Dodaj zdjęcia

Dodaj załączniki

Post, na który odpowiadasz

tak samo posiadam jak państwo kocioł kmg Co do wykonania to do mojego kotła miałem wiele obiekcji. w szczególności co do wyglądu zewnętrznego . także uszczelnienia podajnika . Ostatnio mój sąsiad zakupił taki sam kocioł . pomagałem mu go wtaszczyć do kotłowni. Nie ten kocioł. wprowadzili zmiany co do podajnika , zasobnika wyglądu zewnętrznego. kocioł jest ładniejszy, zasobnik i podajnik uszczelniony. Ale nie o to chodzi . Całkiem inny sterownik ( innej firmy) Po podłączeniu i uruchomieniu kotła kocioł sam sobie ustawia ilość powietrza i podawanego opału. Zadzwoniłem do sprzedawcy i do producenta i dowiedziałem się co nieco o tych sterownikach . są to sterowniki inteligentne z PID. Poczytałem na forach i zamówiłem taki do siebie . w sterowniku jest więcej ustawień ale z pomocą pana Krzysztofa z Firmy Eko Dom ustawiłem wszystkie parametry pracy i kocioł hula jak cacusia. Jeżeli teraz sprzedają kotły z tymi sterownikami to polecam. U sąsiada tak samo niema żadnych problemów .Gdyby on wiedział jakie ja miałem wcześniej na samym początku z ustawieniami problem . Użytkownicy tych kotłów dobrze wiedzą o czym mówię. sterownik już pracuje. różnica jest kolosalna. kocioł mniej spala i to znacznie . mniej dymi. mniej sadzy. mniej popiołu. A wszystko to ponoc dzięki sterownikowi z PID