265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

KOTŁOSPAW opinie

Cześć,
ja również polecam firmę KOTŁOSPAW oraz ich serwis ! Podczas montażu kotła na ekogroszek doszło do uszkodzenia wentylatora (pękła obudowa). Kocioł musiałbyć tego samego dnia uruchomiony ze względu na porę jaka była (zima). Zadzwoniłem do firmy kotłospaw i BEZPŁATNIE podjechał serwisant i ją wymienił TEGO SAMEGO DNIA! Byłem sam zdziwiony, że tak sprawnie i szybko działają. Jestem bardzo zadowolony i polecam. Ja posiadam kocioł na eko - groszek DUOKO 45kW

Czołem,
U nas w domku również pracuje kocioł kotlospawa. Budynek 20 letni, ocieplony 10 styropianem o pow. 210m2. Częściowo instalacja grzejnikowa, plus podlogowka oraz bojler 250L. Ogrzewa to kocioł na ekogroszek duoko 15kW. Spalanie po pierwszej zimie - rewelacja ! Spaliłem tylko 3 tony węgla Skarbek . Zero spieków i kombinowania z nastawami kotła. W tym roku planuje założyć jeszcze regulator pokojowy i z tego co mówił serwisant spalanie może spać o nawet 10% także inwestycja warta zakupu . Polecam produkty kotłospaw , dobra jakość w rozsądnej cenie i miła obsługa

Witam,
Również jesteśmy użytkownikami kotła na pellet slimko KOTŁOSPAW. Nasze pierwsze wrażenia były nieciekawe - kocioł po podłączeniu i uruchomieniu obkleil się ciemna sądzą i smoła w środku . Stosowaliśmy pellet najlepszy jaki był dostępny (lava). Zadzwoniliśmy do firmy aby złożyć reklamację. I tutaj zaczynają się pozytywy. Zgłosiliśmy w poniedziałek rano i w ten sam dzień przyjechał serwisant! Bardzo szybko i konkretnie działają - serwisant przed przyjazdem zadzwonił, umówił się na daną godzinę co było dla nas bardzo ważne ponieważ oboje pracujemy z żoną. Po przyjechaniu na miejsce stwierdził rzecz błaha ale bardzo ważna!! Nawiew i wywiew w kotłowni!! Mi niestety instalator którego zatrudniłem tego nie powiedział , że trzeba mieć nawiew (wywiew miałem) a ze kotłownia jest mała i szczelnie zamykana wentylator nie mial skąd brać powietrza!!
Serwisant oczywiście kocioł dokładnie wyczyścił, sprawdził parametry, wykonał nawiew do kotłowni kocioł uruchomił i uwaga: przyjechał na drugi dzień aby sprawdzić czy wszystko działa poprawnie! I oczywiście wszystko było tak jak się należy, kocioł czysciutki i bielutki, zero sadzy i smoły no a pellet i parametry ciągle te same! AI zrobili to BEZPLATNIE !!!! Także z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Panu Marcinowi - serwisantowi za wspaniałe podejście do sprawy , firmie za szybką i bezproblemowa interwencje . Oby wszystkie firmy działały w tak świetny sposób jak KOTŁOSPAW, POLECAM KAŻDEMU!!

Dzień dobry,
Kupiliśmy kocioł na pellet kotłospaw. Już rok go użytkujemy. Spalanie w zimę - niskie około 15kg na dobę w zimę a w lato na bojler 200 litrów 1kg doba. Czyli woda ciepła dla całej mojej rodziny to tylko 1 zł na dzień. Super oszczędne kotły. Fajny kontakt. Zero problemów. Polecam

Cześć,
ja również posiadam kocioł z firmy KOTŁOSPAW. Podczas pierwszego uruchomienia był problem z kotłem - sterownik piszczał i wyrzucało przegrzanie kotła - rozwarty styk STB. Zadzwoniłem do serwisanta - bardzo uprzejmy facet. Wytłumaczył co to jest STB i dlaczego może być taki komunikat. Serwis przyjechał na drugi dzień, wymienił wadliwą część , dokonano autoryzowanego uruchomienia wraz z analizatorem spalin - całość przebiegła super i sprawnie. Zero zastrzeżeń. Co do samego kotła wszystko pracuje super. Polecam bo firma naprawdę konkretna.

