273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Pompa ciepła - powietrze -->OSTRZEGAM<-- !!!

Jak już to w ostateczności pompy ciepła powietrze / woda lecz z modulowaną wydajnością czyli inverter sprężarka i wentylator plus elektroniczny zawór rozprężny, pompy ciepła powietrzne stało para-metrowe bez modulacji to jest zdecydowana porażka.

Od 2 sezonow uzywam powietrznej pompy ciepla firmy Samsung. Przecietny koszt energi wynosi okolo 500 zl miesieczńie co+cwu , nie rozumie wiec Twoich zastrzezen, nie wiem jaka pompe uzywasz i czy nie jestes bezkrytycznym zwolennikiem gruntowego wymiennika , stad Twoje uwagi, szukanie zas sprzymierzencow za swoje bledy ktore popelniles, uwazam za obrzydliwe.

jakiej pompy Samsunga używasz i jakich parametrów jest dom?
Dzięki z góry... zastanawiam się nad Nibe lub Samsungiem...

A nawiasem: Czy ktoś by doradził jaką pompę powietrze-woda wybrać?

Dom 120m : bal świerkowy + 20cm wełna
Będzie kominek z nadmuchem na zimę.

Cel: CWU+rekuperacja+C.O. do mrozu

Pomysł: Nibe Fighter 640P lub Stiebel LWZ 403 (ale za drogi)

Proszę o jakiś pomyśł. Wykonawca domu mówi że to głupota i marnowanie pieniędzy... gazu ziemnego na razie brak.

świetna wypowiedź - w jednym zdaniu pełna ocena stanu rzeczy. Dodał bym jeszcze taką tezę - pompy ciepła pompuję kasę od naiwnych do "wtajemniczonych" jak ją pompować - pozdrawiam

Pompa ciepła przynosi wiele korzyści,dlatego inwestycja w nią ma same plusy,zwraca się przez lata i na pewno będziemy zadowoleni. Zapraszam po więcej informacji na naszą stronę www.Spednet.pl

Ja mam pompę TQD i zdaję egzamin na 5, włączyłem w w kwietniu i domek naciągnął prądu 120kw za miesiąc. Poniżej 6 stopni grzeję gazem

Hehehe heheheheeeee i tu się zgadzam z przedmówcą- pompa ciepłą pompuje kase i nie daje żadnych oszczędności- czas zwrotu kosztów jest porównywalny a żywotnością tego urządzenia. Ale gługpich nie sieją- rodzą się i kupują pompy ciepłą, Solary itp szajs, wywalają setki tysięcy na "ekologię" a efekt jest średni - lepiej kupić kondensacyjny kociał z modulowaną mocą i zasobnik CWU - a zwiększone koszty eksploatacji pokrywać z odsetek za kapitał którego nie wydamy a będzie leżał w banku na koncie.
Pozdrawiam wszystkich co mają dużo kasy do wyrzucenia w "ekologię " :)

przeczytałem wątek i teraz za bardzo nie wiem na co się zecydować.... chodzi mi o ogrzanie wody w okresie marzec- październik. W okresie zimowym grzał będe c.o. Myślałem o solarach, ale zaproponowano mi pompę ciepła powietrze powietrze.. Proszę o sugestie.
Dom jednorodzinny 5 osób

Ja też szukam pompy ciepła i sam już nie wiem czy odwiert czy powietrze . odwiert jest pewniejszy i oszczędniejszy ale 15000 więcej trzeba wydać. powietrzna zużywa więcej energii. mam już wyceny z 6 firm ale każdy sugeruje swoje. Może ktoś już ma jedną z podanych pomp i pochwali się doświadczeniami alphainnotec ,nibe ,ivt ,vikerson lub exotherm.

Witam. Zapraszam na stronę www.TanioGrzej.pl. Pozdrawiam

Mówią że te pompy działają nawet przy temperaturze - 25 *C i będą grzały 60-65 *c na zasilaniu tyle że przy takim mrozie - 25 *C współczynnik COP jest równy zero a to znaczy że pobór energii elektrycznej jest tak duży że za ogrzewanie płaci się tyle jak za ogrzewanie prądem . . Jakiś czas temu był ciąg kilku lat gdzie były lekkie zimy średnia temperatur była czasami bliska zeru czy nawet na plusie . ale ostatnich bezpośrednich kilka lat pokazuje ze mróz jednak nie odpuszcza i długo się trzyma a jak przymrozi - 20 czy -25 *C to potrafi trzymać dwa trzy tygodnie i tak naprawdę nie wiadomo do tej pory jak te pompy się zachowują . TZN. Żeby były chociaż jakieś domki testowe gdzie dystrybutorzy grzali by taka pompą i klient mógłby ocenić na takiej wizji lokalnej jak w domu jest ciepło ile ciągnie prądu . Jest jednak tak że sprzedawcy nabijają trochę w butelkę bo niby jest informacja merytoryczna , ale zachwalają zachęcają że pompa da radę że jest słabsza od gruntowej ale i tak się opłaca a jednak nie ma konkretnej rzetelnej prawdziwej i miarodajnej informacji jaki te pompy rzeczywiście maja efekt .

Mam dwa lata trzy zwykłe najtańsze klimatyzatory z grzaniem typu split. 60m2 konstrukcja szwedzka. Każdy klimatyzator po 3,5 kilowata. dwa 407c jeden 410a.
Jeden wystarcza do +5 stopni poniżej następny a przy -5 działają wszystkie.
REWELACJA jeśli chodzi o oszczędności do około -10stopni a poniżej jak zwykły grzejnik.Taryfa poboru prądu G12g. Poniżej -10 stopni używam piece akumulacyjne. Oszczędności roczne około 30%.Koszt klimatyzacji 2100zł sam montowałem , jestem bardzo zadowolony.

ten temat stracił nieco na aktualności .w 2006 r były całkiem inne pompy

[quote: profil]Hehehe heheheheeeee i tu się zgadzam z przedmówcą- pompa ciepłą pompuje kase i nie daje żadnych oszczędności- czas zwrotu kosztów jest porównywalny a żywotnością tego urządzenia. Ale gługpich nie sieją- rodzą się i kupują pompy ciepłą, Solary itp szajs, wywalają setki tysięcy na "ekologię" a efekt jest średni - lepiej kupić kondensacyjny kociał z modulowaną mocą i zasobnik CWU - a zwiększone koszty eksploatacji pokrywać z odsetek za kapitał którego nie wydamy a będzie leżał w banku na koncie.
Pozdrawiam wszystkich co mają dużo kasy do wyrzucenia w "ekologię " :)[/quote]
U mojego klienta zwróciła się w ciągu 3 lat.
Palił olej za 20 000 zł roczne .teraz pali prąd za 8000 zł rocznie,
zapłacił 30 000 zł
Ale jeżeli palisz drewnem z własnego lasu to trudno będzie przebić .
No i oczywiście na narty nie pojedziesz

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.