273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Nowa instalacja CO - proszę o radę/opinie

Witam.
Mam do wykonania instalację CO w mieszkaniu ok. 60 m2
Nie jestem instalatorem więc muszę poprosić opinię i o radę odnośnie doboru grzejników oraz średnic rur. Nie wiem jakie średnice rur dobrać, aby opory były OK i wszystkie grzejniki równo grzały (na rysunku znaczyłem odległości pomiędzy grzejnikami).
Instalacja będzie wykonana w miedzi albo al/pex/al na złączkach skręcanych, przy czym bardziej skłaniam się do drugiego rozwiązania i wykonania instalacji samemu.

Poglądowy schemat instalacji jest tu na rysunku:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/Xf4QQZTglzLpqgPnk8ijXg?feat=directlink

Mieszkanie:
- w starym budownictwie (cegła grube ściany)
- okna nowe PCV (duży pok. 2szt - 150x100, kuchnia 1szt 150x100, sypialnia i pomieszczenie gosp. po 1szt 80x60)
- poddasze - 3 piętro
- nad sypialnią i pom. gosp. stropodach ocieplony wełna 12 + 8 cm, nad pozostałymi pomieszczeniami od podsufitki do dachu jest przestrzeń ok 50-120 cm a na podsufitce jest ułożony styropian ok 10-15 cm
- wysokość pomieszczeń 2,5m, sypialnia i pom. gosp. skos

Instalacja:
- Piec dwufunkcyjny Immergas Eolostar (zamknięta komora)
- Sterowanie sterownik Immergas CRD w dużym pokoju
- w pozostałych pomieszczeniach głowice Honeywell Thera-4
- grzejniki połączone równolegle w jednym obwodzie
- grzejniki dobrane do temp. zasilania 65 st.C
- przyjęte zapotrzebowanie na moc 120 W/m3 lub 50 W/m3

Proszę o wszelkie opinie, uwagi i rady.

Witaj.
Widzę, że temat dość dawno dodany, częściowo mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie. Sprzedaję grzejniki aluminiowe i stalowe, przed wszystkim poprzez sprzedaż wysyłkową. Zadzwoń do mnie a doradzę jak wybrać właściwe grzejniki. 691 788 919
Pozdrawiam
Tomek

Wiem, że to forum branżowe, ale to żenada.
Zadaje konkretne pytanie, załączony jest konkretny opis i do tego poglądowy rysunek (patrz link).
Wiedza tak cenna, że nie można się ją dzielić na forum? Zbyt wiele ludzi poznałoby te tajniki? :-(
Nie o to chodzi na forach!
Jeśli naprawdę masz dobre chęci to odpowiedz na tym forum na moje pytania. A jeśli nie to handluj wysyłkowo dalej, a jako reklamę wybierz płatne kanały i nie spamuj na forach...
Powodzenia w biznesie;-)!

PS.
Na rysunku grzejniki mają dobrane moce:-(

koleś, chcesz sie dowiedzieć to sobie zamów projekt. I nie ochrzaniaj kolesia, że sie oferuje z grzejnikami. Za 1000 zł zrobią Ci proekt i odpowiedzą na pytania.

Takie życie. Nic za darmo w pewnych kręgach.
Na szczęście są jeszcze inne fora na poziome na których ludzie nie zapomnieli co znaczy idea społeczności internetowej.

Wiesz co nie zareagowałbym gdyby koleś wprost napisał "przejrzałem, masz źle policzoną instalację, jak chcesz to mogę ci to policzyć, co do kasy jakoś się dogadamy", może nawet bym zadzwonił. Kolega Tomasz chyba nawet nie zerknął na rysunek.
A jak chciał pomóc za darmo to od tego jest forum, aby ludzie z tego czerpali, anie priv via phone.

Dla mnie Tomasz to spamer i tyle:-(
Wszystkie nasze posty poza zadanym pytaniem są OT i wychodzi na to, że i Ty jesteś spamerem i ja też nim jestem.

HeHe! A moder siedzi, pifko pije i ogląda M jak miłość;-)

Pozdrawiam
iks69

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.