Zdjęcia

232323.jpg

Bardzo dobry kontakt z firmą . Kociolek Slimko 12 kw narazie w trybie ldtnim - bajka

Cześć !
Do nowo budowanego budynku szukaliśmy rozwiązania które będzie dla mnie i żony najbardziej komfortowe.
Gaz - odpada bo brak.
Pompa ciepła - wysoki koszt zakupu.
Ekogroszek - uciążliwy kurz.
Pellet - brak uwag!
I dlatego postanowiliśmy wybrać kocioł na pellet. Na rynku jest bardzo dużo firm i modeli. Ceny - również różne. Mieliśmy okazję widzieć jak są wykonane kotły z OLX i Allegro... Brak słów. Tragedia.
Postanowiliśmy wybrać się po lokalnych hurtowniach. W każdej z nich sprzedawca stwierdził jedno:
urządzenia na pellet są zaawansowane technologicznie i ważne aby serwis był na miejscu.
I tak po telefonach do producentów oraz serwisantach wybraliśmy: KOTŁOSPAW.
Kocioł już chodzi niecały miesiąc - spalanie 11kg/doba. narazie wygrzewamy dom. Serwisant kilkanaście km od nas, przyjechał, uruchomił, wyregulował. Serwis Kotłospaw działa naprawdę świetnie, Polecam.
Zyskaliśmy: spokój, komfort i tanie ogrzewanie. Świetny produkt za rozsądne pieniądze, POLECAM!

Szukałem kotłów dużej mocy na pellet (w moim wypadku 2x300kW) ponieważ ogrzewamy halę. Wcześniej mieliśmy trzy kotły węglowe 3x250kW i do tego potrzebowałem na stałe dwóch pracowników.
Wybrałem SLIMKO MAX kotłospaw i jestem bardzo zadowolony. Obliczając moje koszty związane z ogrzewaniem, teraz płacę mniej - teraz potrzebuję pracownika na pół etatu, w kotłowni jest czysto a w razie problemów mam wsparcie KOTŁOSPAW zdalnie - polecam każdemu kotły przemysłowe kotłospaw.

Świetny produkt, mam kociołek SLIMKO 30 KW - szybka realizacja, dobra organizacja (montaż, serwis, uruchomienie). JESTEM SZCZĘŚLIWY

I ja dołączę się do tych opinii. Skontaktowałam się z firmą mailowo i nazajutrz otrzymałam odpowiedź na wszystkie pytania. Dostałam też namiary na najbliższego serwisanta. Ten uprzejmy pan załatwił dla mnie wszystko, jak dowiedział się, że jestem chora i nie bardzo mogę się poruszać. Panowie najpierw przyjechali na oględziny kotłowni, aby wiedzieć, co mają z sobą zabrać. Za kilka dni pojawili się z kociołkiem, zamontowali, jeszcze nawet wymienili mi grzejnik w łazience. Miło sympatycznie. Piec chodzi dwa miesiące. W słabo ocieplonym domu schodzi mi jakieś 20 kg na dobę razem z ciepłą wodą. Piec czyściutki w środku, czyszczę go odkurzaczem przemysłowym i szczotką, którą trzymałam w zestawie. Ciepło miło, niebo, raj - jak we fraszce. Kociołek ma 12 KW, dom 100 mkw. Mogę szczerze polecić i serwis z Choszczna i sam kociołek. Jest estetyczny, czyściutki, no bajka.

Cześć !
My również bardzo długo zastanawialiśmy się co wybrać. Przeglądając katalogi, sklepy, hurtownie i fora każdy mówił jedno - bardzo ważne jest SERWIS. I właśnie to postanowiliśmy sprawdzić. Wytypowaliśmy uwaga: aż 12 firm z kotłami ! Dzwoniliśmy do firm, pytaliśmy się o rozwiązania, pomoc, sugestie. Naprawdę niewiele firm zostało na polu - bo tylko kilka. Tak naprawdę konsultant z kotłospaw doradził nam w jaki sposób zbudować kotłownię - wysłaliśmy projekt domu, zdjęcia kotłowni. Zalecił montaż zaworu 4D z siłownikiem, oraz zaworu 3D również z siłownikiem. Dzięki temu mamy dołożony moduł B i każde z pięter sterowane niezależnie - komfort jest super. Co do spalania - na początku wygrzewania domu - ok 26kg/doba. Dzisiaj gdy utrzymujemy temperaturę w domu na poziomie 21.5-22* spalanie spadło do 20kg na dobę przy powierzchni 190m2 oraz zasobnikiem ciepłej wody 160L.
Polecam szczerze - świetny produkt (Slimko 16kw) - rewelacyjny kontakt - miła obsługa !

