Data rozpoczęcia
2011-02-08
Data zakończenia
2011-02-11
Miejsce
Moskwa, Rosja

AQUA-THERM Moscow 2011
O edycji 2009:
Najbliższa edycja AQUA-THERM MOSKWA (International Trade Fair for Heating, Ventilation, Air Conditioning Technology, Sanitary Equipment & Environmental Protection) będzie trwała 4 dni od wtorku 3 lutego do piątku 6 lutego 2009 roku w Moskwie w nowym miejscu - na terenach wystawowych Crocus Expo. Częścią wystawy będzie specjalny salon techniki basenowej i SPA: Moscow Pool & Spa.

Aqua-Therm w Moskwie to najważniejsza impreza branży HVACR, techniki basenowej i SPA w Rosji. W 2008 roku w targach Aqua-Therm, których powierzchnia ekspozycji zajęła ponad 30.000 m2, uczestniczyło 520 wystawców z 28 krajów, a tereny wystawy odwiedziło ponad 35.000 osób.
W roku 2009 Aqua-Therm odbędzie się w nowoczesnych pawilonach centrum wystawienniczego Crocus Expo. Wielu wystawców poprzednich edycji wystawy, zwłaszcza z takich segmentów rynku jak klimatyzacja i wentylacja, wyraża zadowolenie ze zmiany miejsca z Expocentr na Crocus Expo. Crocus Expo IEC to nowe moskiewski miejsce imprez handlowych, usytuowane pomiędzy głównymi lotniskami w Moskwie oferuje doskonałą infrastrukturę transportową z centrum miasta.
Zakres tematyczny targów obejmuje armaturę i zawory, technologie i urządzenia grzewcze, materiały i akcesoria izolacyjne, filtry powietrza, kompresory, systemy pomiarowe, regulacyjne i kontrolne, pompy, rury i rurociągi, technikę klimatyzacyjna i wentylacyjną, wentylatory i przewody wentylacyjne, agregaty chłodnicze i chłodnie, baseny, sauny, oczyszczalnie ścieków, kontrolę zanieczyszczeń itp.

Utworzony przez przemysł dla przemysłu
(Created by the industry for the industry)
Targi AQUA-THERM Moscow 2009 tworzone są przez największych i doświadczonych organizatorów targów takich jak Mostra Convegno, BATIMAT, MosBuild, Intertool, itp. we współpracy z czołowymi stowarzyszeniami i podmiotami branży. Biura organizatorów rozsiane po całym swiecie zapewniają prawdziwie globalne wydarzenie dla wystawców ze wszystkich zakątków naszej planety!
Oficjalnego wsparcia udzieliły targom w Moskwie następujące stowarzyszenia i organizacje:
- German Ministry of Economics and Technology (BMWi)
- Association of German Trade Fair and Industry (AUMA)
- State Duma Committee for building and land relations
- Federal Industry agency
- Russian Union of Industrialist and Entrepreneurs
- Government of Moscow Region
- Moscow State Duma
- Moscow Chamber of Commerce and Industry
- Association of the builders of Russia
- German Association for Swimming Pools and Wellness (BSW)
- Association of the steel and metal processing industry (WSM)
Bezprecedensowy bogaty program imprez towarzyszacych wystawie Aqua-Therm przyciąga wysokich decydentów tego środowiska. Przyjdź i kształtuj swoją przyszłość z liderami branży podczas AQUA-THERM 2009!

AQUA-THERM w pigułce

Tematyka wystawy:
- Technika sanitarna, sauny, baseny, wyposażenie łazienek, akcesoria
- Cyrkulacja wody, odprowadzanie i likwidacja ścieków, technologie kanalizacyjne
- Instalacje - technologie i urządzenia, rurociągi, armatury, techniki regulacji i pomiarów w budynkach
- Systemy grzewcze, źródła ciepła, ogrzewanie, odprowadzanie spalin
- Cyrkulacja ciepła - pompy, dmuchawy, kompresory, wentylatory
- Technologie przesyłania ciepła, rozprowadzanie, armatury, regulacje i pomiary, usługi dla sieci
- Systemy klimatyzacyjne, wentylacja, oczyszczanie, odsysanie powietrza i gazu, klimatyzacja
- Chłodnictwo, zamrażalnictwo
- Izolacje. Ochrona środowiska.
Termin wystawy: 03-06.02.2009 r.
Miejsce wystawy: International Exhibition Center Crocus Expo, Moscow, Russia
Organizatorzy: Reed Exhibitions i ITE Moscow
Strona internetowa: www.aquatherm-moscow.com

Tendencje rosyjskiego rynku HVAC

HVAC w ogólnym rosyjskim rynku szacowana jest na około 900 mln euro w branży COOL (klimatyzacja i wentylacja), 1,8 bln euro w sekcji HOT (energia i gaz, systemy grzewcze, pompy), a koło 1 bln euro w sekcji POOL. W 2008 roku odnotowano wzrost wszystkich trzech segmentów odpowiednio o 17%, 20% i 10% a prognozy specjalistów na nowy rok są jeszcze bardziej optymistyczne.
Nadal na rynku dominuje import i stanowi 80-95% w różnych segmentach rynku HVAC.
Jednym z parametrów wpływających na rosyjski rynek, jest zróżnicowany regionalnie klimat, z mroźnymi zimami (do minus 50 st. C) i upalnymi latami, gdzie temperatura wzrasta do 40 st. w skali Celcjusza. Rosnący PKB jest napędzany głównie popytem na komfort w pracy i w domu, zwłaszcza w obliczu ww ekstremów klimatycznych. Ponadto, aż do roku 1990 zaopatrzenie w ciepło w Rosji było zazwyczaj dostarczane poprzez system centralny. W nowowybudowanych mieszkaniach ciepło dostarczane jest niezależnie zwiększając popyt w tej branży. Z innych ważnych czynników we współczesnej Rosji warto wspomnieć o boomie na pomieszczenia dla kondycji i zdrowia, jak również baseny i uzdrowiska. Wzmagająca się konkurencja spowodowana penetracją rynku przez zagraniczne produkty jest także dobrym motorem.

Źródło: ''