ponownie użyć do 100% niewykorzystanej energii z badanych urządzeń do klimatyzowania komory badań.

 

Innowacyjne nawiewniki okienne akustyczne SF Sound Xtra firmy Titon.
Nowy nawiewnik okienny akustyczny SF Sound Xtra firmy Titon to nowość w ofercie Flop System. Jego główną zaletą jest zastosowanie technologii podwójnego tłumienia, która redukuje przenikanie hałasu do pomieszczenia. Można je także przymykać ręcznie, a wykonane są z ABS lub aluminium.
Zobacz nowy nawiewnik SF Sound Xtra

 

Mini Duct Split (CS-E18RD3EAW) - nowy model o mocy 5kW wśród jednostek kanałowych.
Nowy model wzbogacił ofertę jednostek kanałowych o niskim ciśnieniu statycznym. Producent wyposażył urządzenie w układ inwerterowy, aby zwiększyć jego efektywność przy jednoczesnej oszczędności energii. Taka jednostka dedykowana jest również do domów i mieszkań, a to za sprawą jej niewielkich rozmiarów.
Czytaj o nowym modelu Mini Duct Split

Pompy ciepła i solary z dofinansowaniem – zmiany w Prosumencie.
Działający od pierwszego kwartału 2014 roku program Prosument cieszy się ogromną popularnością. Do tej pory, aby skorzystać z dofinansowania, trzeba było zdecydować się na jednoczesną instalację urządzeń produkujących ciepło oraz prąd. Tymczasem z końcem lipca zasady programu Prosument znacznie się zmieniły – na korzyść Klientów. Program Prosument został dostosowany do oczekiwań beneficjentów, a także nowych regulacji prawnych. W programie wprowadzono kilka zasadniczych zmian: obniżono dolny próg inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego z 1 mln zł do 200 tys. zł, ale co ważniejsze dla końcowego beneficjenta – zniesiono obowiązek łączenia instalacji do produkcji ciepła z instalacjami wytwórczymi energii elektrycznej. Te zmiany znacząco zwiększą liczbę osób zainteresowanych skorzystaniem z dotacji.
Zobacz wszystkie zmiany w Prosumencie

Deluxe Sirius Inverter V nowym modelem w ofercie LG.
Stawiając czoła rosnącym potrzebom i oczekiwaniom klientów, firma LG wprowadza na rynek nowy model klimatyzatora pokojowego - Deluxe Sirius Inverter V. To co go wyróżnia spośród innych modeli tej marki to kompaktowy rozmiar oraz wysoka wydajność chłodzenia dzięki zastosowaniu wymiennika ciepła o wysokiej gęstości i doładowania napędu bezpośredniego.
Zobacz film

Czy dom może nie zużywać energii, a dawać ciepło?
Kraków-Prokocim to miejsce gdzie mamy możliwość obserwowania jak powstaje dom dla rodzin hospitalizowanych dzieci. Jest to pierwszy taki dom w Polsce, który wykazuje zerowe zużycie energii.
Dowiedz się więcej o domu Ronalda McDonalda

Nowoczesna architektura w systemach OZE
Wraz z rosnącym popytem na zieloną energię, dynamicznie rozwijają się technologie instalacji OZE. Konsumenci oczekują rozwiązań o nowoczesnej architekturze, szybkim montażu, efektywnych i trwałych. Najnowocześniejsze branżowe technologie zostaną zaprezentowane już we wrześniu na piątych Międzynarodowych Targach RENEXPO® Poland. Podczas targów RENEXPO® Poland zwiedzający będą mogli poznać najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE). Szwajcarka technologia FREEVOLT™ Extreme Efficiency Solar Module swoją innowacyjność zawdzięcza systemowi pod nazwą bus bar architecture. Technologia wprowadza nowej generacji matrycę ogniw fotowoltaicznych zespolonych za pomocą zewnętrznej sieci miedzianych mikrowłókien bez konieczności lutowania ogniw i wstążek wykonanych ze stopu srebra, miedzi i aluminium, jak ma to miejsce w dotychczasowym procesie produkcji modułów. Wyższa absorpcja światła przez matrycę oraz niższa rezystancja gwarantują większą wydajność w produkcji energii. Proces produkcji jest przyjazny dla środowiska, gdyż pozwala zredukować o blisko 80 proc. zużycie srebra w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Niekwestionowanymi zaletami matryc są odporność na wodę i amoniak. Polskie innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące wodę jako źródło energii, będzie reprezentowane podczas targów przez twórców związanych z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej w Bydgoszczy. Zaprezentują pływającą elektrownię z turbiną wodną o pionierskiej konstrukcji. Wynalazek wyróżnia się prostą i zwartą konstrukcją. Budowa oparta jest o niewielką liczbę elementów składowych. Użytkowanie turbiny nie zagraża żywym organizmom w wodzie, gdyż posiada zabezpieczenie w postaci walca ze śrubowymi topami. Turbina znajduje swoje zastosowanie m.in. w postaci niekonwencjonalnego źródła energii odnawialnej, ale może także służyć jako samodzielny napęd do maszyn. Zapraszamy na targi!

 

 

Nowe promocje, które znalazły się u nas na portalu:


Wybrane izolacje ROCKWOOL już od 14,50 zł. Taniej już nie będzie!

Konkurs „Urządzenia demonstracyjne dla szkół wyższych”. Wygraj nagrody!

To lato klimatyzuje Midea. Skontaktuj się pilnie z przedstawicielem!

Kupuj produkty LG z oferty Ventii i odbieraj nagrody!