Dodaj zdjęcia

Dodaj załączniki

Post, na który odpowiadasz

nooo ... Wyjaśnienie odnośnie centrali nawiewnej wiele wyjaśniło. Panie Marcinie instalacja z tego co przeczytałem nie jest prosta do strowania. Za to układ wentylacyjne jest bardzo popularny. Jedyne nowum - to że chodzi o dygestoria. Gdyby nie było tego zapisu - można by rzecz, że wiekszość biurowców z VAV-em tak chodzi (konferencje na VAV, biura stałej obsługi na CAV). Więc rozwiązanie automatyki również wystarczy zerżnąć od kolegi. Albo zamówić system z zitegrowaną automatyką (firmy zajmujące się tymi systemami współpracują z renomowanymi firmami dostarczającymi automatykę, nie będę wymieniać nazw, bo nie o to tu chodzi, żeby kogoś promować) Moja propozycja jest taka.Dzielę ilość pomieszceń na 100% wydatku centrali nawiewnej.Dla każdego pomieszczenia przypada jakaś wwartość,jest to pewien procent całego wydatku .Ja to nazywam wagą pomiesczenia.Sterownik musi odebrać sygnał z danych pomiesczeń wyliczyć średnią i podać sygnał na falownik wentylatora nawiewu tak aby ograniczył obroty wentylatora. propozycja ciekawa, ale nie na temat (CAV + VAV) Ponadto - w chwili obecnej są na rynku dużo ciekawsze systemy (różne - bo każdy producent ma swoją wizję: trudno mi nawet porównać co jest kiedy lepsze: TROX czy HALTON). Co do wyciągów uważam że VAV to jet chory pomysł heh P.S. ja też uważam że nie należy swej wiedzy sprzedawac za darmo, taki projekt to kupa kasy