265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

wskaznik zapotrzebowania na cieplo a moc urzadzenia

To "niełapanie" to normalka. Jeżeli właściciel domu (np opisanego przez red G. Dudka w Ładnym Domu 8/2005) ogrzewanego wyłącznie elektrycznie, niecentralnie (bez cyrkulacji) bez kominka , za 12 miesięcy zapłacił z prąd 1900zł (nie tylko ogrzewanie) a system grzewczy
( grzejniki, podłogówka, termy, automatyka ) kosztoało go 9000 zł (brutto 22%), to 5% z 40 000 nie pokryje całkowitych kosztów energii??? Dodam, że system taki się nie psuje i nie wymaga konserwacji i przeglądów.
Wentylacja i izolacja to podstawa. Pieniądze wydane na ogrzewanie to wyrzucone w błoto!

No co ty!!! Teraz wszystkie pisemka branżowe są cacy jak opisują to co trzeba? A jeszcze wczoraj Murator, Polski Instalator etc. były beeeeeee bo przecież zdominowane przez producentów kotłów i wrogów izolacji. Kolejna twoja paranoja wyszła na jaw i jak zwykle sam sie na mine wpieprzyles.
A powracajac do tematu tego domku to dodajmy, że jego użytkownik jest emerytem, bez dzieci, bez wanny, myjącym się raz dziennie przez 3 minuty pod prysznicem i utzymującym w domu temperaturę +18C zimą. To tak żebyśmy mieli jasność.

Pobożne życzenie...
A 3 minutowy prysznic.... kto by tyle wytrzymał przy bateriach bezdotykowych to minuta się dłuży.

Głąb jesteś brzęczkowski. Ja Ci tu jasno kalkuluję na tych samych założeniach obliczeniowych a ty mi "bo w muratorze opisali taki domek...."
Jaki [niecenzuralne slownictwo - usuniete przez Administratora] domek ?????? Twoje 80 m2 ..czy może 400m2?
Skończ już te brednie bo jesteś kurna takim deb... że słów brakuje

Czy Pan muśli, że jak napisze Pan nazwisko z małej litery, to doda Panu wiedzy? Czy Pan myśli, że jak Pan naubliża doda Panu ogłady? Czy Pan myśli, że pisząc takie rzeczy przestanie Pan być KRETYNEM!?

Przepraszam oczywiście pozostałych, za wyjście poza temat, było to ostatni raz. Zdaję sobie sprawę, że mądrzejszy kretynowi nie odpowiada, jeszcze raz przepraszam.

no cóż ..u mnie z wiedzą, jak widzisz, jest w wyśmienitym porządku natomiast dostrzegam u ciebie mały kryzysik "merytoryczny". Skoro więc masz już dość i brakuje ci argumentów do twojej "pseudo filozofii" to skończ waść i wstydu oszczędź - jesteś bowiem największą poraszką tego forum, dyletancie jeden !
Apropos - twojego nazwiska nie piszę z dużej litery już od b.dawna - i z całą pewnością to się szybko nie zmieni.
Módl się więc abym nie trafił przypadkiem na twój "pseduo wykład" publiczny - bo obiecuję że jak skończysz to zapadniesz się pod ziemię ze wstydu - bo zrobię z ciebie "koziołka matołka" (jak już ktoś wcześniej tu napisał: niepotrzebne skreślić)

Dodam jeszcze, że czasy twoich grzejniczków się już kończą bo nikt kto miał choćby tróję z matematyki w gimnazjum nie słucha takich bredni.
Za parę lat pompy ciepła będą standardem i nikt nie będzie chciał nawet gazu - a ty to czujesz i stąd twoja psychoza, prawda?:)

Pobożne życzenie...
A 3 minutowy prysznic.... kto by tyle wytrzymał przy bateriach bezdotykowych to minuta się dłuży.
Do mojej charakterystyki dodajmy jeszcze, ze emeryt jest brudasem. Minuta pod prysznicem.....dobre. Jezeli pan w swoim domu tez tak korzysta z prysznica to gratuluje i jednoczsnie wspolczuje domownikom i wspolpracownikom. Takie baterie sa dobre do kibla w McDonaldzie a nie do domu.

