Dodaj zdjęcia

Dodaj załączniki

Post, na który odpowiadasz

Witam nawiązując dyskusji dotyczącej ważności świadectw i certuyfikatów kwalifikacji (także personelu)uważam, że nie powinny one tracić ważności wcześnie niż czas na jaki je wydano. Tak jak pisze Pan Dobrzyński to jest oszystwo, kolejne z bardzo wielu oszustw naszego Państwa i jednocześnie brak skutecznego działania ze strony przedstawicieli związków branżowych np. KFCh i SIMP. (Ps. zamiast kłótni z SIMP p.Sokulski z przed kilku miesięcy trzeba było odpowiednio działać). Mam certyfikat kwalifikacji wydany w 2003r z ważnością na 5 lat i co ? bo zmieniła sie ustawa i przepisy to ktoś musi nas sprawdzić i przeegzaminować? A jeśli sam sie doszkolę, to nie wystarczy? bardzi dziwne? Wynika z tego, że mój certyfikat ważny jest tylko 2 lata. I znowu trzeba płacić za kurs i egzamin. A jeśli nasi parlamentarzyści będą uchwalać nowe ustawy co dwa miesiące lub wydawać uzupełnienia do rozporządzeń? Pisał Pan Dobrzyński, że otrzymujęcy certyfikaty muszą się wykazać (po za szkoleniem)również odpowiednim wykształceniem i praktyką zawodową to teraz wystarczyć powinien fakt, że należy działać zgodnie ze znowelizowanym prawem. p.s. Dla nszegorządu mam lepszą propozycję. Np. każda zmiana - nowelizacja przepisów prawa drogowego też powinna się wiązać z utratą ważności praw jazdy, nowe szkolenia nowe egzaminy, jaka kasa? kierowców jest parę milinów, a zajmujących się chłodnictwem tylko kilka lub kilkanaście tysięcy