Dodaj zdjęcia

Dodaj załączniki

Post, na który odpowiadasz

Panie Marcinie instalacja z tego co przeczytałem nie jest prosta do strowania.Myślę żę nie obejdzie się bez sterownika swobodnie progrmowalnego albo trzeba się będzie posiłkować jakimś EASY lub LOGO.Ja osobiście wybrałbym swobodnie programowalny choć to też zależy ile inwestor ma kasy na automatykę.Przetwornik ciśnienia ma swoje zalety i wady.Tak czy tak musi go Pan odłączyć do regulatora PID.Schody zaczynają się wtedy jeżeli tych przetworników będzie Pan miał kilka.Moja propozycja jest taka.Dzielę ilość pomieszceń na 100% wydatku centrali nawiewnej.Dla każdego pomieszczenia przypada jakaś wwartość,jest to pewien procent całego wydatku .Ja to nazywam wagą pomiesczenia.Sterownik musi odebrać sygnał z danych pomiesczeń wyliczyć średnią i podać sygnał na falownik wentylatora nawiewu tak aby ograniczył obroty wentylatora. Co do wyciągów uważam że VAV to jet chory pomysł chyba ,że technologia tego wymaga a to wtedy inna rozmowa. Poza tym takie układy robią chłopaki z IQ CONTROLS Pan Rafał iPan Piotr.Jak Pan wejdzie na ich stronę to znajdzie Pan kontakt i opisy i ch sterowników Pozdrawiam nawiewnik