Data rozpoczęcia
2013-10-16
Data zakończenia
2013-10-18
Miejsce
Lipsk

Branżowe Targi Techniki Sanitarnej, Grzewczej oraz Klimatyzacji i Automatyzacji Budynków SHKG
SHKG: Najważniejsze spotkanie branży na rynku środkowoniemieckim

W dniach od 16 do 18 października br. w Lipsku odbędą się Branżowe Targi Techniki Sanitarnej, Grzewczej oraz Klimatyzacji i Automatyzacji Budynków SHKG. Jest to najważniejsza impreza dla tych branż w regionie Wschodnich Niemiec, Czech i Polski. Organizatorzy oczekują 200 wystawców, którzy zaprezentują odwiedzającym swoje nowości produktowe i usługowe. „Targi SHKG są dla naszego regionu najważniejszą platformą spotkań, prezentacji innowacji oraz wymiany poglądów. Impreza ta jest również istotna ze względu na szansę pozyskania nowych klientów oraz usługodawców,” mówi Markus Geisenberger, dyrektor zarządzający Targów Lipskich GmbH.
Bogaty program ramowy przygotowany przez profesjonalistów będzie dodatkową możliwością na poznanie nowości branżowych, rozmowy z ekspertami i wymianę doświadczeń.
Równolegle odbywające się Branżowe Targi Techniki dla Budynków, Elektrotechniki oraz Klimatyzacji i Automatyzacji efa da szansę odwiedzającym na poznanie całego spektrum ofert z bardzo pokrewnych branż.


W połowie października na Lipskich Terenach Targowych zaprezentuje się ponad 200 wystawców kierujących swoją ofertę do instalatorów, przedstawicieli handlu hurtowego, planistów, architektów, deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych oraz do prywatnych inwestorów. Podczas trzech targowych dni zostaną zaprezentowane innowacyjne rozwiązania, które będą impulsem do wprowadzania nowości na rynek. Ważnym zagadnieniem tegorocznych targów będzie oszczędność energii w domach jednorodzinnych, przedstawienie metod i narzędzi, które pozwolą to osiągnąć.

Zakres tematyczny targów SHKG to przekrój przez: techniki sanitarne, odpływowe, grzewcze, klimatyzacyjne, chłodnicze i wentylacyjne, systemy energii alternatywnej i odnawialnej, aż po systemy przeciwpożarową, ochrony utraty ciepła, izolację dźwiękową, ochronę przeciwkorozyjną, a także techniki pomiaru, kontroli, sterowania i regulacji.

Liderzy branży podnoszą status imprezy

Wśród wystawców tegorocznych targów SHKG znajdą się firmy, które są na całym świecie uznawane za liderów, to właśnie oni wyznaczają trendy, a październikowa impreza będzie doskonałą okazją do zapoznania się z nimi. Techniki grzewcze zostaną zaprezentowane m.in. przez: Buderus, Grundfos, Junkers, Vaillant, Viessmann, czy Weishaupt.

Techniki sanitarne zostaną zaprezentowane również przez firmy, które są niekwestionowanymi liderami, m.in.: Berkefeld, Herbert Burda, Duravit, Grünbeck, Hewi, Ideal Standard, Judo, Lanzet, Pressalit Care, SYR, SFA-Sanibroy czy Toto.

Z branży wentylacyjnej odwiedzający będą mieli również szansę na pozyskanie informacji o nowościach rynkowych u najlepszych: Heinemann, Meltem, Paul Wärmerückgewinnung, Strulik, Swegon oraz Systemair. Najnowsze rozwiązania na automatyzację budynku zaprezentują: Sauter Cumulus, Sensus oraz Testo.

Program towarzyszący – nowości z branży HVACR

Tradycją targów SHKG jest odbywające się w trakcie ich trwania SHKGforum, jest to miejsce organizacji seminariów, wystąpień i dyskusji ekspertów, wystawców i instalatorów. Głównymi zagadnieniami tegorocznego forum będą: prawo, techniki pracy oraz porady dotyczące organizacji zakładu pracy. Udział w SHKGforum polecany jest szczególnie polskim usługodawcom, instalatorom i producentom, którzy planują wejście ze swoimi usługami i produktami na rynek Niemiecki. Udział w proponowanych wykładach i seminariach to niepowtarzalna szansa na poznanie specyfiki rynku naszych zachodnich sąsiadów.