Znaczy sie chcialem powiedziesz: kurnika nie domu.

200m2 to faktycznie mały kurnik, ale na dom wystarczy.
Adam lepiej zaizoluj 35kWh/m3 to za 5 lat będzie horor
http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/SR_Product/ProductStandard05&cid=1136996239211&c=SR_Product&sl=wb_de_home_de

faktycznie będzie horror o ile wybierze ogrzewanie grzejnikami elektrycznymi. To zawsze był i będzie horror

Pełna zgoda. 40kWh/m2 rocznie . Bez rurek, bez cyrkulacji, bez kominów, pomp ciepła, 100W/m2 przy pełnym komforcie....
Zupełny horror dla ciepłowników.
Wchodzi na budowę elektryk i załatwia ogrzewanie, wodę użytkową (baterie bezdotykowe i termy przy kranach)... wszystko tanio , niezawodnie. Nie dziwię się więc reakcji tych co jeszcze OZC używają. Nowe technologie mają TAAAKICH sponsorów - Putin, Mahmud Ahmedineżad, UE (ograniczenia CO2)oni to już sprawią, że centralne systemy rozprowadzania ciepła będą historią (jak lampy w elektronice) ...i że izolacja i rekuperacja to podstawa. A przy małych potrzebach ciepła tylko www.nie-co.pl

Jestes pan idiota. Tworzysz pan sztucznie watek i udajesz znawce. A g**** sie znasz czlowieku. Tyle razy juz cie gaszono, po kolei ja, Robert, Ola i masa innych ludzi udowodnila ci twoj brak wiedzy, logiki w rozumowaniu, naginanie czy wrecz zaklamanie faktow. Wszyscy wiedza, ze robisz to tylko po to zeby sie reklamowac bo klientow jak na lekarstwo a sezon w pelni. Mozesz sobie gadac ile chcesz ale madrzejszy od tego nie bedziesz - uwierz mi. Moze i zlapiesz jakiegos naiwniaka co buduje dom i czyta to forum i uwierzy w twoje haselka. Mi by do glowy nie przyszlo zeby w taki sposob sie reklamowac - udawac kogos kto buduje dom albo ma jakis problem i potem wwyglaszac swoje bajeczki. Ja nie musze sie do tego znizac podobnie jak cala reszta forumowiczow. Na mnie pracuje moja marka - ty musisz sie wspomagac tym forum i kilkoma innymi na ktorych siedzisz non stop. Mam duza satysfakcje patrzac jak sie motasz od watku do watku powtarzajac wciaz te same haselka nie potrafiac wymyslec nic innego. Jak to jest jak sie wie ze sie jest cienkim a probuje strugac znawce? Twoj prymitywizm widac tez po tym, ze na kazdy taki komentaz jak moj czy Roberta czy kogos innego, odpowiesz bo twoje musi byc zawsze na wierzchu i musisz miec ostatnie zdanie. Tez tak robilem gdzies tak do 12 roku zycia. Potem przestalem byc dzieckiem i sluchalem madrzejszych od siebie.
Ale pisz pisz sobie dalej. Nie przejmuj sie glosami krytyki, przeciez my wszyscy jestesmy zacofani a ty idziesz na szpicy postepu. Idz sobie dalej, szerokiej drogi. Na rynku jest miejsce dla nawet wiekszych balawanow niz ty wiec napewno sobie poradzisz.

Bardz się cieszę z Pana zdania. Przecież piszę, że OZC jest zupełnie nieprzydatne tam gdzie przewymiarowanie mocy ogrzewania jest zaletą, czyli niecentralne systemy ogrzewania. Przecież piszę, że przy obiektach energooszczędnych, izolowanych nie stosuje się centralnych systemów ogrzewania, bo drogo, zarówno w montażu, projektowaniu jak i eksploatacji, no i komfort niski.
Zwalczanie energooszczędnego budownictwa (E<70 kWh/m2 rocznie) jest z tych prostych prawd, przypisane Szanownym Panom W.... R... i Pani Oli. Dzięki!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.