Dodaj zdjęcia

Dodaj załączniki

Post, na który odpowiadasz

Posiadam piec retortowy z podajnikiem ślimakowym, którym ogrzewam niewielki zakład produkcyjny.Poprzedni sezon grzewczy traktowałem jako poligon doświadczalny, podczas kórego kupowałem ekogroszek z róznych źródeł.Oczywiście na początku zakup odbywał się za namową znajomych, którzy polecali i zachwalali różne firmy handlujące ekogroszkiem.Skutki były bardzo różne:zła granulacja, innym razem wegiel wchodził i wychodził z pieca jak siano, jeszcze innym razem sie szlakował i zapychał piec.Inną historią jest oczywiście odpowiednie ustawienie pieca.Dopiero pod koniec sezonu grzewczego, około marca 2006 zakupiłem na próbę mniejszą partię ekogroszku z przedsiębiorstwa EWA z Tczewa.Róznica była ogromna:granulacja odpowiednia, parametry także, dodatkowo pakowany w worki, co ułatwia składowanie węgla.Nie ma problemu z ustawieniem pieca i późniejszym jego czyszczeniem.Od tego momentu zaopatruje się w ekogroszek wyłącznie w tej firmie (EWA), ponieważ mam pewność, że będzie on spełniał moje oczekiwania.