Podczas targów SHKG odbywać się będą również inne wykłady i seminaria. We wtorek (17.10) Niemiecki Związek Energii Drzewnej i Pelet (DEPV) zaprasza na szkolenie pt. „Ogrzewanie peletem i biomasą”.

Również 17. października Lipski Związek Inżynierów (VDI Leipzig) organizuje prelekcję na temat higieny w budynkach użyteczności publicznej takich jak: szpitale, szkoły, przedszkola, domy spokojnej starości czy hotele.

Saksońska Izba Inżynierów zaprasza wszystkich zainteresowanych na forum specjalistyczne: „Ciągłość: Planowanie – Budowa – Utrzymanie”. Zostanie tu poruszony cały cykl, który dotyczy budynków: od planu, przez konstrukcję budynku, wpływ użytkowników i ich zadowolenie, aspekty gospodarcze – bilans ekologiczny i wykorzystanie energii odnawialnej. Te wszystkie aspekty budownictwa zostaną przedstawione przez specjalistów zaangażowanych w poszczególne etapy.
Również niektórzy wystawcy zaprezentują na swoich stoiskach ciekawe prelekcje, np. Content Management AG podczas wykładu „Rozwiązania internetowe dla małych i średnich przedsiębiorstw” - poda pomysły na szybki i wygodne tworzenie stron internetowych.

Oferta dla uczniów i studentów

Organizatorzy targów wybiegając w przyszłość i myśląc o młodych ludziach, uczniach zawodowych szkół specjalistycznych, którzy już wkrótce będą istotnymi osobami w branży HVACR stworzyli Ulicę Warsztatów.
Ideą tego wydarzenia jest zapoznanie młodzieży z markami i produktami. To właśnie ta grupa będzie za jakiś czas wkraczała w branżę jako fachowcy, warto zatem już teraz przyzwyczajać ich i zapoznawać ze swoimi produktami. Takie działanie marketingowe to przywiązywanie do marki, które może owocować przez lata.
Na Ulicy Warsztatów młodzi ludzie dostaną do wykonania zadania praktyczne przygotowane przez firmy. Do prawidłowego ich wykonania konieczne będzie użycie narzędzi, bądź sprzętów danego producenta. Każdy z uczestników otrzyma kartę zaliczeń, za prawidłowo wykonane zadanie zostanie naniesiony na nią wpis. Na końcu zabawy uczniom zostaną rozdane certyfikaty świadczące o uczestnictwie i o ilości rozwiązanych zadań podczas Ulicy Warsztatów 2013.Efekt synergii, dzięki połączeniu targów


Równolegle z targami SHKG odbywać się będą 13. Branżowe Targi Techniki dla Budynków, Elektrotechniki oraz Klimatyzacji i Automatyzacji – efa. Taki duet targowy to doskonałe wyczerpanie tematów efektywnego wykorzystania energii oraz szeroko pojętych rozwiązań dla budynków. Dla ekspertów z branż HVACR niezwykle interesująca będzie Wystawa specjalna Niemieckiego Związku Techników Informatyków i Inżynierów Elektryków: „E-Dom” - prezentacja inteligentnego domu. Na powierzchni 100 metrów kwadratowych zostaną zaprezentowane innowacyjne rozwiązania dla inteligentnego domu i ich praktyczne użytkowanie. Partnerami wystawy jest ponad 40 firm zajmujących się produkcją akcesoriów dla inteligentnych domów. Odwiedzający zobaczą z bliska możliwości współczesnej techniki, które już niedługo staną się standardem naszego dnia codziennego. Dzięki zintegrowaniu mieszkania ze smartfonem, czy tabletem możliwe jest sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, multimediami oraz efektywne zarządzanie energią.


Bilety wstępu na targi efa / SHKG dostępne są w naszym sklepie internetowym: www.bilety.targilipskie.pl


Więcej informacji:

www.leipziger-messe.de

www.efa-messe.com
Kontakt w Polsce:

Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.

ul. Bagno 2 lok. 112

00-112 Warszawa

tel./Fax: 22 414 44 71, 72, 73

E-mail:
info@targilipskie.pl
www.targilipskie.pl