Czołem,
ja chciałbym opisać Wam sytuację która mi się zdarzyła: kociołek SLIMKO moc 30kW z zasobnikiem 1200L. Kocioł pracował już 1,5 roku. Doszło do ciągłych komunikatów "Nieudana próba rozpalania".

Zgłoszenie wysłałem w piątek o godzinie 14. Serwisant w przeciągu 15 minut oddzwonił i pierwszej kolejności telefonicznie weryfikował nastawy, pracę podstawowych podzespołów. Niestety bezskutecznie. Reakcja była bardzo szybka - już nazajutrz o 7 rano był serwisant u mnie pod domem - jak się okazało w zbiorniku nazbierał się pył który zblokował dostęp do żmijki i skutecznego zassania opału.

Serwisant wyczyścił zasobnik z pyłu, przy okazji zaproponował wykonanie kompleksowego przeglądu kotła i palnika. Naprawa była odpłatna ale w granicach rozsądku - zapłaciłem tylko za przegląd palnika a usunięcie pyłu było "w cenie".
Skutek całej usługi jest taki, że kocioł spala mniej opału o około 4kg/doba dzięki czemu koszt tego serwisu zwróci mi się za około 15 tygodni.

Jestem super zadowolony, że tak sprawnie przebiegł ten serwis.
Pozdrawiam serwisanta z północnej Polski oraz załogę kotłospaw.

Zdjęcia

Bez tytułu.jpg

Mam i polecam, działa od początku roku bez zastrzeżeń.

Cześć, ja mam piec na pelet slimko kotłospawa - pracuje juz od ponad roku, niedawno był zrobiony przeglad. mam dom o powierzchni 120m2, nowy, ocieplony. podlogowka plus dwie drabinki w lazience. spalanie przez sezon grzewczy (od wrzesnia zeszlego roku - wygrzewalem dom) do maja tego roku wyszlo 2,8tony - pale LAVA 6mm. Fajnie piecyk dziala, ja mam tanie ogrzewanie na pelet, wygodę i nie muszę za dużo biegać w kotłowni. Polecam.

Witam serdecznie,
też chciałbym opowiedzieć Wam historię o moim kotle SlimKo i całej hydraulice która jest z nim związana. Ale zacznijmy od początku:
Wybór kotła - tak jak widzicie na zdjęciu kotłownia jest mała, a zależało mi na tym aby weszła jeszcze jedna paleta pelletu. Musiał zostać wybrany kocioł kompakt. Na rynku jest wielu producentów i dystrybutorów. Ja swoje poszukiwania zacząłem zupełnie inaczej.
Zacząłem dzwonić po serwisach danych producentów. Dzwoniłem i rano, wieczorami i w tygodniu i w soboty. Powiem szczerze, że naprawdę niewiele firm wogóle odebrało telefon w specyficznych porach. Zaskoczeniem była dla mnie firma kotłospaw - zadzwoniłem w sobotę w godzinach po południowych i... cisza.
Nikt nie odebrał.
Pomyślałem sobie - nic wyjątkowego skoro w innych firmach też nie odebrali. Ale uwaga - nie minęło kilka minut i ktoś oddzwania !
Usłyszałem w słuchawce: witam, serwis kotłospaw W czym mogę pomóc ?
Byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony i to dlatego wybrałem tą firmę jako piec do mnie do domu.
Kilka dni później skontaktowałem się z handlowcem z firmy - odesłał mnie do dystrybutora - a to on zapewnił wszystko od A do Z. Dobór, montaż i serwis. Piecyk pracuje już od 3 miesięcy, jestem bardzo zadowolony. Cieszę się, że wybrałem tą firmę bo produkty są naprawdę świetne jakościowo, do tego pomocna obsługa firmy i świetne podejście.
Życzę każdemu tak zadowolenia z własnego wyboru jak u mnie :)
3majcie się!

Zdjęcia

96029985_2653356644899512_2835591074435563520_n.jpg

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.