265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

jakiej firmy wybrać klimatyzator

WITAM
Mam zamiar w tym roku zamontować klimatyzator o mocy 3.5 Kw
Proszę o doradę jaką wybrać firmę klimatyzatora
może ktoś poda markę i symbol
pytam bo każda firma poleca co innego

podaj rodzaj klimatyzatora i jaką kasę masz zamiar przeznaczyć

zastanawiam się nad klimatyzatorem do samodzielnego montażu firmy DESA SP 12 EH , koszt ok. 1600zł

czy wie ktoś jakiej firmy jest sprężarka w klimie DESA 3.5kw

Zastanów się jeszcze raz nad wyborem. Samochód do samodzielnego montażu też chciałbyś kupić???

dorzuć około tysiąca i kup sobie McQuay-a,

Zamieni siekierkę na kijek po Twojej propozycji.

jak potrzebujesz klimatyzator to zastanów się: a. kto płaci rachunki za prąd (czyli zalecam klimatyzator klasy energetycznej A) b. gwarancja (możesz uzyskać nawet do 5lat gwarancji) c. czy klimatyzator ma dogrzewać w okresach przejściowych (są klimatyzatory o współczynniku COP wyższym od 5) d. hałas jednostki zewnętrznej (zwłaszcza dokuczliwy nocą)

moj znajomy prowadzi firme montujaca klimatyzacje. sam bede klimatyzowal kilka pokoji w domku i wyborl padl pomiedzy Panasonic lub Samsung.

Wszystko fajnie tylko jak zebrać to wszystko razem to wychodzi na to że za klimatyzator trzeba wydać tak ok. 3-4tyś z montażem .
Dla mnie to wielka kasa ale nie powiedziałem nie, dzięki za doradę.
pisząc klasa A , przy klimie 3,5kw jakie zużycie jest właściwe ?
i jeszcze jedno cicha praca jednostki wew. ile db max.?

Wszystko zależy Piotrze, czy wolisz wydać więcej na początku i mieć dobry sprzęt, który docenisz podczas użytkowania. Pamiętaj, że jesteśmy zbyt biedni (mam nadzieję, że to się zmieni), aby nas było stać na byle co. Oczywiście co innego jest, gdy kupujesz klimę do domu, a co innego, jak np. do serwerowni. W pierwszym przypadku przy awarii straty to tylko koszt naprawy lub wymiany klimy, natomiast w drugim to dużo, dużo większe. Dlatego nikt nie montuje do takich miejsc klim typu "CHINA". Podaję Ci kilka markowych klim: Daikin, Fujitsu, Fuji Electric, Mitsubishi HI, Toshiba. To oczywiście nie wszystkie godne polecenia, a kolejność jest przypadkowa. Zastanów się nad inverterem, czy filtrami (plazmowym, UV, etc.). Z hałasem to delikatnie:) Często producenci stosują wybieg i podają z dalszej odległości:), więc jak będziesz porównywał to dla tej samej odległości.
Miłego użytkowania.

Archie, sprawdź dokładnie gdzie są produkowane małe klimatyzatory typu "split" firm: Daikin, Fujitsu, Fuji Electric, Mitsubishi HI, Toshiba :-)

ja mam 2 szt Fuji Electric, inverter plasma, prawda, made in china, ale sprawują się bardzo dobrze - ciche, sprawne, chodzą nonstop, a rachunki za ogrzewanie nie zabijają. Zima na razie łagodna, i przy -11 na dworze ładnie grzały wnętrze. Koszt początkowy myślę że się zwróci z eksploatacją z nawiązką.

a daikin gdzie np jest produkowany??

A musisz montować klimatyzator? Nie możesz zdrowiej i taniej poprawić klimat w pomieszczeniu?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.