Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem ubiegłego tygodnia. Tylko u nas skrót wszystkich wydarzeń w jednym miejscu.

Firma Bartosz podsumowuje realizacje I półrocza 2015.
Pierwsze półrocze 2015 roku było w Firmie Bartosz bardzo pracowitym okresem. Lista realizacji powiększyła się o szereg nowych obiektów, w których zastosowano produkowane przez firmę zestawy i centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła.
Zobacz realizacje Firmy Bartosz

IMP Klima przejęta przez Lindab.
Firma Lindab oficjalnie informuje o globalnym przejęciu firmy IMP Klima. W związku z takimi działaniami, od dnia 1 lipca 2015r. obsługą klientów i realizacją zamówień na produkty IMP Klima zajmuje się Dział Handlowy Lindab.
Czytaj więcej o przejęciu IMP Klima

AvAnt RAS-077SKV-E6 najlepiej sprzedającym się klimatyzatorem z oferty Toshiba.
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem klimatyzatora i koniecznie chciałbyś, aby było to urządzenie marki Toshiba, sprawdź model AvAnt RAS-077SKV-E6 - najlepiej sprzedający się klimatyzator Toshiba.
Sprawdż co szczególnego jest w klimatyzatorach serii AvAnt

Wentylacja grawitacyjna w garażu.
Sprawnie działająca wentylacja to wymóg nie tylko dla domu jednorodzinnego, obiektu użyteczności publicznej, ale również dla garażu. W przypadku tych specyficznych obiektów można zastosować dwa rodzaje wentylacji: mechaniczną lub tradycyjną grawitacyjną.
Sprawdź co odnośnie wentylacji w  garażu radzi nasz ekspert

Belimo Energy Valve™ zwycięża w kategorii Innowacje w dziedzinie odbioru technicznego.
Program nagród został utworzony w celu promowania dobrych praktyk w kluczowych obszarach związanych z odbiorem technicznym, takich jak innowacje i osiągnięcia, oszczędność energii, wzrost sprzedaży, obsługa klienta i świadczenie usług. Głównym kryterium, którym kierowało się jury, były wybitne osiągnięcia, zarówno takie, które można zmierzyć, jak i takie, które zapadają w pamięć.  „Ceremonia rozdania nagród stanowiła nie tylko dowód uznania dla znakomitej pracy oraz wybitnych osiągnięć specjalistów z dziedziny odbioru technicznego w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale także uhonorowanie 25 lat zapewniania funkcjonalności budynków" - mówi Matt Ward, Prezes CSA. Zwycięzcy zostali wyłonieni na gali wręczania nagród w czwartek, 11. czerwca 2015 roku w eleganckich wnętrzach hotelu Copthorne Effingham Park Hotel, w pobliżu lotniska Gatwick w zachodnim Sussex, UK.

Wentylacja w domu - dlaczego warto?
Oddychanie jest istotą naszego życia. Czym oddychamy na co dzień? Poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach może być nawet 100 razy większy niż poziom zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz. Mimo wszystko większość z nas ponad 90% swojego czasu spędza w pomieszczeniach.
Zobacz, dlaczego wentylacja w domu jest potrzebna

Rooftop SOLANO HSE nowością w ofercie Scrol.
Firma Scrol wprowadza na rynek nowość - urządzenie typu rooftop Solano RTU, dedykowane dla obiektów wielkopowierzchniowych. Jest to rozwiązanie wentylacyjno-klimatyzacyjne "all in one" dla przemysłu i biznesu w jednej kompaktowej obudowie.
Zapoznaj się ze specyfikacją Solano RTU

Technologia Blygold - 3x większa żywotność wymienników ciepła!
Producenci wymienników ciepła projektują coraz skuteczniejsze urządzenia poprzez zwiększenie zagęszczenia lamel oraz poprawę ich właściwości geometrycznych. W celu zapewnienia trwałości central wentylacyjnych, działających w agresywnym środowisku, wykorzystuje się technologię powlekania wymienników ciepła Blygold.
Sprawdż na czym polega technologia Blygold

Dworzec PKP w Bydgoszczy z urządzeniami Klimat Solec.
Bydgoszcz to miasto, w którym powstaje Zintegrowane Centrum Komunikacyjne na skalę europejską. Firma Klimat Solec z Solca Kujawskiego bardzo intensywnie działa przy całym przedsięwzięciu. Zakres prac, który podjęli to: instalacja wentylacji mechanicznej i oddymiania w obiekcie. Ponadto również zajęli się instalacją klimatyzacji, automatyki oraz dostawą i montażem produktów KLIMAT PRO. Na obiekcie  zamontowana zostanie instalacja wentylacji nawiewno-wywiewnej oraz oddymiania oparta na wentylatorach oddymiających o łącznej wydajności 250.000 m3. Ponadto nowy dworzec to centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła o łącznej wydajności Vn 3.800,00 m3/h, Vw 3.640,00 m3/h; z wymiennikami krzyżowymi oraz wymiennikami obrotowymi o łącznej wydajności Vn 14.685,00 m3/h, Vw 14.735,00 m3/h wraz z automatyką; centrale wentylacyjne o łącznej wydajności Vn 10.791,00 m3/h, Vw 10.721,00 m3/h oraz Vn 37.340,00 m3/h, Vw 38.070,00 m3/h. Na klimatyzację składać się będą klimatyzatory pracujące w systemie VRF, klimatyzatory podstropowe typu Split, instalacja wody lodowej z agregatami wody lodowej, klimakonwektory czterorurowe, klimatyzatory podstropowe przystosowane do pracy całorocznej z jednostkami zewnętrznymi zlokalizowanymi na dachu budynku. Realizacja jest jeszcze w toku.
Aktualne promocje, które zwróciły naszą uwagę:

Lindab rozdaje odkurzacze Samsung! Sprawdź co trzeba zrobić.

Ostatnie dni promocji na klimatyzatory ścienne Kaisai FOCUS. Skontaktuj się pilnie z dystrybutorem.

Wyjazd na słoneczną Dominikanę? Tylko dla nowych Graczy w Lidze LG. Dołącz już dziś! 

W wakacje Multi RE Panasonic w wyjątkowej promocji.


VENTIA - aktualny ranking w wyścigu do SPA!
Ponadto przypominamy o promocjach:

Lindab- wietrzenie magazynu!

Budujesz? Remontujesz? Klapy, zawory, siłowniki w najlepszych cenach tylko do końca lipca!

Tylko w wakacje DABROwent dostarczy Ci zamówiony asortyment i wodę w prezencie.
 
Nowe oferty pracy:

Inżynier Serwisu HVAC.


Student V roku PW, wydz. IŚ (kier. klimatyzacja, wentylacja, chłodnictwo)

Pomocnik Kierownika Robót


Serwisant instalacji wentylacji i klimatyzacji

Asystent projektanta instalacje sanitarne

Asystent Projektanta

Samodzielne ekipy do montażu urządzeń sanitarnych


Samodzielny serwisant urządzeń chłodniczych


Projektant / specjalność elektryczna , sanitarna lub konstrukcyjno-budowlana 

Dyrektor Oddziału


Pracownik biurowy

Asystent Projektanta


Komentarze

  • w branży

    Lubię siadać w poniedziałek i czytać tej skrót. Pojawiaja się też rzeczy ktorych nie bylo na portalu. raz i porzadnie. Gratuluje pomysłu!