265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Zrób to Sam czyli Rekuperator

Witam
Niosę sie z zamiarem zrobienia samemu tego urządzenia, dom 130metrów z GWC typ żwirowy a w okresie przejściowym z "rurowego typ mini". Wykonanie arkusze stalowe , wymiennik miedziany lutowany z arkuszy, filtr hepa, blachy wytlumiane będą matami do samochodu. Czy taki rekuperator ma szanse na dużą sprawność?
Pozdrawiam Freed

wyłup sobie też samochód i telewizor, a jak już wyłupiesz prąd i benzynę zgłoś się do poradni zdrowia psychicznego
hmm
dla hardcorowców ... skąd to był cytat, ten o łupaniu ?

to było z Tytusa, Romka i ATomka

Brawo hmhm!

Samochód i telewizor to akurat nie jest takie proste, a ja mam zamiar oszczędzic a nie przepłacac więc buduję. Czy jest ktoś na tym forum kto sam zrobił to urządzenie?

to jest forum najczęściej odwiedzane przez profesjonalistów instalatorów i dostawców urządzeń (+ trochę oszołomów wentylacyjno-klimatyzacyjnych) a więc raczej osoby, które chętnie sprzedadzą Ci swoje usługi lub sprzęt ... ze swoimi pomysłami powiieneś raczej spróbować na www.adamslodowy.pl/forum/
hmm
bez urazy

No nie naśmiewajcie się z człowieka ...
W końcu zastosowanie filtra hepa to już całkiem zaawansowana technologia :)

Freed daj sobie spokój z tym urządzeniem w domku jednorodzinnym to nie ma sensu. No chyba ze lubisz sobie pomajsterkować.

..a kto sprzedawał rekuperatory domowe w 89a okna szczelne już sprzedawano , jakoś "profesjonalistów" nie spotkałem i sam majsterkowałem. Choć teraz jestem pewien, że przyzwoity składak będzie droższy niż dobre fabryczne ustroistwo. To jak z samochodem kup go w częściach (40 lat temu to się opłaciło)to bez składania dwa, trzy razy drożej wyjdzie.

Nie wiem jak to możliwe aby wyszło to 3 razy drozej. Przecież rekuperator to tylko blacha i dwa wentylatory.

Samochód to też kawał blachy cztery koła. Więc zapraszam na Bartycką, wiszą rekuperatory wielu firm, ponieważ mam ten komfort, że przez ostatnie 16 lat nie byłym nikogo przedstawicielem.

Witam.
Proszę o namiar na firme , która sprawnie i w miare tanio wykona :
- projekt instalacji wentylacji mech wraz z GWC ( pogtrzebny pilnie zeby dokonac zmian na etapie budowy)
- kosztorys
- wykonanie
dom jednorodzinny 180m2
moj namiar : piter@kn.pl kom. 601445834
pzdr

jak zrobić samemu rekuperator za powiedzmy 500 zł chcesz wiedzeć zadzwoń to ci powiem pozdrawiam tomek 605556662

Najtańszy wentylator 28db to 700zł /300m3 ...

Na ch** komus wentylator 28dB jak dolna granica ludzkiego sluchu to 35dB czy coś blisko tego ?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.