Magię domu tworzy ciepło. Ciepłe w klimacie, ale i w aranżacji wnętrze daje nam poczucie komfortu, bezpieczeństwa i zastrzyk dobrej energii. Bywa, że wchodząc do czyjegoś domu czujemy, iż to "miejsce ma klimat".

Ciepło zaczyna się od podłogi
Niebagatelny wpływ na to mają zastosowane naturalne, ekologiczne materiały we wnętrzu. Ceramika, porcelana, mosiądz, a przede wszystkim drewno. Ciepłe i po prostu domowe, klimatyczne...

Producent desek podłogowych - marka Łąccy - wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którym bliski jest komfort życia, jak i funkcjonalność ich przestrzeni życiowej. Firma Łąccy przedstawia deskę podłogową dębową, którą można położyć na ogrzewanie podłogowe we wszelkiego rodzaju wnętrzach. Deska podłogowa dębowa Łąccy jest oferowana w szerokiej gamie odcieni od dębu bielonego, przez naturalny po ciemnobrązowy, a nawet czarny. Jej warstwowa budowa oraz zastosowana technologia pozwalają na zminimalizowanie odchyłek wymiarowych pod wpływem zmian cieplno-wilgotnościowych. Deska podłogowa Łąccy zbudowana jest z warstwy użytkowej drewna dębowego o grubości 6 mm lub 4 mm i warstwy podkładowej, którą jest sklejka brzozowa wodoodporna.

"Na ogrzewanie podłogowe zalecamy gatunki drewna o niskim współczynnikiem skurczu i pęcznienia - radzi Pan Jacek Greinke, wiceprezes firmy Łąccy - Kołczygłowy. Takie właściwości posiadają egzotyczne gatunki drewna, a z krajowych to przede wszystkim dąb". Na ogrzewaniu podłogowym deska podłogowa Łąccy może być montowana zarówno w systemie wodnym jak i elektrycznym. W systemie pływającym zaleca się stosowanie materiałów podpodłogowych o niskim współczynniku strat ciepła. W systemie klejonym zaleca się zastosowanie kleju jednoskładnikowego. Deska podłogowa Łąccy jest oferowana w dwóch klasach jakości: RUSTIC oraz PRIME.

Deska podłogowa Łąccy to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na oszczędność energii i kumulację ciepła w domu. Ściany bez grzejników, a co a tym idzie maksymalna swoboda zagospodarowania wnętrza, równomiernie rozłożone ciepło i możliwość chodzenia boso w domu, jak i możliwość wyeliminowania w domu dywanów i wykładzin - to wszystko sprawia, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej klientów.

Zarządzaj ciepłem domu.
Ciepłe powietrze unosi się zawsze ruchem do góry. To proste, ale prawdziwe stwierdzenie wyjaśnia dlaczego ogrzewanie podłogowe zapewnia lepszy komfort cieplny niż tradycyjne systemy z grzejnikami na ścianach.

Kaloryfery nagrzewają powietrze przede wszystkim na wysokości głowy, co za tym idzie przepływ powietrza odbywa się wyłącznie ku górze. Po schłodzeniu powietrze opada w dół i powoduje odczucie zimnego przeciągu na wysokości stóp. Pojawiają się różnice temperatur.

Ogrzewanie podłogowe z zastosowaniem desek podłogowych Łąccy zapewnia idealną temperaturę na wysokości stóp i głowy. Ciepło emitowane przez podłogę ku górze jest subtelne i słabo odczuwalne. Ogranicza także przenoszenie się w przestrzeni kurzu, co ma niebagatelne znaczenie dla alergików.

W pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym możemy zmniejszać temperaturę o 1-2 ° C, co umożliwia zmniejszenie zużycia energii o 10 do 20%. Ponieważ kable grzejne są ukryte pod deską podłogową, są niewidoczne dla domowników. Każdy konsument zyskuje dzięki temu "dodatkową" powierzchnię, którą może dowolnie zaaranżować.

Nie tylko użyteczne
Deska podłogowa marki Łąccy to nie tylko sposób na oszczędne gospodarowanie ciepłem w domu. Deska podłogowa Łąccy to piękne wykonanie, kolor i struktura drewna.

Tradycja i nowoczesność - to znak firmowy rodziny
Łąccy - Kołczygłowy Spółka z o.o. jest firmą o wieloletniej tradycji w dziedzinie produkcji i handlu wyrobami przemysłu drzewnego na rynku krajowym i zagranicznym. Około 80% produkcji trafia na rynek zachodnioeuropejski, głównie do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Danii, Szwecji, Holandii, Belgii. Zakład został założony w 1983 roku przez Pana Zbigniewa Łąckiego. Ustawiczny rozwój, który jest priorytetem firmy, dbałość o wysoką jakość wyrobów, ciągła praca nad ulepszaniem technologii, a także dobra, wieloletnia współpraca z wymagającymi klientami spowodowały, iż przedsiębiorstwo ma wysoką renomę na rynku przemysłu drzewnego. Obecnie firma działa w strukturze czterech
zakładów: Tartak Kołczygłowy - główna siedziba firmy, Zakład w Jezierzu - produkcja płyt klejonych, elementów meblowych i wystroju wnętrz; Zakład w Barnowie - produkcja podłóg; Zakład Sklejki Kołczygłowy - produkcja sklejki brzozowej i bukowej w różnych formatach. Firma zatrudnia ponad 200 pracowników. Przerób drewna, głównie dębowego i bukowego, sięga ok. 40.000 m3 rocznie. Atutem firmy jest 18 komór suszarniczych o jednorazowym wsadzie 1400 m3. Firma posiada certyfikat FSC(r) na wszystkie produkowane wyroby.Informacje na temat producenta i produktów:
http://www.laccy.pl