Dodaj zdjęcia

Dodaj załączniki

Post, na który odpowiadasz

Każda sroka swój ogon chwali pisze Pan najlepsze piece z podajnikim tłokowym(popychaczem)jestem innego zdania wykonałem dla rodziny kilka piecow retortowych(oczywiscie nie takie barachudy jakie się sprzedaje: wymiennik ciepła rury grubościenne w każdej rurze zwinięty spiralnie płaskownik dodatkowo zwiekszający powierzchnię grzewczą oraz pełniący rolę czyszczaka(wężownica wewnątrz pieca 50 m.rury miedzianej Fi 22 mm. na wodę ciepłą)ślimak wykonany z płaskownika 10 mm.na końcu ulepszany przekładnia walcowa nie jakieś tam ślimakowe, które mają sprawnośc max. poniżej 20%. Cała obsługa pieca to napełnienie raz w tygodniu pojemnika na węgiel i wybranie popiołu raz na trzy tygodnie raz w tygodniu trzeba poruszyć dzwignią ktora czyści cały wymiennik ciepła. Najważniejsza rzecz koszty. Przykładowo dom piętrowy 220 m2 powierzchni(nie ocieplany) spaliłem 3 tony węgla groszek płukany 240 zł/tona. Teściu córki kupił piec tłokowy(z popychaczem) spalił tej zimy (dom piętrowy nie ocieplany) 12 ton węgla; co dwa tygodnie czyści piec co dziennie ładuje węgiel do pojemnika wybiera popiół jednym słowem horror. Nie mówię o ekologi z komina pieca retorto-wego nie zobaczysz dymu. żeby nie być gołosłowny zapraszam Tomaszewski Zbigniew tel.660373036