265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Termiko kocioł kotły piec piece

widzę ze nie tylko mój kuzyn jest zadowolony z tych kotłów.konkretnie ma model Fazer Z wygladu widzialem u niego i jest super.jest też bardzo oszczedny.Mowił ze spala mu zimą ekogroszku srednio do 25kg/h .Bylem ciekaw opini innych uzytkownikoów ale widze że to jednak dobre piece.Wiec zamawiam go w Lipcu tez.
Pozdro.z Poznania

Fajne piece.Byłem wczoraj zamówić u nich w firmie model Viper 32kw.Jeśli chodzi o jakość wykonania bardzo dobrze zrobione.Jak się będzie sprawował to dopiero sie przekonam:-).Mam nadzieje ze dobrze.ogólnie bardzo duża firma i bardzo czysta.Zrobiłą na mnie najlepsze wrażenie a byłem w 6 zakładach.Z wszystkich marek mają najlepsze recenzje jak dla mnie no i cena naprawde atrakcyjna...Oby dobrze sie spisywał..

używam kotła z ślimakiem od nich 6 rok.W tym roku będę przeprowadzał serwis dokładniejszy.wymiana łożysk i ślimaka.Kocioł w tym okresie nie zaszwankował mi ani razu.Robią naprawdę dobre produkty.Ja miam model KWM-STR jeszcze poprzedniej starszej generacji.

Kotły bardzo ciekawe.i cena przystępna.Jak narazie 2 sezon użytkuje i jestem zadowolony.ich najwiekszą zaletą jest ekonomiczność i niezawodność Posiadam model Fazer 38kw

Jako instalator mogę powiedzieć iż kotły Termiko są warte polecenia.Instalujemy je w firmie kilka dobrych lat i klienci bardzo sobie je chwalą,a tak jak poprzednik się wypowiadał są w bardzo przystępnych cenach.San-tech poleca i pozdrawia.

Z tego co słyszałem to ich kotły bazują na markowych podzespołach ale zarazem mają dobrą cenę.Jest to bardzo istotne ponieważ są dziś na rynku importerzy kiepskich np.motoreduktorów.przeważnie takie produkty spotyka się w tych najtańszych piecach do powiedzmy 5000zł .U nich tego kłopotu natomiast nie ma.Sam zastanawiam sie nad kupnem kotła astro.Kuzyn ma od 2 lat i nie narzeka.Bardzo go sobie chwali.

Krystian z Iławy

kotły faktycznie ciewkawe. ludzie jak widzę ogólnie zadowoleni.ale cena nie jest taka niska.bo za 19 kw z slimakiem placicie 5800zł.Ja zastanawiam sie na kupnem innej oferty

kocioł za 5800zl z podwójnym paleniskiem to chyba rozsądna propozycja.nie wiem dlaczego czepiasz sie ich ceny.to solidne kotły.sam mam kocioł innej firmy ale ktoś z mojej rodziny użytkuje 2 szt astro i bardzo je sobie chwali.wiec nie rozumiem w czym problem.Ja uwazam ze to dobre kotły.

polecam kotły Defro

kotły Defro to fajne produkty ale niestety cena wysoka i nie każdego na nie stać.Termiko ma z tego co wyczytałem dobre projekty i wykonanie kotła i posłużą też wiele lat.Wszystko zależy od zamożności klienta i czego poszukuje.Ja widziałem kocioł Fazer u znajomego i bardzo mi się podoba.Znajomy zadowolony wiec niebawem jadę go do firmy zamówić.
Bartosz Konin
Pozdro.

moje ustawienia do miału.

ustawienia do miału.bardziej suchy
temperatura zadana 56stopni

wspołczynik modulacji 6

wspołczynik modulacji grzania 2

czas powtarzania podawania paliwa 135sek.

min dawka paliwa 7procent

dawka paliwa 13% 17.5/135sek

czas podawania w podtrzymaniu 10sek.

czas postoju w podtrzymaniu 7minut

tryb pracy zima

temperatura CWU 42stopnie

minimalna moc wentylatora 30%

maksymal.moc wentyl.35%

przedmuch wentylatora 2

czas przerwy przedmuchu 2 min

opóżnienie wyłączenia wentylatora w podtrzymaniu 50%

otwarty komin,szyber na maximum
U mnie ustawienia sprawdzają sie b.dobrze.U innych pewnie bedzie to zależeć od budynku.-docieplenia itp.
Pozdrawiam
Mario

termiko ma dobre kotły.żeby tylko troszkę tańsze były jak pisał poprzednik.Ogólnie polecam.Moi rodzice mają go od 2 sezonów i chwalą.

ja zastanawiam się nad kupnem Termiko lub Kotłostal.
pozdrawiam.
Roman

cześć.a ten miał z jakiej kopalni masz jeśli mogę wiedzieć????????????????????????????????????????????

prosze o pomoc w wybraniu kotla, zastanawiam sie nad modelem astro lub fazer dodaje ze bede palil tylko mialem prosze o rade

mam pytanie do osób które znają budowę kotłów termiko czy model fazer i astro mają takie same palniki ? bo wyczytałem na forum że w astro można palić gorszym paliwem.Zależy mi na bezproblemowym spalaniu miału.Na zdjeciach widać palnik podobny do tego co produkuje firma Pancerpol a on ponoć spala tylko eko groszek? ratujcie bo już głupieje!!!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.