273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Termiko kocioł kotły piec piece

witam!kupiłem piec VIPER z dmuchawą i sterownikiem Płomyk moze ktos mi doradzi jak ustawic najlepiej parametry1pozdrawiam

Witam.
Posiadam kocioł firmy Termiko wysoki, moc 19kw ze sterownikiem RK-2006L2-z. Prosze o ustawienia kogoś kto ma taki kocioł. Obecnie spalam 20 kg ekogroszku przy 100m2 domu dobrze docieplonego domu.Obecne ustawienia to dawka 30% przy 65 sekundowym odstępie czasu podawania. wentylator uchylony 2 cm, ciąg przystawiony o połowe.Popiół mi sieszlakuje i nie wiem co mam zrobić, co zmienić żeby było dobrze. Prosze o odpowiedzi na emaila lexter28@wp.pl
Z góry dziękuje

lexter28

zmniejsz dmuchawę do 40%.czym groszek lepszy tym mniej nawiewu.Klapkę od dmuchawy uchyl na maksymum.
dawki paliwa i podtrzymania muszą być takie by na palenisku cały czas był żar a nie schodził w głąb palnika.
pozd.
Radek

Radku.
Co do wentylatora to nie mam na to zbyt dużego wpływu aby go ustawić na 40% a klapkę im bardziej otwieram tym było gorzej ale nadal kombinuje. A jaki masz piec jeżeli można zapytać??

kociołek otrzymałem w środę.Grzeje super.wykonanie też Ok.wiec polecam.
Janusz

Janusz.
Jakie masz ustawienia kotła. Podeślij mi ustawienia bo u mnie sporo popiołu zostaje i nie wiem czy to wina ustawień czy ekogroszku

Jestem zainteresowany kupnem kotła w sierpniu.Słyszałem od sprzedawcy że teraz mają być nowe wersje kota.Właśnie są na etapie zmian konstrukcyjnych,tak wiec nie pozostaje mi nic innego jak poczekać na efekty.
pozdro.

Tak, ja też słyszałam że wprowadzają małe zmiany konstrukcyjne.w Lutym mają już być nowe wersje kotła w sprzedaży.Takiej informacji udzielił mi handlowiec.

czyli mam chwilę sie wstrzymać bo bedą jakieś zmiany tak?Mój wujek ma taki i chodzi jak żyleta.Wiec cierpliwie poczekam na nowe wersje.

Witam!Rowniez posiadam piec termiko astro i bardzo interesuja mnie parametry jakie macie ustawione na sterowniku,poniewaz spala mi duzo wiecej niz 25kg./dobe,prosze o informacje

witam ponownie,czy ktos moglby podac swoje parametry ustawienia sterownika pieca termiko astro,ja pale eko groszkiem ale niestety mam chyba zle ustawiony bo spala mi duzo wiecej niz powinien,bardzo prosze o odpowiedz

moli24 zadzwoń do producenta.On ci doradzi jak ustawić bo to zależy od m2 i temperatury zadanej ,a przede wszystkim od jakości opału...bo może masz kiepski opał.Nie warto na nim szczędzić....

zadz.do producenta tak jak mi radziliscie,moje ustawienia w tej chwili sa nastepujace
zadana temp.55stopni
wspol.modulacji czuwania 6
wspol.modulacji grzania 3
czas powtarzania paliwa 55 sek.
min.dawka paliwa5%
dawka paliwa 20%
czas podaw.w podtrzym.15sek
czas postoju w podtrzym.15min.
jak juz wspominalam wczesniej pale eko groszkiem,moze podacie mi czy chociaz macie podobne ustawienia parametrow,pow do ogrzewania ok 15m2

chcialam poprawic ze pow.ogrzewania jest ok.150m2

podaj proszę wszystkie nastwy jakie masz
temp min, histeraze itp.
Jak Ci się spala ekogroszek po tych nastawach od producenta?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.