Rozpoczynamy cykl "Co za tydzień", w którym przedstawimy najciekawsze informacje z ubiegłego tygodnia.

Wywiad z Wojciechem Białasem.
Jednym z najciekawszych wydarzeń ubiegłego tygodnia jest wywiad z Prezesem EURO-CLIMA Wojciechem Białasem. Pan Wojciech opowiada o trendach, nowościach oraz podsumowuje pierwsze półrocze oczami EURO-CLIMA.
Zobacz pełen wywiad z Prezesem EURO-CLIMA.

Producenci dla Nauki.
Podsumowaliśmy także pierwszy rok działalności inicjatywy Producenci dla Nauki. To już 7 firm branży HVAC - Belimo, Dora-Metal, ebmpapst, Ekozefir, Heatex, Produal oraz Sulitech wspiera polskich studentów.
Zobacz podsumowanie inicjatywy PdN.

aboutAir we Wrocławiu.
Niemniej interesujące było 2. spotkanie z cyklu aboutAir, które jest szkoleniem oraz panelem technicznym skierowanym do inżynierów, techników, praktyków i pasjonatów wentylacji. Odbyło się ono we Wrocławiu, a udział w nim wzięło 48 uczestników.
Zobacz relację z panelu aboutAir.


Nowość od Danfoss.
Swoją premierę miała też gruntowa pompa ciepła DHP-M od Danfoss. Firma zapowiada, że jest to urządzenie nowej generacji, które pozwala obniżyć koszty energii nawet o 30%.
Sprawdź dlaczego jest to pompa nowej generacji.

 

Naszą uwagę zwróciły także:

 

Dom pasywny H1 Procyon z nagrodą Panasonic PRO Awards.
Polski projekt domu pasywnego H1 firmy Procyon został nagrodzony jako najlepszy projekt wśród domów jednorodzinnych, podczas pierwszej edycji międzynarodowego konkursu Panasonic PRO Awards. Wyróżniony dom H1 to budynek jednorodzinny o powierzchni użytkowej 147 m2, który powstał  w Tychowie i jako pierwszy obiekt w województwie zachodniopomorskim uzyskał certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. Do produkcji ciepła wykorzystano w nim system Panasonic składający się z pompy ciepła oraz zbiornika wody użytkowej o pojemności 200 litrów. Wybrana jednostka Aquarea High Performance to urządzenie o wydajności nominalnej 5 kW, charakteryzujące się wysokim współczynnikiem COP na poziomie 4,63 (przy temperaturze powietrza 7 stopni Celsjusza i wody 35 stopni). Z kolei pompa wody o klasie energetycznej A jest wyposażona w sprężarkę z technologią Inverter+, która pozwoliła na znaczne obniżenie zużycia energii w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Według przeprowadzonej analizy, koszty ogrzewania domu dzięki zastosowaniu pompy ciepła są o 10 proc. niższe niż gdyby instalacja była zasilana gazem ziemnym i dwukrotnie niższe w porównaniu do systemu wykorzystującego olej opałowy.
 

Zmiana adresu siedziny Klima-Therm dla Rzeszowa.
Przypominamy, że siedziba firmy Klima-Therm w Rzeszowie zmieniła lokalizację. Od 1 czerwca br. rzeszowski oddział funkcjonuje na alei Tadeusza Rejtana 23/1.1, 35-326 Rzeszów. Zamiana lokalizacji biura jest wynikiem dostosowania struktury administracyjno-handlowej firmy do rosnącego potencjału rynku Polski południowo-wschodniej. Numer telefonu pozostaje bez zmian: +17 854-73-10.


Najciekawsze promocje:


Kup kamerę termowizyjną Fluke i zgarnij iPoda!

Rura zwijana Spiro ze stali nierdzewnej taniej nawet o 68%. Sprawdź.

Program lojalnościowy na produkty Venture Industries z oferty Lindab. Jeszcze zdążysz!

Klimatyzatory Daikin już od 1430zł. Kup taniej tylko do końca czerwca.