265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja z odzyskiem ciepła F. BARTOSZ - pytania

Witam.
Różnych "ciekawych" rzeczy się dowiedziałem o naszym produkcie na łamach tego forum. Hmmm, może niektóre kwestje ja wyjaśnię.
Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi to zapraszam do dyskusji.

Najlepiej jak zaczniesz od poczatku nie pytany , powiedz wszystko o tej Rurze co wiesz.

Najlepiej jak zaczniesz od poczatku nie pytany , powiedz wszystko o tej Rurze co wiesz.
Trzeba docenić to, że producent potraktował z uwagą zastrzezenia zgłaszne przez niektóre osoby na tym forum. Potraktowanie Go w stylu "Ty napisz, a my ci dowalimy jak gdzieś się potkniesz" jest w zaistniałej sytuacji działaniem nieeleganckim.
Proponuje więc by osoby, które z taką gorliwością wytykały błędy, zadały swoje pytania teraz, bezposrednio przedstawicielowi firmy Bartosz. Chyba taki ukłon w stronę rozmówcy można zrobić?

Interesuje mnie sposób ewentualnego czyszczenia wymiennika.

Witam
Dziękuję "nn" za wsparcie.
Co do czyszczenia, najczęściej używa się środków pieniących, które wlewamy do częśći roboczej wymiennika a następnie przepłukujemy wodą. Wymienniki są montowane ze spadkiem i posiadają króćce odwadniające. Tak więc z odpływem wody nie ma problemu. Środki czyszczące i wodę podaje się przez górne króćce przyłączeniowe. Jeśli jest potrzeba częstrzego mycia wymiennika tzw. "wykonanie higieniczne" to dodatkowo montuje się w obudowie wymiennika klapy rewizyjne, lub też gotowe układy płuczące.

Kupiłem wymiennik bez króćców. To po pierwsze po drugie to waży ze 60 kg i ma 180 cm. na strychu wody lać nie będę. Po trzecie , czy sprawdziliście ile więcej energii zużywają wentylatory do "przepchania" powitetrza w porównaniu z 70-tką czy 80-tką?

Jest taki katalog "Bartosz -urządzenia wentylacyjne z odzyskiem ciepła" wydanie drugie poprawione.
str. 6 zdjęcie wymiennika z widocznym odprowadzeniem wody zamontowanym wyzej niż kanały do rozprowadzania powietrza . Czy to jest "poprawione wydanie"?

Do Wentylek
Po piewsze - nie kupiłeś, bo bez króćców nie sprzedajemy
Po drugie - bez króćców ma 1350 mm
Po trzecie - do domu mieszkalnego waży - ok. 35 kg
po czwarte - nie wiem co znaczy "70-tka i 80-tka" - więc nie wiem do czego porównywać
Po piąte - moce wentylatorów w zależności od wydajności i sprężu są podobne do konkurencyjnych
Po szuste - wodę lejesz na forum

Do flex:
Rysunek jest schematem. W rzeczywistości kanał oddzielony jest ścianką, która uniemożliwia wypływ kondensatu do kanału.
Do dwóch lat jest nowszy katalog i niebawem będzie następny.

Nie musisz dzielić odpowiedzi bo TB/Wentylek/FLEX to świadomość/podświadomosć/nadświadomosć jednej osoby.Człowiek musi gadać chyba sam ze soba.Ja zamontowałem kilka twoich wymienników ( choć stosuję też inne ) i nie mam zastrzeżeń-co do demontażu to króćce z instalacją montowałem na obejmy z Systemairu ( rozkręcane ).Wentylatory dobrałem sam ( dokładnie pod opory siecii wymiennika ) i dałem dobre filtry ( z instrukcją jak często czyścić).Nie daj się ;-).

Ja też kupiłem bez króćców. Ma dokładnie 177.5 cm wys. kanały 125 mm i waży napewno więcej.

Kłamstwo!!! Nie produkujemy takich wymienników Panie T.B.

To Pan kłamie i bez problemów to mogę udowodnić, bo go mam.

70-tka 80-tka zapewne chodzi o sprawność, zaś w wentylatorach nie chodzi , tez oczywiście zapewne, o moc zainstalowaną a o porównanie zuzycia energii na m3 przpompowywanego powietrza. Im większa sprawność i rozbudowanie wymiennika tym większy opór do pokonania i chodzi ,zapewne, o to czy mierzyliście gdzie kończy się opłacalność wysokiej sprawności a zużycia prądu i wentylatorów.

Powtarzam raz jeszcze. Wymiennik bez króćców ma długość 1350 mm i tylko takiej długości produkujemy. Dodatkowym elementem jest nasada z krućcami przyłączeniowymi nakładana z dwóch stron. Jeśli ma Pan wyniennik bez króćców o długości 1775 mm to czekam na dowody.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.