Grupa D+H istnieje na rynku od 50 lat. Przez ten okres zdążyła ewoluować z firmy testującej pierwsze pomysły w przysłowiowym garażu, aż do globalnej marki i lidera na rynku rozwiązań z zakresu oddymiania oraz naturalnej wentylacji.

D+H Mechatronic AG ma swoją siedzibę w Ammersbek, w pobliżu Hamburga w Niemczech. Spółki zależne działają m.in. w Polsce, Austrii, Anglii, Dani, Szwecji, Portugalii, Rosji i Turcji. Powstanie grupy sięga 1968 r., kiedy jeszcze pod nazwą Dingfelder und Hadler, następnie skróconą do samego D+H, działała jako swego rodzaju inżynierski start-up. Właściciele samodzielnie opracowywali i testowali wszystkie urządzenia. Jednym z pierwszych rozwiązań był 12-voltowy system SHEV z awaryjnym zasilaniem, następnie napęd zębatkowy, który charakteryzował się długim wysuwem i wysoką prędkością otwierania. W 1973 r. do zespołu dołączył Helmut Kern, który wykazując zamiłowanie do techniki i zaangażowanie w rozwój spółki, na stałe związał swoje losy z D+H.

Obecnie D+H jest jednym z największych producentów kompleksowych systemów oddymiania i naturalnej wentylacji. Zarządzanie spółką przeszło w ręce drugiego pokolenia – Dirka Dingfeldera i Christopha Kerna. Wśród współwłaścicieli są również Thomas Kern i Julian Kern. Pomimo światowych działań, D+H niezmiennie posiada rodzinny charakter i politykę, która to odzwierciedla.

W połowie czerwca w Ammersbek świętowano jubileusz firmy. W uroczystościach wzięli udział nie tylko Henner Dingfelder oraz Helmut Kern, ale także obecny zarząd i przedstawiciele spółek zależnych z innych krajów. Poza uroczystą galą, na terenie firmy w Ammersbek przygotowano szereg atrakcji dla pracowników i ich rodzin. 

 

Dowiedz się więcej