Dodaj zdjęcia

Dodaj załączniki

Post, na który odpowiadasz

Kupiłem kocioł 19 KW miałowy "BIADAŁY" górnego spalania i górno kanałowy w czerwcu i od razu zamontowałem kilka miesięcy jest podłączony ale palę dopiero miesiąc i robię różne doświadczania na nim, to co mogę powiedzieć że można w nim palić od dołu i od góry bez żadnych zmian w konstrukcji przy 7m kominie jaki posiadam cug jest znakomity piec żre wszystko nawet pozbierane resztki miału zmieszane z popiołem zwilżyłem wodą i spalił wszystko. W instrukcji piszą nie palić mokrym drzewem czy trocinami ja paliłem dwa tygodnie co tylko ściętym drzewem i mokrymi trocinami. Wszytko spalił jak należy, wyczystki ma tak wygodne że otwieram je, i przy zapalonym piecu i wyłącznym wentylatorze czyste 5 minut i i ni mi się nie nakopci. "BIADAŁA" ponad to daje 8 lat gwarancji na kocioł więc nie ma obawy że coś może być nie tak. Inna rzecz to że mają na pewno bałagan o i mi przywieźli piec zamiast lewy to prawy, gwarancje źle niewypełnioną ale wszystko poprawili na właściwe. Tak że jak na razie jestem zadowolony, nie wiem ale żeby tak było dalej. Nie pisałem tego żeby kogoś zachęcić do kupowania u "BIADAŁY" to jest tylko moja subiektywna ocena. Pozdrawiam