265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Jaki kocioł na pellet wybrać

Bardzo dobre kotły przystosowane głównie do spalania biomasy (pellet, pestki, ziarna) włoskiej firmy D'alessandro Termomeccanica są aktualnie w promocji w naszej ofercie. Zapraszamy na www.gizex.eu

Kocioł na pellet i w dodatku wolnostojący? One są dość drogie, ale na favore.pl znalazłem ofertę za ok 10 tys. zł (chyba bez montażu)

http://www.favore.pl/126674_kociol-na-pellet-piec-na-pelet.html

"KOCIOŁ NA PELLET Z JEDYNYM NA RYNKU STEROWNIKIEM PRACUJĄCYMI W SYSTEMIE PID.Algorytm działania zapewnia definiowanie 6 przedziałów czasowych (zwanych ;Strefami Czasowymi;), w których kocioł utrzymuje nastawioną przez użytkownika temperaturę wody w obiegu. Ta efektywna regulacja temperatury, np. w nocy chłodniej, a w dzień cieplej, pozwala osiągnąć zmniejszone zużycie paliwa. PUMA może bezpośrednio współpracować z termostatem pokojowym. W okresie letnim możliwe jest włączenie trybu CWU , czyli tylko ciepła woda użytkowa bez grzania pomieszczeń."

najlepsze jest to że teraz są kotły które mozna sterować za pośrednictwem sms'a

wiecie może ile kosztuje tonę Pellety? i u jakiego producenta się najlepiej zaopatrywać?

[quote: Agata]Witam, stoimi przed decyzją wyboru kotła grzewczego. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie głównie pelletem ale z możliwością spalania ekogroszku. Jest tyle firm sprzedających kotły że cięzko zdecydować się na jakiś konkretny. Jaki byście mi polecili (moc 20kW) ?[/quote]


Polecam kocioł firmy Ekowitt z podajnikiem tłokowym Hades Lux . Jest dobry ,wiem ,bo sam go mam . Łatwy w czyszczeniu , szybki w obsłudze . Nie trzeba więc spędzać przy nim zbyt wiele czasu . Palić można na przykład pelletem , eko groszkiem ... Można sobie wybrać paliwo .

Ja użytkuję od kilkunastu miesięcy kocioł KJ G z Piecbudu, między innymi na pellet. Dobrze sprawdza się przy spalaniu różnorodnego opału. Kocioł mam zainstalowany w parterowym domu jednorodzinnym o pow. 135mkw, kocioł ma moc 19kW.

Witam. Jeśli chodzi o kotły na pelet to mogę polecić kotły firmy Granpal. Kocioł ten może również spalać agropelet ze słomy i ziarno owsa. Firma specjalizuje się w produkcji kotłów na biomasę. Zapraszam do kontaktu: biuro@solidnekotly.pl, chętnie pomogę.

ja też sobie chwalę kotły CO z Piecbudu, są naprawdę solidne, zresztą firma jest na rynku od przeszło 30 lat, jest w czym wybierać. gdyby u mnie ich kocioł się nie sprawdzał to bym na pewno nie polecał, ale mam od ponad 5 lat i wszystko śmiga.

Ja mam od jakiegoś czasu SmartFire Lazara. Jako kobieta cenię sobie łatwość obsługi i funkcjonalność. Najlepiej przed wyborem nie tylko pytać znajomych itd. ale też poczytać, pochodzić, sprawdzić różne oferty.

ja teraz aktualnie rozglądam się za nowym kotłem, niestety stary nie do uratowania, to od razu chciałbym coś porządniejszego wziąć, z podajnikiem. myślałem nad tym Piecbudem, sporo się naczytałem o tej firmie, i nie wiem,warto? szukam kotła na lata, a nie jakiegoś szajsu, co padnie za 2 lata.

Piecbud od chyba lat siedemdziesiątych produkuje kotły, także firma warta zaufania. mam od nich kocioł, i spisuje się nieźle, moi rodzice mają kocioł tej firmy znacznie dłużej niż ja i mimo to wszystko działa bdb. także żaden szajs, nie produkują masówki.

no czytałem sporo dobrego o tej firmie, trochę w weekend pogrzebałem po forach i coraz bardziej przekonany jestem, w tygodniu się przejadę do ich siedziby i sobie pooglądam na żywo.

Ja natomiast mam w domu piec marki Kołton, jest solidny i ekonomiczny, moim zdaniem to dobry wybór. Mam go już dwa lata i nigdy nie miałem z nim problemu.

byłem w siedzibie, kocioł ZAMÓWIONY! doradzili mi co do mocy, modelu (stanęło na KJ G - uniwersalny, i z podajnikiem, w sumie można spalać wszystko, po forach czytałem, że bezawaryjny, rzadko kiedy zdarza się serwis), no zobaczymy, mam nadzieję, że się sprawdzi ;)

[quote: jacek47]Piecbud od chyba lat siedemdziesiątych produkuje kotły, także firma warta zaufania. mam od nich kocioł, i spisuje się nieźle, moi rodzice mają kocioł tej firmy znacznie dłużej niż ja i mimo to wszystko działa bdb. także żaden szajs, nie produkują masówki. [/quote]

No to jest wazne , lepiej od takiej firmy kupić niż od jakiejś "garażowej"
też patrze na takie rzeczy , ze jak firma tyle lat na rynku sie utrzymuje to widać że produkty muszą być niezłej jakości

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.